Przegląd ofert z Internetu

Pomiary akustyczne akredytowane

Pomiary akustyczne akredytowane

Kwi 5, 2016

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji gdy potrzebna nam są pomiary akustyczne, ale nie te zwykłe wszystkim nam znane. Mam tutaj na myśli pomiary akustyczne poparte akredytacją pochodzącą z Polskiego Centrum Akredytacji w Warszawie. Takiego pomiaru akustycznego może dokonać tylko i wyłącznie profesjonalna firma świadcząca takowe usługi.

Dlaczego potrzebujemy akredytacji podczas wykonywania pomiarów?

My samodzielnie także możemy dokonać pomiaru hałasu jednak nie mamy możliwości wykonania do niego akredytacji PCA. We wszystkich zakładach pracy, gdzie mamy do czynienia z produkcją powstaje problem z hałasem. Dokładnie z emisją hałasu oraz emisją drgań przez maszyny. Przepisy prawne ściśle regulują tę kwestię. Żaden pracodawca nie powinien pozwoli na zaniedbanie tego. Każdy z pracodawców powinien pamiętać o tym, że komfort akustyczny pracowników wpływa pozytywnie na ich pracę. Praca będzie zdecydowanie bardziej efektowna. Nie będą odczuwać dużego zmęczenia oraz zdecydowanie zmniejszy się szansa na popełniania błędów przez pracowników, których żaden pracodawca nie jest w stanie zaakceptować. We względzie pracowników jest utrzymanie zminimalizowania ryzyka narażenie pracowników na ich negatywne skutki pracy urządzeń. Gdy poziom hałasu jest zbyt duży pracownicy mogą złożyć na to oficjalne zażalenie. Jak wiemy rzadko kiedy się tak dzieje, ponieważ pracownicy obawiają się, że mogą stracić pracę. O pracę w naszych kraju jest bardzo ciężko. Pracodawcy wykorzystują to i każą nam pracować w niegodziwych warunkach za małe często także śmieszne pieniądze. Łatwo się mówi politykom, że wszelkie warunki pracy są regulowane w przepisach. Przepisy to jedno, a działanie pracodawców to drugie. Wciąż brakuje państwowych kontroli. Pracownicy pracują na maszynach, wydających hałas powyżej dopuszczalnego przez wiele lat. Skutkiem tego są między innymi problemy ze słuchem oraz problemy z koncentracją. Nie powinno tak być. Co jakiś określony czas kontrole powinny wpadać do zakładów pracy bez jakiekolwiek uprzedzania. Kontrola to kontrola, a nie zapowiedziana wizyta.

informacje na temat pomiarów akustycznych

Czy poziom hałasu maszyn pracujących w zakładzie jest właściwy?

Często maszyny i inne urządzenia służące do produkcji różnego rodzaju produktów są naprawiane czy ich poziom hałasu zostaje zredukowany jednak dopiero w momencie nieszczęśliwego wypadku. Takowy wypadek działa na pracodawcę pobudzająco. Od razu zdaje sobie sprawę jakie są normy i jak bardzo od nich odstaje. Jednak najpierw musi stać się tragedia. Pracodawca powinien regularnie korzystać z firm zajmujących się kontrolą pomiarów akustycznych. Firm tych jest naprawdę wiele. Wiele z nich świadczy swoje usługi na terenie całego kraju. Przed wyborem przez pracodawcę odpowiedniej firmy powinniśmy zorientować się czy posiada ona akredytację. Powinniśmy także zapoznać się z opiniami o danej firmie. Musimy się dowiedzieć czy są terminowi oraz czy są godni polecenia. To wszystko ma wpływ. Na firmie nie należy oszczędzać. Firma musi być profesjonalna oraz dobrze zajmować się swoją dziedziną oraz branżą. Na wybór odpowiedniej firmy powinniśmy poświęcić odpowiednią ilość czasu.