Aranżacja wnętrz- jak dobrać meble do pomieszczeń?

Aranżacja wnętrz- jak dobrać meble do pomieszczeń?

kw. 17, 2020

Meble stanowią istotny element, który wpływa na prezentowanie się całego pomieszczenia. Ich kształty oraz wielkości powinny być dobrane zarówno do powierzchni pokoju jak i jego koloru oraz ogólnego charakteru. Jak zatem wybrać odpowiednie meble aby wyglądały elegancko i stylowo?

Meble odpowiednie pod względem wielkości

Dość sporym problemem jest dobranie mebli, które będą pasowały do przestrzeni. Przeważnie decydując się na samodzielną aranżacje danego pomieszczenia skupiamy się na tym, aby meble pasowały kolorystycznie i personalnie się nam podobały. Mimo to koniecznie należy jednak dobrać je w zależności od tego czy meblujemy duży czy mały pokój, a może otwartą przestrzeń np. salon połączony z kuchnią.

W przypadku większych pokojów lub przestrzennych salonów otwartych na kuchnię możemy wykorzystać rozbudowane meble, które nawet zajmą całą ścianę, co jednocześnie nie wpłynie negatywnie na efekt wizualny.

Jednak gdy dane pomieszczenie jest niewielkie warto zdecydować się na meble o delikatnej budowie, zawierające dużą ilość lustrzanych lub szklanych elementów, które nadadzą całości lekkości. Otwarte większe przestrzenie dają szerokie pole do popisu. Można wówczas wykorzystać najnowsze trendy, interesujące i niestandardowe zestawienia mebli, które stworzą niebanalną całość.

Jeśli jednak nasze mieszkanie jest znacznie mniejsze nie musimy całkowicie rezygnować ze wszystkich pomysłów. Warto wówczas jedynie wykorzystać ich najbardziej odpowiednie elementy, które nie wpływał negatywnie na kompozycje wnętrza. Urządzając niewielki pokój warto zdecydować się na wykonanie mebli na wymiar, które zostaną idealnie wpasowane w daną przestrzeń. Dzięki temu wykorzystamy każde centymetr i zmaksymalizujemy użyteczność przestrzeni.

Jakie materiały są najmodniejsze?

meble na wymiar - sypialniaObecnie najczęściej realizowane są nowoczesne wnętrza, cechujące się minimalistycznym wykończeniem lub aranżacją z wykorzystaniem elementów naturalnych, ekologicznych i niskoprzetworzonych.

W związku z tym coraz częściej decydujemy się na zakup mebli prostych, wykonanych z naturalnego drewna w matowym wykończeniu. Proste geometryczne kształty od kilku lat cieszą się niemalejącym zainteresowaniem.

Popularne są również meble wykorzystujące w swojej budowie stal czy aluminium, które przywodzą na myśl industrialny styl. W połączeniu z miękkimi materiałami, przytulnymi dodatkami zbudują one komfortowe i ciepłe wnętrze, które doskonale sprawdzi się zarówno do pracy jak i podczas dziennego odpoczynku.

Kiedy warto zdecydować się na meble na wymiar?

Urządzenie zwłaszcza niezbyt dużego mieszkania może stanowić problem w momencie gdy konieczny jest dobór mebli. Bardzo często zdarza się, że modele dostępne w sklepach są zbyt duże, zbyt wysokie lub nie pasują do danej przestrzeni wizualnie.

Aby zagwarantować wygodę, komfort i jednoczesny elegancki wygląd danego pomieszczenia warto zdecydować się na wykonanie mebli na wymiar ,które będą perfekcyjnie pasowały do danego wnętrza. Meble na wymiar zazwyczaj stosuje się, gdy zachodzi potrzeba urządzenia niewielkiego pomieszczenia lub gdy cechuje się on niestandardowymi kształtami oraz wymiarami.

Na przykład w sytuacji, gdy urządzane jest wnętrze na poddaszu gdzie konieczne jest dobranie mebli zgodnie ze skosami sufitu. Wówczas produkty oferowane w standardowych wymiarach rzadko kiedy znajdują zastosowanie. Meble na wymiar są również doskonałym rozwiązaniem w sytuacji gdy mamy już umeblowaną daną przestrzeń w pomieszczeniu jednak chcemy dodatkowo dostawić do niej pasujący element na przykład, niewielka półeczkę komodę, czyli małą szafkę. Wówczas decydując się na meble na wymiar możemy idealnie wpasować owe element do reszty.


Wyjątkowe meble na wymiar w Bydgoszczy proponuje MJ Atelier.