Badanie komputerowe wzroku – na czym polega i ile kosztuje?

Badanie komputerowe wzroku – na czym polega i ile kosztuje?

lis 24, 2020

Wzrok to niezwykle ważny zmysł, o który warto dbać. Niestety oczy bardzo często są przez nas bardzo mocno narażane na oddziaływanie negatywnych czynników zewnętrznych. Wpływ na kondycję wzroku ma czas spędzany przed ekranami, brak dostatecznej ochrony przed szkodliwymi promieniami UV oraz nieodpowiednia dieta, a także brak odpowiedniego oświetlenia czy to w trakcie czytania książek, czy pracy przed komputerem. Dlatego też warto regularnie sprawdzać, czy Twój wzrok nie uległ pogorszeniu, na przykład podczas badania komputerowego wzroku. Na czym ono polega i jak często należy je przeprowadzać? Jaki jest koszt takiego badania i jakie informacje można uzyskać po jego przeprowadzeniu? Sprawdź!

Dowiedz się u optyka, w jakiej kondycji są Twoje oczy!

Ze względu na to, że coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami i nie stosujemy do pracy przed komputerem odpowiedniego oświetlenia czy nie pilnujemy odległości od monitora, nasz wzrok każdego dnia jest  narażany na działanie negatywnych czynników zewnętrznych. Ze względu na pracę biurową oraz na to, jak dużą rolę w naszym życiu odgrywają obecnie urządzenia elektroniczne, których ekrany emitują niebieskie światło, zapominamy dać oczom odpocząć. Z tego powodu niestety są one bardzo zmęczone, a jakość widzenia ulega pogorszeniu. W takiej sytuacji koniecznie trzeba udać się do okulisty, aby wykonać odpowiednie badania wzroku i na ich podstawie stwierdzić, czy nie należy stosować metod korekcyjnych w postaci okularów lub szkieł kontaktowych, które poprawią jakość widzenia. 

manufaktura okulary szczecin

Objawy problemów ze wzrokiem mogą być naprawdę różne. U niektórych będzie to rozmazany obraz lub niemożliwość przeczytania tekstu z większej odległości, a u innych uczucie zmęczenia oczu, zaczerwienienie czy uczucie nadmiernej suchości. Bez względu na to, jakie są Twoje objawy, warto udać się z nimi do okulisty jak najszybciej. Ważne jest, aby opowiedzieć specjaliście o swoich problemach i wykonać zlecone przez niego badania. Jednym z popularniejszych testów wzroku, jakie się obecnie przeprowadza, jest komputerowe badanie wzroku. Jest ono bardzo szybkie i mało inwazyjne. Polega ono na patrzeniu przez pacjenta w określony przez lekarza punk oraz przepuszczeniu przez układ oka przepuszczana jest wiązka promieni podczerwonych. Zostają one odbite na poszczególnych elementach budowy oka, a następnie odpowiednio przeliczone przez specjalny program. 

Nie zwlekaj i udaj się na badanie wzroku jak najszybciej

Jeśli zauważysz u siebie niepokojące objawy pogarszającej się ostrości wzroku, to nie zwlekaj. Umów się na wizytę jak najszybciej i skorzystaj z profesjonalnego badania komputerowego wzroku oraz z innych badań okulistycznych w razie potrzeby. Pamiętaj, że problemów z oczami nie należy bagatelizować. Jeśli zaczyna się pogarszać Ci wzrok, warto jak najszybciej zdecydować się na wizytę u specjalisty. Zamiast czekać kilka lub nawet kilkanaście miesięcy w kolejce, postaw na wizytę prywatną. Koszt badania komputerowego wzroku to około 100 zł, więc jest to wydatek, który warto ponieść, aby zadbać o jakość swojego widzenia i nie warto odkładać tej kwestii na później, aby nie narażać się na poważne zmiany i komplikacje. 

Komputerowe badanie wzroku nie jest inwazyjne i trwa stosunkowo krótko, więc jest to procedura bardzo popularna. Pozwala ono na określenie ostrości wzroku, dzięki czemu można określić, jak oko reaguje na różne zjawiska. Może też być punktem wyjścia do dodatkowych badań, przeprowadzonych w celu dopasowania odpowiednich okularów korekcyjnych.