Auto na minuty czy wynajem auta z wypożyczalni samochodów

Auto na minuty czy wynajem auta z wypożyczalni samochodów

kw. 9, 2020

W obecnych czasach, gdzie wszystkie możliwe środki transportu są ogólnodostępne dla niemalże wszystkich podróżujących na popularności zyskują wypożyczalnie samochodów oraz tak zwane auta na minuty, które stosuje się najczęściej w dużych miastach.

Auto na minuty – co warto wiedzieć?

Odnosząc się do samochodów na minuty należy pamiętać, że są to zazwyczaj pojazdy elektryczne, które stosowane są w dużych aglomeracjach miejskich. Cechują się one stosunkowo niskim zasięgiem oraz słabym bezpieczeństwem prowadzenia ze względu na ciągłe zmiany właścicieli. W przypadku samochodów na minuty często dochodzi do sytuacji, że wypożyczenia dokonują osoby nie szanujące innych użytkowników oraz sprzętu przez co dochodzi do częstych ich uszkodzeń oraz wyłączenia z użytku.

Dodatkowo samochód na minuty może wypożyczyć niemalże każda osoba posiadająca prawo jazdy. Warto też nadmienić, że używanie elektrycznych samochodów nie jest do końca sprecyzowane w prawie Polskim, więc w razie ewentualnej kolizji bądź zdarzenia drogowego użytkownik może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej oraz ukarany mandatem lub grzywną. Należy też wspomnieć, że samochody na minuty wypożyczane są zazwyczaj na krótki okres czasu ze względu na wysokie koszty wynajmu.

Samochód z wypożyczalni – charakterystyka

Pojazdy, które można wynająć w wypożyczalniach są w znacznie lepszym stanie aniżeli powyższe samochody miejskie na minuty z tego względu, że firma posiadająca flotę samochodów do wypożyczenia dba o stan techniczny oraz wizualny samochodów sprawdzając go każdorazowo przed i po wypożyczeniu pojazdu przez użytkowników. Dodatkowo pojazdy z wypożyczalni posiadają mniejsze obostrzenia odnośnie zasięgu jaki może pokonać użytkownik danym samochodem. W zależności od określenia z góry ilości kilometrów jakie użytkownik będzie chciał przejechać – cena będzie się różnić. Im wyższy będzie dystans, tym cena będzie coraz wyższa. Nie istnieją jednak większe ograniczenia odnośnie zasięgów, jak i terminu wypożyczenia – można wypożyczyć samochód zarówno na dobę jak i cały miesiąc.

auto na minuty czy z wypożyczalni samochodów

Auto na minuty czy pojazd z wypożyczalni – co wybrać?

Pomimo, że każda z opcji znajduje zastosowanie zarówno w poruszaniu się po aglomeracjach miejskich, jak i poza nimi zdecydowanie warto zainwestować w wynajem samochodów w wypożyczalniach. Argumentem „za” jest przede wszystkim lepszy stan techniczny wypożyczanych pojazdów, ale też bezpieczeństwo związane z ubezpieczeniami samochodu w razie zdarzenia drogowego, w którym może ucierpieć samochód lub osoba postronna. Dodatkowo pojazdy z wypożyczalni można użytkować niezależnie od pory dnia i nocy oraz bez większych limitów na przejechane kilometry – w zależności od wybranej opcji. Zdecydowanie warto wybierać pojazdy oferowane w wypożyczalniach jeśli użytkownik ceni sobie wygodę oraz pełne bezpieczeństwo.

Zalety płynące z wynajmu samochodów z wypożyczalni

Do głównych zalet wyboru samochodów z wypożyczalni należy zaliczyć bezpieczeństwo oraz prawidłowy stan techniczny pojazdów. Dodatkowo wypożyczalnie oferują często pakiety promocyjne podczas wypożyczenia pojazdów na długi okres czasu. Kolejną zaletą jest pełne ubezpieczenie samochodów oraz pomoc w przypadku awarii pojazdu bądź zdarzenia drogowego, które wyklucza dalszą podróż uszkodzonym samochodem. W tym przypadku ubezpieczalnie zapewniają nowy samochód zastępczy – oczywiście jeśli w umowie został zawarty o tym podpunkt. Użytkownicy wynajmujący auto z wypożyczalni samochodów mogą poruszać się takim samochodem nie tylko po całym kraju, ale też świecie – niestety w przypadku aut na minuty nie istnieje taka możliwość, ponieważ ograniczają się one tylko i wyłącznie do określonych stref, które zazwyczaj obejmują najbliższy okręg miejski. Zdecydowanie najlepszą opcją jest wynajem samochodów z wypożyczalni ze względu na powyższe aspekty.