Czy warto nauczyć się magento?

Czy warto nauczyć się magento?

lip 30, 2019

Niezwykle dynamiczny rozwój branży e-commerce powoduje, że każdego roku zapotrzebowanie na doświadczonych programistów PHP specjalizujących się w projektowaniu i obsłudze konkretnych platform jest wysokie. Na szczególną uwagę w ostatnich latach zasługuje przede wszystkim platforma Magento, będąca oprogramowaniem otwartym i dobrą alternatywą dla rozwiązań SaaS. Czy warto, z perspektywy rozwoju kariery programisty, nauczyć się Magento?

Czym jest Magento i jak kształtuje współczesny rynek sprzedaży?

Magento to otwarte oprogramowanie dla e-commerce, udostępnione na licencji Open Software License 3.0 i wykorzystywane współcześnie przez nawet 30% rynku[1]. Nadający się doskonale do tworzenia sklepów internetowych skrypt rozwija się niemalże nieustannie i choć z punktu widzenia programistów nie jest najczęściej wybierany jako jedyna specjalizacja, oferty pracy dla magento developerów we Wrocławiu i innych dużych centrach IT pojawiają się coraz częściej. Szacuje się, że ze względu na wysoką wydajność, przyjazny interfejs i dużą ilość dostępnych szablonów oraz pluginów dla korzystających z niego sklepów, Magento będzie zyskiwał na popularności i w najbliższych latach stanie się jeszcze ważniejszym niż dotychczas elementem rynku e-commerce.

Magento dla developerów – co warto wiedzieć o popularnej platformie?

Magento to system, który obecnie oferuje prawdopodobnie największe możliwości indywidualizacji sklepu spośród dostępnych oprogramowani typu open-source. Z perspektywy programistów jest dość skomplikowany, co wynika z dobrej architektury, skalowalności i elastyczności samego systemu, ale ma to też swoje zalety – przygotowany na potrzeby klienta działa praktycznie bez zarzutów i co najważniejsze, jest w stanie obsłużyć największe sklepy internetowe z liczbą pozycji sięgającą nawet 100 tysięcy produktów. Dla tak rozbudowanej bazy danych trudno o sprawniejszą i częściej wykorzystywaną platformę dającą tak dużą swobodę działania. Co warto opanować przed podjęciem nauki Magento? Aby w ogóle myśleć o programowaniu rozszerzeń dla sklepów internetowych czy pracy przy ich rozbudowie konieczna jest znajomość PHP5 i zasad programowania obiektowego przynajmniej w stopniu podstawowym, standardów kodowania i architektury Zend Framework, a także podstawy języka baz danych SQL.

Oferty pracy i zarobki Magento Developer Wrocław

Poszukując odpowiedzi na pytanie czy warto nauczyć się Magento warto przyjrzeć się sytuacji na rynku pracy i temu jakie perspektywy otwierają się przed programistami, którzy specjalizują się w technologiach dla e-commerce. Przeglądając oferty na portalu Pracuj.pl można zauważyć, że większość pracodawców wymaga znajomości HTML, CSS, JavaScrip, MySQL, PHP i wspomnianego już frameworku Zend. Wymagania te obrazują dość dobrze grupę programistów, dla których nauka Magento będzie miała najwięcej sensu – coraz częściej wybierają go specjaliści PHP, HTML i CSS chcący poszerzyć swoje perspektywy na rynku pracy i rozumiejący, że zapotrzebowanie na Magento developerów będzie rosło.

Znajomość Magento to także dobry sposób na poszerzenie swoich możliwości zarobkowych. Ze względu na charakter platformy, w bardzo wielu przypadkach poszukuje się tu specjalistów gotowych pracować w trybie B2B, nad pojedynczymi projektami dodatkowymi. Oferty dla Magento Developer Wrocław pojawiają się więc często w firmach, które nie zajmują się typowo branżą IT, a właśnie e-commerce i które wymagają pomocy przy konfigurowaniu i dopracowywaniu Magento do ich potrzeb. Praca nad kolejnymi rozszerzeniami i pluginami daje szansę ciągłego rozwoju i zgłębiania tajników platformy, która ma szansę stać się jedną z najważniejszych w ramach współpracy programistów i rynku e-commerce.

Czy warto uczyć się Magento? Jeśli jako programista nieustannie poszukujesz nowych rozwiązań, chcesz być na bieżąco z rozwijającymi się technologiami i lubisz pracę na otwartym kodzie dającym ogromne pole do działania, Magento jest zdecydowanie platformą i frameworkiem wartym zainteresowania. E-commerce nie jest odpowiednim krokiem dla wszystkich programistów, jednak jeśli na co dzień działasz w PHP i HTML i chcesz poszerzyć swoją pulę ofert pracy, sprawdź jakie propozycje dla Magento Developer Wrocław możemy zaproponować w HR GO Recruitment i przekonaj się, że nauka Magento jest ciekawym sposobem na rozwój kariery w IT.

[1] http://www.flyweb.pl/warto-zostac-programista-platformy-magento/