Przegląd ofert z Internetu

Woreczki do pakowania próżniowego

Woreczki do pakowania próżniowego

Maj 11, 2016

Znamy różne sposoby na dłuższe przechowywanie żywności. Przez długie lata najpopularniejsze i najpowszechniej stosowane było zamrażanie. Kiedy dotarła do nas z zachodu technika pakowania próżniowego zupełnie zmieniło się nasze podejście do tematu dłuższego przechowywania żywności. Początkowo maszynami do pakowania dysponowały tylko zakłady wędliniarskie, firmy gastronomiczne i ewentualnie sklepy. Były to urządzenia drogie i trudno dostępne. Później pojawiły się zestawy, które były przeznaczone na potrzeby indywidualnych gospodarstw domowych.

Pakowanie próżniowe w nowoczesnej kuchni

Początkowo nie było łatwo je kupić a cena odstraszała niejedną osobę. Obecnie pakowanie próżniowe ma mnóstwo zwolenników i nie ma już problemu z zakupem zestawu do pakowania próżniowego. Taki zestaw składa się z kilku pojemniczków o różnej pojemności, kilku zestawów woreczków i najważniejszego elementu zestawu, czyli pompki z zasilaczem. Cena takiego zestawu nie jest mała, oscyluje w granicach 150 złotych, ale naczynia wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, które są odporne na zadrapania, długo zachowują elastyczność i można je myć w zmywarkach. Oprócz tego zestawu, na rynku dostępne przydatne pojemniki przeznaczone do różnych produktów. Możemy kupić pojemniki do próżniowego przechowywania płynów, suchej żywności. Takie pojemniki robi się nie tylko z tworzyw sztucznych. Można kupić pojemniki ze stali nierdzewnej, szkła, kamionki a także naturalnego bambusa. Niektóre firmy oferują pojemniki próżniowe z miarką. Materiał, z którego zrobione są pojemniki, nie ma większego znaczenia. Istotne jest, aby pojemniki były szczelne. Nie musimy kupować gotowych pojemników, możemy także zapakować produkty w woreczki foliowe. Jest to znacznie ekonomiczniejsze, bo ich ceny są dużo niższe niż pojemników. Naturalnie nie używamy takich zwykłych woreczków, tylko specjalnie do tego przeznaczone.

henkelman

Pakowarki rozwiązaniem

Są dostępne z wielu różnych rozmiarach. O zaletach pakowania próżniowego chyba dziś nie trzeba już specjalnie przekonywać. Pozwala ono na zdecydowanie dłuższe przechowywanie żywności, produkty spożywcze i gotowe potrawy długo zachowują swoja świeżość, okres przydatności do spożycia przedłuża się nawet czterokrotnie. Produkty mają zapewnioną ochronę przed pleśnią i bakteriami, zachowują swój smak i kolor oraz wartości odżywcze. Dzięki pakowaniu próżniowemu wilgotne produktu nie wysychają, bo nie maja kontaktu z powietrzem, sucha żywność, jak na przykład cukier, nie twardnieje, produkty tłuszczowe nie jełczeją. Pakowanie próżniowe naszej żywności sprzyja oszczędnościom, bo żywność nie psuje się i nie musimy jej wyrzucać. Możemy zaoszczędzić czas, bo nie musimy często robić zakupów, wystarczy, że będziemy je robić raz na jakiś czas, kupując więcej produktów i pakując je próżniowo. W zestawy do pakowania próżniowego możemy zaopatrzyć się w sklepach ze sprzętem agd. Bardzo duży wybór i atrakcyjne ceny znajdziemy w sklepach internetowych lub na popularnych serwisach aukcyjnych. W sklepach spożywczych możemy kupić coraz więcej produktów mięsnych, wędliniarskich, rybnych, sery, które zapakowane są próżniowo i dzięki temu mają wydłużone terminy przydatności do spożycia i nie zawierają konserwantów.