Biżuteria modułowa – hit czy kit?

Biżuteria modułowa – hit czy kit?

cze 13, 2022

Biżuteria jest niezwykle istotnym elementem każdej stylizacji. Podkreśla jej charakter oraz pozwala dopasować do konkretnej okazji. Coraz większą popularnością nie tylko wśród kobiet, ale również mężczyzn cieszy się biżuteria modułowa, która jest produktem uniwersalnym.

Co to jest biżuteria modułowa?

Biżuteria modułowa może uzupełniać stylizację zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje. Dzięki możliwości łączenia różnorodnych jej elementów możliwe jest tworzenie odmiennych kompozycji. Właścicielka tego rodzaju produktu nie musi za każdym razem kupować innego rodzaju biżuterii, na przykład do pracy, na oficjalne wyjścia, czy imprezy w gronie najbliższych. Wystarczy dopasować do bransoletki, kolczyków lub naszyjnika wymienne elementy w postaci zawieszek, które można w dowolny sposób łączyć, tworząc odpowiednie zestawy na konkretne okazje. Do niedawna biżuteria była zarezerwowana na wyjątkowe wyjścia. Dziś można ją nosić do szkoły, pracy, na spotkania z przyjaciółmi, imprezy rodzinne, wyjścia do kina, czy teatru, a także spacery lub w wielu innych sytuacjach. 

Jakie są zalety biżuterii modułowej?

Zaletą biżuterii modułowej jest nie tylko możliwość tworzenia oryginalnych i dopasowanych do konkretnej stylizacji i okazji ozdób, ale również personalizowanie tego rodzaju produktów, aby każda użytkowniczka mogła w ten sposób wyrazić siebie. Jest to idealne rozwiązanie dla kobiet w różnym wieku, począwszy od córki, przez matkę, aż do babci. Dziewczyny i dojrzałe kobiety znajdą idealne dla siebie rozwiązanie w postaci stworzenia zestawu dopasowanego do własnych potrzeb. Poza tym zawieszki do bransoletek, kolczyków lub łańcuszków doskonale sprawdzą się jako prezenty na różne okazje takie jak: walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Matki i wiele innych okazji. Rynek wyrobów jubilerskich oferuje tysiące elementów w postaci zawieszek, koralików, które przeznaczone są do komponowania bransoletek, łańcuszków i kolczyków. Każda z pań, pragnąca stworzyć oryginalną ozdobę na wiele okazji, powinna zaopatrzyć się w biżuterię modułową. 

Jakie rodzaje charmsów  oferuje rynek jubilerski?

Zawieszki do bransoletek modułowych oferowanych przez rynek jubilerski są dostępne w różnych formach i kolorach. Mogą występować w formie zawieszek, które doczepia się do bransoletki, łańcuszka lub kolczyków lub w formie koralików, przez które przebiega łańcuszek, lub bransoletka. Charmsy w takiej formie przylegają do skóry, a nie zwisają, co jest wygodne dla kobiet preferujących mniej okazałe ozdoby. 

Jakie są najpopularniejsze marki produkujące biżuterię modułową?

Firmy jubilerskie, doceniając uniwersalność biżuterii modułowej, mają w swojej ofercie wiele tego rodzaju ozdób, które użytkowniczka może łączyć tworząc indywidualne, oryginalne i spersonalizowane kompozycje. Jedną z nich jest duńska Trollbeads, założona przez projektantkę mody Lise Aagaard. Pierwszym produktem tego rodzaju był koralik, który można było naciągnąć na skórzany rzemień. Materiałem wykorzystywanym do produkcji koralików jest złoto, perły i szkło weneckie. Kolejną firmą produkującą biżuterię modułową jest włoskie Biagi, które ma swoje korzenie we Florencji. Marka słynie z wysokiej jakości wyrobów jubilerskich. Ogromną popularnością cieszy się również włoska firma Amore&Baci, a także Chamilia, która została założona w 2002 roku w Stanach Zjednoczonych. Firma jubilerska produkuje najwyższej jakości wyroby dla współczesnej kobiety.  To jedna z najszybciej rozwijających się marek produkujących biżuterię modułową. Kolejną z nich jest firma Pandora. 

bransoletk w ozdobnym pudełku

Biżuteria modułowa firmy Pandora

Firma Pandora wprowadziła na rynek sztandarowy produkt marki w postaci bransoletki z zawieszkami, z którą kojarzony jest do dzisiaj. Klienci docenili go okazując wielkie zainteresowanie wyrobami tej firmy, co zaowocowało jej obecnością w dziewięćdziesięciu krajach. Założycielami Pandory jest małżeństwo Enevoldsen’ów z Kopenhagi, którzy otworzyli w jednej z dzielnic firmę jubilerską. Po kilku latach działalności przenieśli fabrykę do Tajlandii, a głównym projektantem został Lone Frandsen, do której dołączyła Lisbeth Larsen, jubiler i projektantka. Współpraca zaowocowała stworzeniem wyjątkowej marki biżuterii, która określiła styl marki Pandora. Obecnie firma rozwinęła się i zatrudnia ekipę 50 osób w Kopenhadze oraz tysiąc pracowników w fabryce w Tajlandii. Posiadanie biżuterii Pandora jest oznaką oryginalności, wyjątkowości i potrzeby wyrażania siebie. To biżuteria spersonalizowana, którą można dopasować nie tylko do okazji, ale również stylu użytkowniczki. W swojej ofercie marka posiada wiele charmsów, zawieszek i koralików o różnorodnych wzorach i kolorach. Biżuteria duńskiej Pandory jest doskonałym pomysłem na prezent. Jej unikalny charakter zadowoli oczekiwania nawet najbardziej wymagających pań. Została wykonana ze srebra, 14 – karatowego złota, skóry oraz materiałów tekstylnych. Tak duże bogactwo materiałów oraz wzorów powoduje, że każdy jej element wyraża osobowość właścicielki.