5 sposobów na podniesienie wartości mieszkania!

5 sposobów na podniesienie wartości mieszkania!

lut 17, 2022

Sprzedajesz mieszkanie? Zastanawiasz się zapewne nad tym, jakie musisz załatwić formalności, piszesz ogłoszenia, robisz zdjęcia, ustalasz cenę… Zatrzymując się na dłużej przy cenie, czy wiesz że istnieje mnóstwo bardzo prostych metod na podniesienie wartości mieszkania? Poniżej przedstawiamy 5 sposobów na zachwycenie klienta Twoimi czterema ścianami.

Home staging we Wrocławiu – czym jest ta usługa?

Mamy obecnie do czynienia ze zjawiskiem takim jak home staging – obejmuje ono czynności zmierzające do podniesienia wartości, a zarazem atrakcyjności mieszkania za pomocą sposobów niewymagających przesadnie wielkich wydatków i długich godzin pracy. Oczywiście dużo zależy od tego, jaki jest stan wyjściowy mieszkania. Poniżej przedstawiamy zatem 5 sposobów z zakresu home stagingu, które mogą Ci skutecznie pomóc.

  1. Zrób gruntowne porządki

Wydaje się to banałem, lecz funkcjonując na co dzień w swoim mieszkaniu, powoli przestajesz zauważać półkę w przedpokoju zapchaną bibelotami, balkon pełen rupieci i bałagan w kuchennych szafkach. Licz się jednak z tym, że są to miejsca, w które potencjalni kupcy będą chcieli zajrzeć – zechcą sprawdzić wielkość balkonu, pojemność szafek, a przede wszystkim będą stawiali na wnętrze, które da im wrażenie przestronności. Dlatego też poukładaj dokładnie przedmioty, które chcesz pozostawić i bez sentymentu wyrzuć wszystkie pozostałe. W końcu planujesz przeprowadzkę, więc czy nie byłoby dobrze odciążyć się od nadmiaru rzeczy?

  1. Schowaj osobiste pamiątki

Dom czy mieszkanie dla nas wszystkich jest azylem, miejscem, w którym wypoczywamy, nabieramy energii i w którym toczy się nasze życie rodzinne, a w obecnych czasach coraz częściej również i zawodowe. Nic więc dziwnego w tym, że z czasem przybywa na ścianach i półkach kolejnych zdjęć, certyfikatów, dyplomów i innych pamiątek o charakterze osobistym. Pamiętaj jednak o tym, że nie są to rzeczy cenne dla Twojego klienta, dlatego też zadbaj o to, by wnętrze było w pełni neutralne. Dzięki temu odwiedzający poczują się we wnętrzu bardziej komfortowo. Nie zapomnij również o schowaniu wszelkich symboli religijnych i politycznych.

  1. Zadbaj o prezencję wnętrza

Czyli: pomaluj ściany, jeśli to konieczne, zatroszcz się o odpowiednie dodatki, ustaw kwiaty w doniczkach i w wazonach, połóż miękkie koce i poduszki na kanapach – krótko mówiąc, niewielkim nakładem pracy spraw, by wnętrze było jak najbardziej przytulne i zachęcało do przebywania w nim. 

Masz w mieszkaniu zwierzęta lub dzieci? Zadbaj o to, by pupila na czas prezentacji mieszkania powierzyć w opiekę zaufanej osobie, a przede wszystkim wyczyść i schowaj wszelkie miski, kuwety i inne akcesoria. Uporządkuj również dziecięce zabawki i znajdź osobę do opieki nad maluchami. Biegające po mieszkaniu dzieci mogą z powodzeniem uniemożliwić spokojne obejrzenie mieszkania.

  1. Wykonaj dezynfekcję

Może się zdarzyć, że w domu unosi się nieprzyjemny zapach, pojawiły się w nim szkodniki lub chcesz zneutralizować zapachy pojawiające się w mieszkaniu z racji posiadania pupila. Wówczas nie zastanawiaj się, tylko zdecyduj się na dezynfekcję. Osoby kupujące mieszkanie nabywają je nie tylko gotówką stanowiącą nierzadko cały dorobek, jaki zdobyli – wybierają nieruchomość również oczami i… nosem. Jeśli w mieszkaniu będzie panował nieprzyjemny zapach, potencjalny nabywca może z miejsca skreślić Twoją ofertę.

  1. Przemyśl skorzystanie z oferty pośrednika

Pośrednik w ramach home stagingu może udzielić Ci pomocy poprzez fachową ocenę prac, jakie należy wykonać, by podnieść wartość mieszkania, a także pomoże wycenić, jakie kroki są w tym zakresie opłacalne, a jakie już nie. Pomoże Ci to uniknąć zbędnych kosztów, jakie możesz ponieść, jeśli zdecydujesz się na podnoszenie atrakcyjności mieszkania we własnym zakresie. 

Warto wspomnieć również o możliwości napisania atrakcyjnej oferty z użyciem języka korzyści, a także wykonanie profesjonalnej sesji zdjęciowej, w ramach której Twoje mieszkanie zostanie przedstawione w wyjątkowo atrakcyjny sposób, dzięki czemu nikt nie przejdzie obok Twojego ogłoszenia obojętnie. 

Home staging – czy warto?

Odpowiedź jest zdecydowanie twierdząca. Dzięki wykorzystaniu home stagingu we Wrocławiu, który jest stosunkowo nowym zjawiskiem, zyskasz ogromną przewagę nad innymi ogłoszeniami – to Twoje mieszkanie będzie przedstawione jako wymarzone.