Przegląd ofert z Internetu

Pranie dywanów

Pranie dywanów

Cze 24, 2014

W czasie codziennego użytkowania lokali użytkowych, w tym obszarów biurowych oraz domów dość często używa się dywanów. Chociaż tego, że zwykle nie stąpa się po nich w utytłanym obuwiu, ich czystość może pozostawiać wiele do życzenia.

Dobrym rozwiązaniem jest pranie dywanów Poznań. W przypadku biur kwestia czystości dywanów może być nieco prostsza, niż w przypadku mieszkań. Dywany biurowe zwykle są tylko ukurzone lub lekko zabrudzone, zaś długo użytkowane dywany domowe mogą być pokryte wieloma rodzajami zabrudzeń:

  • tłuszczemdywany3
  • kurzem
  • bardzo małymi kawałkami jedzenia
  • sierścią kotów
  • rozlanymi płynami do konserwowania
    i czyszczenia powierzchni

Jeśli nasze dywany przestają być kolorowe, a ich zapach lub ułożenie włosia mocno odbiegają od tego co dostaliśmy podczas zakupu warto przemyśleć profesjonalne pranie dywanów. Zaawansowane maszyny, które zostały wiele razy przetestowane, usuną zabrudzenia sprawnie i na długi czas. Zamiast męczyć się z samodzielnym procesem czyszczenia dywanu lepiej sięgnąć po usługi firm, które trudnią się praniem dywanów. Standardowo proces ten następuje w kilku etapach.

Pierwszą z nich jest rozpuszczenie brudów specjalnymi preparatami, następną fazą jest wypłukanie ich i wysączenie wody od powierzchni czyszczonego dywanu, tak by dywan nie zmienił swojego kształtu, faktury, nie zaczął gnić i zwyczajnie się niszczyć. Używanie myjek pod ciśnieniem ułatwi doczyszczenie runa i zaczesanie go w jedną wskazaną stronę i przywróci dywanowi albo wykładzinie dawną świeżość. Pranie dywanów umożliwia również naniesienie stosownych detergentów, które pozwolą na długi czas zachować czystość.