Przegląd ofert z Internetu

Dekoloryzacja i koloryzacja włosów

Czym jest dekoloryzacja włosów?

W ostatnim czasie bardzo popularna jest dekoloryzacja, która polega na usunięciu efektów wcześniejszego farbowania fryzury. Aby ją przeprowadzić, trzeba nałożyć na suche włosy dekoloryzator, który po upływie około pół godziny należy dokładnie zmyć i głowę umyć szamponem.

Ale nie dajmy się zwieść pozorom, zabieg wcale nie jest prosty, a wręcz przeciwnie bardzo skomplikowany, więc w celu jego realizacji najlepiej się udać do profesjonalisty, który odpowiednio dobierze specyfik usuwający wcześniej nałożony kolor, a to jest najtrudniejsze zadanie. Trzeba posiadać dużą wiedzę, aby uzyskać równomierny odcień na odbarwionych włosach, nie ma nic gorszego niż wypłowiałe pasma o różnej intensywności zabarwienia. My polecamy wam udać się do In Harmony (Warszawa) – tam wasze włosy mogą zostać odmienione dzięki pracy stylistów.

Poza tym w salonie fryzjerskim, nie będziemy niemile zaskoczeni niepożądanym efektem, którego prawdopodobieństwo jest duże w przypadku eksperymentowania z barwą fryzury w domu, dlatego nie warto oszczędzać pieniądze i bawić się w fryzjera, bo rezultat może być koszmarny i przez długi czas nie będziemy się chcieli pokazywać publicznie.

Warto wspomnieć o tym, że bardzo często decydują się na nią panie, które chcą wrócić do swojego koloru włosów, gdyż obecnie naturalność jest w cenie. Poza tym, można ją z powodzeniem stosować, gdy pragniemy uzyskać jaśniejszą barwę włosów od obecnej. Natomiast zmiana koloru włosów na ciemniejszy po dekoloryzacji jest dużo poważniejsza i zwykle przebiega w co najmniej dwu etapach.

Oczywiście, trudniej jest usunąć efekty farby niż szamponu koloryzującego, poza tym nie zawsze kończy się to sukcesem, gdy próbujemy się pozbyć intensywnych, ciemnych barw jak czerń lub mocny brąz, w ich przypadku zaleca się koloryzację częściową, czyli zdjęcie koloru na całej długości włosów i na końcówkach.

W związku z tym, że ma ona negatywny wpływ na fryzurę, gdyż ją osłabia, niesamowitą rolę odgrywa właściwa pielęgnacja uczesania po zakończeniu usuwania farby. W tym celu najlepiej stosować dobrej jakości odżywki i kremy, które skutecznie regenerują włosy wyniszczone zbyt częstym ich farbowaniem. Warto też podciąć trochę zniszczone końcówki, by włosy szybciej się odbudowywały.

Poza tym, trzeba pamiętać o tym, że nie można stosować jej za często, gdyż włosy stracą swój połysk  i w wyniku osłabienia będą się łamać. Dlatego zawsze trzeba się dobrze zastanowić nad zmianą koloru fryzury, abyśmy byli później z niego zadowoleni i nie trzeba było się go w szybkim czasie pozbywać.

A co wiemy o koloryzacji włosów?

Większość pań coraz częściej decyduje się na samodzielne przeprowadzenie koloryzacji włosów w domu. Od jakieś czasu ten zabieg jest bardzo prosty i nie wymaga pomocy osób trzecich dzięki zastosowaniu nowatorskiej pianki do farbowania fryzury.

Po pierwsze, dzięki niej zmiana barwy włosów staje się czynnością mniej czasochłonną i przebiega zaledwie w trzech etapach. Oczywiście, najpierw trzeba wybrać odpowiedni produkt koloryzujący, co może być nie lada zadaniem, w związku z tym, że producenci co rusz zasypują nas nowymi specyfikami i każdy z nich jest ponoć najlepszy. Dlatego warto postawić na sprawdzone marki, które są gwarancją wysokiej jakości.

Gdy już wybierzemy właściwy specyfik koloryzujący, wystarczy go wstrząsnąć, wtedy płyn zamienia się w piankę, która przyjmuje gęstą konsystencję. Następnie trzeba ją wycisnąć i równomiernie nałożyć na włosy. Po pewnym czasie przyjmuje ona ponownie postać płynu, ale tylko dlatego aby można ją było łatwo spłukać po zakończonym zabiegu. Następnie myjemy włosy szamponem, nakładamy odżywkę i gotowe.

Tan produkt świetnie naddaje się do farbowania także długich włosów, dzięki temu, że jego objętość jest kilkakrotnie większa niż tradycyjnej farby. A , więc nie musimy jak wcześniej kupować dwóch produktów, aby je dobrze pokryć, co też wiąże się z oszczędnością pieniędzy. Poza tym, jest idealnym preparatem do farbowania uciążliwych odrostów, które nie raz spędzały nam sen z oczu. A co najważniejsze, pianka nie spływa z włosów, co powoduje ich równomierną koloryzację i oszałamiający efekt. Kolejną zaletą tego produktu jest to, że po jego zastosowaniu nasze włosy posiadają żywy kolor i ładnie się błyszczą. Poza tym nie płowieją, tak jak się często zdarza po użyciu farby, gdyż rezultat koloryzacji utrzymuje się znacznie dłużej.

Często na koloryzację włosów z pianką decydują się kobiety w ciąży ze względu na łatwość jej przeprowadzenia. Jednak trzeba pamiętać o tym, że tak naprawdę bezpieczne dla przyszłych mam są produkty niezawierające amoniaku. Natomiast, w przypadku pań z siwizną pianka może się okazać niewystarczającym produktem, gdyż siwe włosy pozbawione są naturalnego pigmentu i bardzo trudno przyjmują kolor. Aby zabieg się udał, potrzeba naprawdę silnego środka koloryzującego takiego jak farba. Jak widać, farbowanie włosów może być proste, przyjemne i przynosić zadowalający efekt bez konieczności wizyty w salonie fryzjerskim, w którym nieraz trzeba spędzić nawet kilka godzin w długiej kolejce i słono zapłacić za zmianę koloru włosów.