Czy warto skorzystać z pozycjonowania lokalnego?

Czy warto skorzystać z pozycjonowania lokalnego?

mar 30, 2016

Pozycjonowanie lokalne metodą zdobycia klientów?

Większość biznesów lokalnych opiera się na pozyskiwaniu klientów ze swojego regionu – może to być dzielnica miasta, całe miasto, jego okolice, powiat czy po prostu region. Niektórzy działają także tylko na terenie jednego województwa. Lokalność działania konkretnego przedsiębiorstwa może być dla niego pożytkiem lub nie, ale niezależnie od tego czy jest dobre z punktu widzenia pozyskiwania kolejnych umów czy klientów, najważniejsza jest płynność. Płynność finansową uzyskuje się przez stałe wykonywanie zleceń. Aby je zdobywać warto rozszerzać swoje pole działania przede wszystkim w obrębie reklamy. Jej zadaniem jest dotarcie do osób, które potencjalnie mogłyby chcieć skorzystać z naszej oferty. Tą zaprezentować można na wiele sposób, my chcemy zwrócić uwagę na to, że obecnie bardzo ważnym obszarem, w którym należy się pojawić jest internet. W internecie istotną rolę odgrywa naturalnie wyszukiwarka, z której korzystamy. W Polsce najpopularniejszą jest Google, podobnie jak prawie na całym świecie. Pojawienie się w wynikach wyszukiwarki Google jest zatem metodą na to aby dotrzeć do większej ilości osób niż dotychczas. Czego będziemy potrzebować?

  • strony internetowej
  • optymalizacji strony internetowej
  • przygotowania atrakcyjnych treści, które zachęcą konsumentów do skorzystania z naszej oferty
  • przedstawienia oferta szczegółowo oraz wyczerpująco
  • pozycjonowania lokalnego

Jak działa pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie lokalne jest procesem bezpiecznego wpływania na pozycje strony internetowej na szukane słowa kluczowe w wyszukiwarce. Jeżeli dla przykładu prowadzimy warsztat samochodowy w Toruniu, zadaniem osób zajmujących się pozycjonowaniem lokalnym jest sprawienie, aby właśnie taka fraza jak warsztat samochodowy Toruń po wpisaniu w wyszukiwarkę Google kojarzyła nasz adres strony internetowej na jak najwyższej pozycji. Badania dowodzą, że warto walczyć o pozycje w przedziale 1-3, gdyż to one odnotowują najwyższy procent klikalności spośród wszystkich pozycji pierwszej strony wyników w Google, tj. 1-10.

Lokalne seo pozycjonowanie

Pozycjonowanie lokalne jest procesem względnie długotrwałym, na efekty trzeba czekać nawet kilka miesięcy, aczkolwiek pierwsze oznaki wzrostów pozycji odnotować można już po kilku dniach – więcej informacji w tym obszarze możecie uzyskać na tej stronie: http://lokalnepozycjonowanie.pl. Na wzrost naszych pozycji dla konkretnej strony internetowej wpływ mają przede wszystkich czynniki techniczne oraz treść, którą przesyłamy do sieci i którą łączymy z pozycjonowaną stroną. Wymagania techniczne, które musi spełnić strona, która chce dobrze pozycjonować się lokalnie to przede wszystkim zapewnienie dla robotów Google, że jest stroną odpowiadającą na konkretne zapytanie. Jeśli strona przedstawia warsztat samochodowy, musi również o tym powiedzieć robotom, które czytają kod źródłowy strony. W kolejnych wierszach kodu źródłowego strony zawierane są ważne informacje wskazujące na to, że ma się do czynienia z witryną o konkretnej zawartości. Istotne jest aby prezentować użytkownikom (w tym wypadku potencjalnym klientom) także wartościowe informacje powiązane tematycznie ze stroną. Im bardziej niespotykane, dobrze przygotowane i promowane, tym większa szansa na lepsze pozycje. W pozycjonowaniu lokalnym ważne jest także, aby promować witrynę lokalnie, np. w serwisach lokalnych, bazach firm czy w portalach regionalnych.