Przegląd ofert z Internetu

System rekuperacyjny

System rekuperacyjny

Cze 4, 2014

Odzyskiwanie energii termicznej to ważny składnik oszczędzania funduszy. Dzięki rekuperacji jest to o wiele łatwiejsze. Rekuperacja umożliwia na rotację gazów wylotowych i spalin w celu ich dalszego zastosowania.

Cały tok wymiany następuje w urządzeniach nazwanych rekuperatorami, tj. wymiennikach krzyżowych. Dla takich wymienników odzysk ciepła w standardowych warunkach panujących w obiekcie może wynieść aż 75%. Za sprawą wentylacji mechanicznej możliwa jest nieustanna cyrkulacja powietrza , bez potrzeby przewietrzania pomieszczeń, na dodatek zapewniana jest 24h stabilizacja temperatury wnętrz. Rekuperacja, to jest wentylacja nawiewno-wywiewna umożliwia powoduje redukcję wydatków na ogrzewanie. W bardziej zaawansowanych układach klimatyzacyjnych energia odzyskiwana jest z powietrza poprzez wymienniki ciepła w postaci paneli sufitowych. Rekuperator umożliwia ogrzewanie świeżego powietrza wcześniej spożytkowanym powietrzem wywiewanym. Stosowane są też układy buforujące i magazynujące energię cieplną. W rekuperatorach dochodzi do włączenia całego systemu, który potrafi pracować bez względu na zewnętrze warunki atmosferyczne, urządzenie to chroni również przed różnymi zanieczyszczeniami, w tym:

  • mikrobiologicznymi
  • CO2
  • kurzem

System rekuperacyjny wymaga stosowania licznych przewodów, które muszą być poprowadzone do każdego pomieszczenia. Przewody te mogą mieć średnicę nawet kilkunastu centymetrów, więc ważne jest by przed instalacją systemu należycie dostosować zabudowania poświęcone wentylacji nawiewno-wywiewnej.

pipes-728776-m

Dzięki rekuperatorowi następuje odzysk ciepła z wentylacji. Sprawność odzysku niektórych systemów przekracza 85%. koszty związane z ogrzewaniem nie należą do najmniejszych, ale rekuperacja Szczecin ciepła z wentylacji może je ograniczyć. Oszczędność ciepła wynosi od 65% do 90% ilości jakie zużywa wentylacja. Przeciętna oszczędność w skali roku dla budynku jednorodzinnego waha się między 1000 a 4000 złotych.