Czy ładna firanka wystarczy?

Czy ładna firanka wystarczy?

wrz 10, 2015

Modowe akcenty wkraczają i znikają zarówno z półek z ubraniami, jak również z naszych okien. Firanki stały się elementem nieodzownym w przestrzeni życia i chyba każdy od czasu do czasu musi je zmienić po to, by mieć pewność, że dom nie jest miejscem stagnacji, a wiąż ekspresyjnych zmian, jakie dotyczą nas samych.

Rola firan w oknach

Warto zastanowić się nad tym, jak dobieramy elementy, na które nie od razu zwraca się uwagę wchodząc do pokoju. Piękne meble, stare rzeźby czy nietypowe abażury mogą być mocnymi akcentami, jednak po jakimś czasie nasza uwaga kieruje się ku oknie, skąd dobiega nas światło dnia lub wieczorny mrok. Dekoracja tego elementu jest bardzo istotna, gdyż z uwagi na detale rodzi się dbałość o wygląd domu i harmonia w nim panująca. Bardzo dobrze jest, gdy właściciel mieszkania wie, iż firany do salonu są niezwykle ważnym elementem wystroju. Ich wygląd może wiele mówić nie tylko o pomieszczeniu, w którym się znajdują, ale również o mieszkańcach.

firany do salonu

Świadomie dokonywane wybory na pewno ukierunkowują nas na to, że postaramy się zadbać o każdy, nawet najmniejszy detal w przestrzeni, w której spędzamy część swojego życia. To ważne, aby pamiętać o tym, że piękne, śnieżnobiałe firany świadczą o naszym guście i stylu bycia. Zadbana przestrzeń musi być zwieńczona stosowną oprawą, jakiej nadają właśnie firany. Bez ich udziału nasze mieszkania byłyby w pewnym sensie ogołocone, dlatego dobrze będzie, jeśli poświecimy trochę czasu na wybór idealnych firan oraz idealnych zasłon.

Firany do salonu

Na sam początek warto skupić się na salonie, gdyż to tam zapraszamy swoich gości i spędzamy wiele czasu odpoczywając czy nawet pracując. Firany do salonu powinny mieć swój charakter, dlatego kupowanie pierwszych lepszych nie jest dobrym sposobem na pozbycie się problemu. Firany z klasą, eleganckie znaleźć można na wielu stronach internetowych zajmujących się ich sprzedażą, ale niegłupim pomysłem może okazać się wizyta w salonie, gdzie specjalnie wyszkoleni pracownicy odpowiedzą nam na nurtujące nas pytania.

firany do salonu

Czasem dobór długości firan już może stanowić kłopot, dlatego nie bójmy się stawiać pytań i oczekiwać rzetelnych odpowiedzi. Nasz trud w poszukiwaniu wdzięcznie wyglądających firan powinien być nagrodzony piękną dekoracją, jaką okażą się w ostatecznym rozrachunku. Inwestycja większej ilości pieniędzy w firany do salony wcale nie musi oznaczać niczego złego, przeciwnie, porządnie wykonane i estetycznie wyglądające firanki na pewno warte są naszych pieniędzy.