Przegląd ofert z Internetu

Kupno pierwszego mieszkania

Kupno pierwszego mieszkania

Lip 7, 2014

Pozyskanie własnego mieszkania to jedna z najistotniejszych czynności w życiu każdej młodej osoby. Z uzyskaniem swojego pewnego miejsca zamieszkania wiążą się bardzo duże wydatki, które niemal zawsze obciążają nabywców mieszkania na długie lata. Program Mieszkanie dla Młodych Poznań może pomóc przyszłym nabywcom swoich lokalów mieszkalnych i prezentuje perspektywy uzyskania dopłat do transakcji związanych z inwestycją w lokale własnościowena obszarze Poznania oraz okolic.
1388658_mountain_road_austria_
Program współfinansowania MDM Poznań toczy się od początku 2014, a jego koniec planowany jest wraz z ostatnim dniem grudnia 2018. W programie mogą partycypować tylko te osoby, które dotąd nie były posiadaczami lub współposiadaczami współwłaścicielami żadnych nieruchomości, w tym mieszkań, są to więc w znacznej mierze jednostki, które po raz pierwszy przystąpić chcą do zakupu swoje własnego lokum. Wiek ewentualnych nabywców to także zasadnicza kwestia – osoby korzystające z programu Mieszkanie dla Młodych Poznań nie mogą przekroczyć 35. roku życia, co najmniej jedna osoba w małżeństwie nie może przekroczyć właśnie tego wieku. Szczęśliwie w programie mogą uczestniczyć także osoby samotne oraz rodziny już posiadające dzieci, a także osoby samemu je wychowujące. Program mieści więc znaczną liczbę osób, wszyscy którzy mieszczą się w wyżej wymienionych warunkach demograficzno-społecznych mogą liczyć na dopłaty. Limit kosztu kupna jednego metra kwadratowego lokum wynosi w mieszkanie dla młodych Poznań nieco ponad 5500 złotych, co wyróżnia go pozytywnie na tle innych polskich miast. Średnia wysokość dopłaty do mieszkań stanowi 15% wartości odtworzeniowej nieruchomości.

Największa miara mieszkania które może być współfinansowaneprzez Mieszkanie dla Młodych Poznań to 75 metrów kw., ale wysokość otrzymanych pieniędzy równa jest w takim przypadku mieszkaniu o wielkości 50 m.. Wymaganiem koniecznym w czasie udziału w programie jest także zaakceptowanie niemożności odsprzedaży i wynajmu właśnie kupionego lokum przez nadchodzące 5 lat. Jeśli uczestnik programu zrobi inaczej, będzie musiał zwrócić otrzymaną wcześniej dopłatę.