Balustrady stalowe – gdzie są używane

Balustrady stalowe – gdzie są używane

kw. 14, 2022

Schody oraz skarpy muszą być wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia, którymi są zazwyczaj balustrady. Oprócz funkcji praktycznej polegającej na ochronie przed ewentualnym upadkiem z wysokości ich użytkowników pełnią również rolę estetycznego elementu otoczenia, dlatego powinny dobrze się prezentować i pasować stylistycznie do aranżacji obszaru, na którym się znajdują.

Czym są balustrady stalowe?

Balustrady stalowe służą do zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości. Montuje się je zazwyczaj na skarpach, mostach, schodach, balkonach, tarasach. Oprócz funkcji użytkowej, którą jest ochrona przed upadkiem pełnią także funkcję dekoracyjną. Dzięki nim mosty oraz skarpy wyróżniają się nie tylko funkcjonalnością, ale również wyjątkową estetyką. Aby balustrady najlepiej wpisywały się w styl otoczenia, należy je odpowiednio zaprojektować. Stal jest materiałem, który jest wykorzystywany w różnorodnych stylach architektonicznych. Można z niej tworzyć proste lub bardzo oryginalne konstrukcje. Stalowe balustrady doskonale prezentują się w nowoczesnym budownictwie. Komponują się doskonale z naturalnymi materiałami w postaci drewna, cegły, kamienia, szkła, a także z bogatą roślinnością na przykład na zagospodarowanych skarpach. Oprócz efektownego wyglądu są także wyjątkowo trwałe ze względu na cechy stali. Solidny montaż zapewnia wieloletnią trwałości balustrady mostowej i skarpowej, a także gwarancję bezpieczeństwa osób, które będą z nich korzystać. 

balustrady stalowe gdzie są używane

Zalety balustrad stalowych

Balustrady stalowe cechują się dużą wytrzymałością szczególnie wtedy, gdy są ocynkowane i pomalowane. Nie trzeba ich konserwować, gdyż nie pokrywają się korozją. Można je w łatwy sposób wyczyścić, do czego wystarczy woda z detergentem, który jest przeznaczony do mycia stali nierdzewnej. Balustrady stalowe są odporne na wszelkie mechaniczne uszkodzenia, dlatego użytkować je można przez wiele lat. Produkuje się je w wielu różnorodnych, a jednocześnie ciekawych i oryginalnych kształtach. Rynek tego typu produktów oferuje klientom wiele tego rodzaju produktów, dlatego każdy wybierze taką balustradę, która najkorzystniej będzie prezentować się w jego aranżacji. Jest ona doskonałym wyborem w miejscach, które są narażone na działanie zróżnicowanych, a często trudnych warunków atmosferycznych. Ich zaletą są nie tylko walory estetyczne w postaci minimalistycznego wyglądu, ale odporność na niekorzystne działanie wszelkich czynników szkodliwych. Balustrada stalowa doskonale znosi również kontakt z zanieczyszczeniami obecnymi w powietrzu takimi jak kwaśne deszcze i spaliny, dlatego ich żywotność szacuje się  nawet na 50 lat, a nawet dłużej. Szeroki wybór elementów ułatwia klientowi wybór produktu realizującego jego potrzeby, tym bardziej, że jej użytkowanie nie niesie ze sobą żadnych dodatkowych kosztów. 

Balustrady stalowe skarpowe

Balustrady stalowe skarpowe produkowane są z rury okrągłej, która jest zabezpieczona antykorozyjnie poprzez cynkowanie ogniowe i malowanie, dlatego jest odporna nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Rynek oferuje produkty o wysokości 1100 milimetrów. Producenci na życzenie klienta mogą wykonać produkt o dowolnych parametrach i kształtach. Wybór tego rodzaju balustrady jest wyrazem prestiżu i elegancji.

Balustrady stalowe mostowe

Balustrady stalowe mostowe podobnie jak skarpowe są zabezpieczone antykorozyjnie poprzez cynkowanie ogniowe i malowanie. Wykonane są z profili zamkniętych ze szczeliną okrągłą. Ich wysokość wynosi od 1100 do 1300 milimetrów. Balustrady stalowe mostowe produkowane są także z płaskowników, wysokość produktu jest taka sama jak tych wykonanych z profili zamkniętych. Producenci na życzenie klienta oferują wykonanie balustrad o kształcie i parametrach zgodnych z życzeniem osoby zamawiającej i według jego projektu.