Adwokat celebrytów i osób publicznych – czym różni się od zwykłego prawnika?

Adwokat celebrytów i osób publicznych – czym różni się od zwykłego prawnika?

kw. 6, 2018

Intensywne życie osób publicznych i celebrytów bardzo często wiąże się z koniecznością skorzystania przez nich z usług adwokatów lub prawników. W zależności od potrzeby mogą oni doradzać w zakresie prawa, przygotowywać w ich imieniu odpowiednie pisma oraz reprezentować ich w sądach. Czym cechuje się prawnik gwiazd?

Prawnicy osób publicznych i celebrytów

Prawnik który zajmuje się pomocą znanym osobom jest zazwyczaj adwokatem posiadającym odpowiednio duże uprawnienia, dzięki którym może on udzielać swojej pomocy w szerokim zakresie. Bardzo często tacy prawnicy swoje usługi świadczą w dość wąskim gronie, przy czym składa się on głównie z ważnych osobistości, znanych gwiazd czy celebrytów. Dzięki temu mogą oni wyspecjalizować się w pomocy podczas dość specyficznych spraw związanych ze zniesławieniem, ukazywaniem niewygodnych zdjęć czy dokumentów. Wśród gwiazd częste są również rozwody, podczas których prawnik musi reprezentować jedną ze stron niezależnie od stopnia skomplikowania relacji między partnerami. Specyficzną cechą wyróżniającą sprawy gwiazd i znanych ludzi od przeciętnych obywateli jest często oryginalność sytuacji, które rzadko kiedy mają miejsce w codziennym życiu. Ponadto rozwodu czy spray sądowe bardzo często są nagłaśniane przez media, dlatego prawnik musi posiadać umiejętność pracy pod presją czasu i otoczenia. prawnik gwiazdAdwokat gwiazd bardzo często posiada także szerokie znajomości zarówno z innymi gwiazdami jak i ze specjalistami w dziedzinie prawa. Dzięki temu może on szybko analizować zaistniałe sytuacje u swoich klientów, a w razie potrzeby konsultować się z innymi prawnikami. Ponadto adwokat gwiazd musi szczególne dbać o ich prywatność. Wszelkie wiadomości na temat rozwodów oraz afer są w przypadku niektórych celebrytów wręcz rozchwytywane i każda informacje, która znajdzie się w niewłaściwych rękach może zaważyć na przyszłości danej gwiazdy.

Czym wyróżniają się sprawy znanych osób?

Mimo, ze każdy z nas narażony jest na zniesławienie lub na szkodę wizerunku w przypadku gwiazd zdarza się to znacznie częściej. Obecność różnorodnych tabloidów, portali plotkarskich powoduje, że błędne, niekiedy nieprzychylne informacje szybko rozprzestrzeniają się w społeczeństwie. Niestety, nieprawdziwa plotka może zepsuć całą karierę gwiazdom lub skutecznie zniszczyć dobre imię znanym osobistością, dlatego tak ważna jest pomoc prawnika dzięki któremu możliwe jest odkręcenie sprawy. Coraz częściej na wszelkiego rodzaju portalach internetowych możemy spotkać informację w której redakcja oficjalnie przeprasza za rozpowszechnianie błędnych informacji na temat danej gwiazdy.
Ważnym aspektem jest również poufność prawnika, który nie może udzielać nikomu informacji na temat danej sprawy dotyczącej jego klienta. Zarówno fani jak i dziennikarze w przypadku rozwodu lub głośnej afery próbują uzyskać każdą informację na temat celebryta. Prawnik musi dopilnować żeby żaden szczegół nie został ujawniony i wyniesiony z sali sądowej. Zarówno sprawy związek z rozwodem, alimentami cy prawem do opieki nad dzieckiem powinny być znane tylko osobom, których dotyczy sprawa. W sytuacji gdy celebryta stwierdzi, ze chce się podzielić takimi wiadomościami zrobi to samodzielnie.
Prawnik gwiazd pomaga im również w bardziej przyziemnych sytuacjach. Może on służyć pomocą prawną w sytuacji gdy znana osoba prowadzi np. własny biznes. Prawnicy bardzo często w imieniu znanych osób stosują w ich imieniu odpowiednie pisma. Dzięki temu każda znana osobistość może liczyć na profesjonalną i przede wszystkim trafną i efektywną pomoc.


Profesjonalny prawnik gwiazd zapewnia swoim klientom najwyższy poziom dyskrecji.