Przegląd ofert z Internetu

Anteny LTE – poradnik przed zakupem

Anteny LTE – poradnik przed zakupem

Lis 2, 2017

Na samym początku, warto przypomnieć czym jest system LTE. Jest to ulepszona, technologia transmisja danych w sieci komórkowych, dająca nam więcej możliwości. Zasięg LTE stale się zwiększa, przez co rośnie także liczba osób, które korzystają z LTE. Warto dodać, że zasięg, jaki oferują nam anteny LTE, stanowią najbardziej nowoczesny – sygnał 4G. Parametry Internetu mogą się od siebie różnić, w zależności od lokalizacji w jakiej mieszkamy, odległości od nadajnika czy też obciążeniem sieci. Niemniej jednak, stale zwiększa się grono odbiorców sieci 4G. Dostęp do Internetu, dzięki operatorom komórkowym, jest obecnie popularny, dlatego każdy z nas może wybierać w wielu rodzajach, wielkościach i mocy. 

Dobór właściwej anteny LTE

Przy wyborze odpowiedniej anteny LTE, musimy pamiętać, że każdy modem posiada nieco inną budowę, przez co stosowane są różne kable.

By umożliwić sobie korzystanie z większego zasięgu oraz z szybszego Internetu, konieczne jest dobranie odpowiedniej anteny LTE. Przy dokonywaniu wyboru, należy ostrożnie skupić się na wszelkich kryteriach. Anteny LTE, tak jak w przypadku zwykłych anten, dzielą się na zewnętrzne i wewnętrzne. Poniżej opisane są warunki, w których warto stosować anteny zewnętrzne.

Jakie są dostępne typy anten LTE? Każdy typ anten musi pasować do naszego urządzenia. Najczęściej wybieranym typem anten, są anteny MIMO – pozwala ona na transmisję danych w przypadkach, gdy używamy wiele anten. Stosowanie niejednej anteny pozwala na osiągnięcie lepszego sygnału. Im więcej anten posiadamy, tym większą mamy możliwość na przesyłania i odbierania większej ilości danych.

dobra antena lte

Dzięki internetowi mamy możliwość poznawać nawet oddalone miejsca i kontaktować się z ludźmi bez przeszkód.

Dużą popularnością cieszą się anteny wewnętrzne, czyli małe antenki wystające z routera oraz te zamontowane w naszych telefonach. Często decydujemy się na wybór anten zewnętrznych. Kiedy jednak warto podjąć tę decyzję? Antena zewnętrzna będzie najlepszym wyborem, jeśli na naszym telefonie siła sygnału jest za niska. W każdym telefonie możemy sprawdzić poziom sygnału. Dodatkowo, w przypadku dużych zmian ciśnienia, pogody itp., również warto zastosować antenę zewnętrzną. Dobra antena LTE to urządzenie, które znajdziecie także na https://buro.pl/anteny-do-internetu.

Podczas wyboru anteny, musimy sprawdzić, czy obsługuje ona MIMO. W przypadku modemu MIMO, wymagane jest stosowanie anten umożliwiających dużą przepustowość sygnału.

  • Anteny CDMA – ten typ sieci jest stosowany w miejscach, gdzie sieć 3G jest nieopłacalna. Zaletą anten jest zwiększony zasięg – jej stosowanie wiąże się z wykorzystaniem nie większej częstotliwości niż 450 MHz. Typy anten CDMA są dopasowywane według odległości – najczęściej możemy zaopatrzyć się w anteny do stacji bazowych odległych o mniej lub więcej 3 kilometrów.
  • Anteny GPRS, EDGE – służą do techniki pakietowego przesyłania danych. Największa prędkość danych, jakie możemy pobrać, to 115 KB/s. Dzięki GPRS możemy korzystać z Internetu lub z transmisji wideo (audio). EDGE to tak zwana rozszerzona wersja GPRS. Większa przepływność danych czy zmiana prędkości nadawania pakietów, są wykorzystywane w mniejszych miejscowościach.
  • Anteny UMTS, HSPA+ to anteny, które pozwalają nam na prowadzenie wideo rozmów, przesyłania danych oraz wysyłania wiadomości tekstowych. W tym przypadku, należy dopasować antenę pod konkretne pasmo. 900 MHz lub 2100 MHz, to pasma, do jakich trzeba wybrać antenę. Przy zastosowaniu takich anten, należy sprawdzić, czy technika MIMO jest możliwa do zastosowania. Najważniejszym kryterium wyboru jest odległość, na jakiej znajduje się nadajnik do anteny.