Czy koszulki piżamowe można nosić na co dzień?

Czy koszulki piżamowe można nosić na co dzień?

paź 24, 2020

Wbrew pozorom, moda na chodzenie w piżamie nie zaczęła się dopiero teraz, lecz trwa już od kilku lat. I choć zapewne większą popularność zyskała sobie za granicą, to i w Polsce coraz częściej zdarza się nam przemycać elementy sypialnianej garderoby do codziennych stylizacji.

Jednak i oferowane obecnie piżamy nie wyglądają już tak, jak niegdyś. Zapominamy o workowatych piżamach, w których nie pokazałybyśmy się nikomu za żadne skarby świata. Obecnie, wręcz przeciwnie, wychodzimy, z dumą zakładając wygodne komplety.

Wygodne nocne komplety w wersji dziennej

Czy zdarzyło Ci się kiedyś w pośpiechu pójść do szkoły w bluzce lub spodniach od piżamy i znosić niemiłe docinki przez resztę dnia? Na jedno trudno się dziwić, piżamy za naszego dzieciństwa nie uwzględniały za bardzo takiego parametru, jak możliwość wyjścia w nich z domu między ludzi. Obecnie nie tylko piżamy dla dorosłych, lecz też zestawy dla naszych dzieciaków coraz mniej się różnią od noszonych na co dzień koszulek, zatem dziś zapewne nie każdy by się zorientował.

Moda piżamowa działa obecnie w dwie strony. Co to oznacza? Ni mniej, ni więcej to, że możesz znaleźć zarówno piżamy, których wygląd niczym się nie różni od codziennej odzieży, jak i zwykłą odzież celowo stylizowaną na „piżamową”, by postawić na zestawy mocno wyróżniające się z tłumu. Myślisz, że chodzi tylko o T-shirty i spodnie? Absolutnie nie, w Internecie znajdziesz również marynarki i koszule wpisujące się w ten trend. Wygląda na to, że piżamy coraz śmielszym krokiem towarzyszą nam już praktycznie w każdym miejscu.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że kraje zachodnie są nieco śmielsze we wprowadzaniu nowych trendów, zatem założenie kompletu piżamowego do pracy (nawet jeśli pięknie wygląda), wciąż nie jest najlepszym pomysłem. Dlatego też warto w naszych realiach stawiać jeszcze na wykorzystywanie w codziennym użyciu tych elementów piżamy, które można niezauważalnie wkomponować w wyjściowy outfit.

Przykładowy model damskiej koszulki nocnej

Jak sprytnie łączyć piżamę z codziennym ubiorem?

Jeśli tylko Twoja piżama składa się z prostego T-shirtu i luźnych spodni, możesz z powodzeniem wyjść w takim komplecie na spacer, lecz bardziej oficjalne wyjście wymagać może przynajmniej zamiany spodni na wygodne jeansy. Na koszulkę narzuć marynarkę i jesteś gotowa do wyjścia!

Wiele inspirujących stylizacji znajdziesz oczywiście na Instagramie. Tam wiele modowych blogerek już od dłuższego czasu zamieszcza wyjątkowo ciekawe zestawienia, z elementami stroju od piżamy w roli głównej. Znajdziesz tam zarówno odważniejsze zestawy z wykorzystaniem bieliźnianych sukienek-halek, jak i neutralne kompozycje, które sprawdzą się niemal o każdej porze dnia.

Gdzie warto zaopatrywać się w wyjściowe piżamy?

Odpowiedź jest prosta – w sklepie internetowym! Na stronie sklepu z bielizną rafjolka.pl znajdziesz piękne, wyjątkowo eleganckie piżamy bawełniane, z wiskozy, mikrofibry, satyny oraz z materiału określanego mianem soft. Swoją nazwę zawdzięcza on temu, że jest niezwykle miękki, delikatny, ciepły i wygodny. A jeśli cenisz sobie komfortowe, jednoczęściowe piżamy, koniecznie zajrzyj w zakładkę ”kombinezony”, gdzie znajdziesz wyjątkowo piękne i komfortowe zestawy, od których trudno oderwać wzrok. Kombinezon do spania może być nie tylko miękki i puchaty – może być również wyjątkowo stylowy i uwodzicielski, zatem jeśli dbasz o seksowny look nawet wtedy, kiedy śpisz, koniecznie rozważ zakup takiej piżamy.