Przegląd ofert z Internetu

Czym zajmuje się architekt wnętrz

Czym zajmuje się architekt wnętrz

Mar 1, 2017

Architektem wnętrz jest osoba, która ustala wraz z klientem przyszły wygląd jego mieszkania. W przeciwieństwie do architekta ‘’zwykłego’’ – architekt wnętrz jest odpowiedzialny za pomoc w przygotowaniu przestrzeni w pomieszczeniach tak, by były one funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Jest to osoba, dzięki której nasz dom czy mieszkanie uzyska wspaniały i oryginalny wygląd.

Architekt wnętrz najpierw konsultuje z nami wszelkie nasze preferencje i upodobania. Ważne jest bowiem dobranie odpowiedniego stylu mebli i wszelkich dodatków. Większość architektów wnętrz ma możliwość zaprojektowania wizualizacji 3D, dzięki której będziemy mogli zobaczyć nasze przyszłe mieszkanie. Jest to bardzo cenna pomoc zwłaszcza jeżeli urządzamy mieszkanie po raz pierwszy.

Dodatki do wnętrz

Dodatki do naszego wnętrza takie jak obrazy, lampy, kwietniki i wiele innych, tworzą niekiedy klimat mieszkania. Architekt wnętrz pomoże nam wybrać odpowiednie kolory, wzory i razem z nim będziemy mogli je dopasować do konkretnych pomieszczeń. Korzystanie z oferty architekta wnętrz wpłynie również na nasz przyszły komfort. Gdy omawiamy wszelkie szczegóły i nasze upodobania, architekt ma wszystko na uwadze. Jego zadaniem bowiem jest pomoc w urządzeniu mieszkania według naszych oczekiwań. Dlatego też architekt będzie mógł doradzić nam kolory mebli i typ drzewa, z których zostały one wykonane, wszystkie wykończenia, rączki od szuflad i szaf i wiele innych. Dzięki niemu wszystkie elementy będą ze sobą współgrały.architekt wnętrz Szczecin

Jak korzystać z usług architekta wnętrz – krok po kroku

Najpierw musimy poszukać, najlepiej w Internecie, czy w naszym mieście będziemy mogli skorzystać z usług architekta wnętrz. Najczęściej jest to możliwe tylko w dużych miastach, jednak nie stanowi to żadnej przeszkody w skorzystaniu z oferty architekta. Jeżeli znajdziemy architekta wnętrz, którego oferta bardzo nam odpowiada, wystarczy się z nim skontaktować. Architekt albo przyjedzie do nas, alby to my wybierzemy się do jego biura. Musimy podać mu wszystkie niezbędne wymiary naszego domu czy mieszkania. Jest to konieczne, by architekt mógł stworzyć projekt – wizualizację 3D. Mając wszystkie wymiary, architekt wnętrz będzie również w stanie dopasować meble i ich wymiar do naszych pomieszczeń.

Wstępna wizyta służy najczęściej jedynie wymianie najważniejszych informacji. Następną ważną rzeczą jest czekanie. Architekt wnętrz bowiem musi odpowiednio stworzyć projekt, odpowiednio powybierać wszystkie warianty mebli, dodatków i ich kolorów. Nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza jeżeli pragniemy, aby nasze mieszkanie miało odpowiedni i wyszukany styl. Nie jest to zadanie nie do wykonania. Architekt wnętrz po wyborze odpowiednich mebli i wszystkich innych dodatków, skonsultuje się z nami w celu ewentualnego wyeliminowania niektórych elementów. Usługi architektów wnętrz należą do kosztownych, jednak warto w ten sposób zainwestować, żeby mieć mieszkanie o którym marzyliśmy od zawsze.


Profesjonalny architekt wnętrz Karolina Kawczyńska, studio projektowe w Szczeciniehttp://www.kawczynska.com.pl/