Chwytak do ładowarki – w czym pomaga?

Chwytak do ładowarki – w czym pomaga?

sty 1, 2020

Chwytaki do ładowarki mają kluczowe znaczenie w fabrykach oraz wszelkich zakładach produkcji. Znajdzie zastosowanie zarówno podczas codziennych czynności wykonywanych przez pracowników, jak i do pracy w magazynach. Co warto wiedzieć o chwytakach do ładowarek? Kiedy ich obecność jest niezbędna?

Różne modele chwytaków do ładowarki

Istnieje kilkanaście rodzajów chwytaków do ładowarek przy czym każdy z nich różni się od siebie udźwigiem, wagą, klasą montażu, zakresem pracy, wysokością i długością ramienia, szerokością ramy, całkowitą wysokością. Chwytak do ładowarki musi być odpowiednio dopasowany do prac oraz do ciężkości jakie musi być w stanie przenosić – właściwy dobór jest kluczowy aby móc efektywnie wykorzystywać sprzęt.

Udźwig ładowarek może wynosić w zależności od modelu od 1900kg X 500mm, 1500kg X 500mm, 2500kg X 500mm, 2200kg X 500mm,2000kg X 500mm 2400kg X 500mm, 2700kg X 500mm. Klasa montażu zalicza się do II lub II grupy. Zakres pracy wyrażony w milimetrach może wynosić 450-1730, 550-2000, 400-1890, 800-2100-460-2280 i 690-2500.  Wysokość ramienia może być długości 415 lub 460 mm, natomiast długość ramienia może wynosić 991mm, 1194mm, 1195mm, 1400mm lub 1360mm. Wysokość i szerokość ramienia jest ważnym elementem, dzięki któremu możliwe będzie dobranie chwytaka do konkretnych prac w jakich ma być wykorzystywany. Istotna jest również szerokość ramy i całkowita wysokość chwytaka, gdyż może mieć to kluczowe znaczenie w kwestiach logistycznych i organizacyjnych. Szerokość ramy może wynosić 1040mm, 1015mm, 1342mm, 1325mm bądź 1600mm. Całkowita wysokość wynosi 665mm lub 730mm.

Dodatkowe wyposażenie chwytaków do ładowarek

osprzęt do ładowarki teleskopowej

Niekiedy klienci potrzebują dodatkowego wyposażenia chwytaków, dzięki któremu sprzęty będą lepiej dopasowane do wykonywania konkretnej czynności. Chwytaki mogą być pokryte wulkanizowaną gumą lub wyposażone w obrotnice hydrauliczne dzięki którym możliwe będzie obracanie transportowanego ładunku o 360 stopni. Dodatkowym elementem może być również ślizg ścierny znajdujący się u dołu łap. Chwytaki mogą być także dostosowane do konkretnych ładowarek teleskopowych pod Euro złącze – Euro ramkę. W przypadku chwytaków do wózków widłowych możliwe jest wykonanie niestandardowych wielkości i rozmiarów łap, w zależności od prośby i preferencji klienta. Ponadto w zależności od potrzeb kupującego sprzęt może zostać odpowiednio zmodernizowany, tak aby w jak największym stopniu był użyteczny i przydatny podczas pracy. Chcąc zamontować chwytaki do ładowarki konieczne jest wykorzystanie w tym celu dodatkowego przyłącza hydraulicznego w zależności od wersji sprzętu.

Firma wykonuje również pozycjonery wideł, które umożliwiają przenoszenie towarów oraz palet, które cechują się niestandardowym wymiarem. Możliwy jest również zakup chwytaków rurowych oraz specjalistycznych chwytaków do pianki, styropianu czy folii.

Wykonanie chwytaków

Chwytaki do ładowarek wykonane są z mocnej stali konstrukcyjnej, która mimo dużych obciążeń i często wykonywanych prac nie ulega zniszczeniu. Dobrze zaprojektowana i przemyślana konstrukcja sprawia, że sprzęt niezmiennie może służyć przez długi czas, dobrze znosząc trudne warunki zewnętrzne. Narażenie na długotrwałą eksploatację nie przekłada się na negatywne efekty widoczne na sprzęcie. Oferowane produkty są zgodne z wytycznymi wystosowanymi przez Unię Europejską, posiadają certyfikat CE i są wykonane z atestowanych materiałów. Przy zakupie chwytaków do ładowarek obowiązuje dwunastomiesięczna gwarancja dla każdego klienta. Chwytaki są ważnym elementem osprzętu, bez którego żaden zakład produkcyjny czy firma nie może wykonywać codziennych prac, dlatego tak ważny jest ich odpowiedni dobór w zależności od potrzeb klienta.