Aksamitne zasłony Pierre od Eurofirany – przegląd produktów

Aksamitne zasłony Pierre od Eurofirany – przegląd produktów

sie 17, 2021

Dekorując dom, warto zwrócić uwagę na wiele czynników. Wszystko po to, by stworzyć kompatybilne wnętrze. Przede wszystkim najważniejszym zadaniem jest to, by stworzyć spójny ze sobą koncept i potem przełożyć go na rzeczywisty wystrój.

Elementy, które do siebie pasują, tworzą swoistego rodzaju harmonię. Jak takową uzyskać? Jak stworzyć przytulne wnętrze, które będzie zachęcać do odpoczynku i spędzania w nim czasu?

Salon jest sercem domu. To w nim zazwyczaj odpoczywamy na kanapie, czytamy książki czy gramy w planszówki. Być może stanowi także jadalnię. Tym bardziej musi być to miejsce, wzbudzające pozytywne odczucia. Detale czy ładne dodatki budują odpowiednią atmosferę i uzupełniają pozostałe komponenty. Wpływają na doświadczenie odbiorców i ich emocje. 

Nie liczy się tylko widok za oknem. On zmienia się wraz z zachodzącym słońcem czy porą roku, a okna są takie same. Zawsze będą dobrze wyglądać w towarzystwie pięknych zasłon, które otulą ramy i całe wnętrze pomieszczenia swoim materiałem. Dodadzą uroku i klimatu. A może by tak zawiesić na przykład w swoim salonie aksamitne zasłony Pierre i przekonać się, jak na nas oddziałują?

Rodzaje zasłon

Do każdego wnętrza pasują właściwie inne materiały, kolor i tekstura. Wszystko zależy od naszych preferencji. Oczywiście wiele zależy od pory roku i efektu, jaki chcemy uzyskać. Zastanówmy się, ile światła chcemy mieć w danym pomieszczeniu.

Czy materiał ma przepuszczać promienie słoneczne, chroniąc nas przed nimi czy całkowicie je maskować? Ma mieć niski czy wysoki stopień zaciemnienia? Od tego kryterium zależy nasz wybór. 

Zasłony zaciemniające cieszą się dużą popularnością. Jedną z zalet jest szeroka gama kolorystyczna, więc każdy z pewnością wybierze coś dla siebie. Podstawową cechą charakterystyczną jest to, że nie wpuszczają światła do wnętrza. Jest to idealna opcja dla osób, które lubią dłużej pospać.

Takie tkaniny zapewniają dyskrecję i intymność we własnym domu bez obawy, że przy zapalonym świetle zobaczy nas sąsiad czy przechodnie na ulicy. Dzięki właściwościom termoizolacyjnym można uniknąć nagrzewania się pomieszczenia, co docenia się szczególnie latem.

Zalety zasłon zaciemniających

Często tkanina, w tym welur, której można użyć do uszycia zasłon zaciemniających, ma właściwości akustyczne dzięki swojej gramaturze i strukturze. Ochrona wnętrza przed nadmiernym naświetleniem i nagrzaniem jest również bardzo istotna ze względu na znajdujące się w nim meble oraz drewniane podłogi. Powierzchnie drewniane pod wpływem promieni słonecznych szybko ulegają przebarwieniom. 

Plusz zawsze wzbudza pozytywne odczucia i cieszy oko. Nie ma bardziej dekoracyjnego materiału. Aksamitne zasłony, mimo tego, że wyglądają na ciężkie, nie przytłaczają wnętrza. Pomagają w stworzeniu przytulnej atmosfery, a przy tym nie wymagają ciągłego zainteresowania ze strony domowników.

Aksamit nie odkształca się, nie gniecie i wzorowo zachowuje nadany mu kształt. Jest to znakomity wybór, gdy chcemy ochronić wnętrze przed słońcem, ale musimy liczyć się z tym, że trzeba odpowiednio dbać o taki materiał. 

Jakie zasłony wybrać do swojego domu? 

Wiedząc już, na czym mniej więcej się skupić i na co zwrócić uwagę, można przystąpić do świadomego zakupu. Został tylko wybór koloru, ale jest to kwestia zupełnie indywidualna. 

Szeroka oferta zasłon Pierre od Eurofirany oferuje zarówno zasłony zaciemniające, jak i gotowe, które wystarczy tylko zawiesić na karniszu. Znajdziecie w sklepie materiały w różnych rozmiarach: 140x250cm albo 140x300cm. 

Jeśli chodzi o kolorystykę, materiały dostępne są w różnych odcieniach szarości, pudrowego różu czy butelkowej zieleni. Szczególnie interesująca jest miękka zasłona gotowa z jednokolorowego aksamitu o charakterystycznym dla welwetu połysku w modnym beżowym odcieniu o wymiarach 140x300cm. 

Mamy nadzieję, że Wasze okna od teraz zaskoczą Was nowym blaskiem, a odpoczynek w salonie czy sypialni stanie się jeszcze bardziej przyjemny.