Czy wiesz, ile kosztuje dezynfekcja w Warszawie?

Czy wiesz, ile kosztuje dezynfekcja w Warszawie?

lis 14, 2022

Wykonywanie czynności związanych z dezynfekcją pomieszczeń to często jedyne wyjście, jeżeli chodzi o możliwość ponownego ich użytkowania. Dezynfekcja może być przeprowadzana z wielu różnych powodów.

Ponadto niekiedy jest to konieczność, a więc jeśli zajdzie taka potrzeba nie powinniśmy zwlekać ze znalezieniem profesjonalnej firmy świadczącej usługi dezynfekcji. Jednak, ile kosztuje dezynfekcja w Warszawie i kiedy jest ona niezbędna?

Kiedy należy przeprowadzić dezynfekcję?

Dezynfekcja to czynność polegająca na zniszczeniu wszelkich istniejących drobnoustrojów tj. wirusy, grzyby, bakterie. Oznacza to, że wskazań do dezynfekcji jest naprawdę dużo i czasem przeprowadzenie tych czynności to konieczność. Dezynfekcję stosuje się w pomieszczeniach sanitarnych, szpitalach, przychodniach, biurach, szkołach, przedszkolach, hotelach, a nawet lokalach gastronomicznych.

 Proces dezynfekcji jest niezbędny w przypadku:

 • robactwa, 
 • śmierci,
 • zalań, 
 • pożarów, 
 • nieprzyjemnych i ciężkich do usunięcia zapachów, 
 • starych niezamieszkałych lub zaniedbanych mieszkaniach,
 • Covid-19.

Firmy zajmujące się dezynfekcją wynajmowanie są także do sprzątania pojazdów, garaży, piwnic, wywozów śmieci, starych mebli itp.

Dezynfekcja wykonywana jest też w mieszkaniach po osobach zmarłych, bez względu na to czy doszło do śmierci naturalnej, czy morderstwa. Pomimo tego, że nie każdy korzysta z takiego rozwiązania, warto wiedzieć, że profesjonalna dezynfekcja to zapewnienie bezpieczeństwa ludzi oraz neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów powstałych w wyniku procesów gnilnych zachodzących w ciele zmarłego.

Dzięki dezynfekcji można zapobiec rozwojowi i rozprzestrzenianiu zarazków, które mogą przyczyniać się do powstawania wielu chorób. Odkażanie powinno być przeprowadzane wszędzie tam, gdzie konieczne jest pozbycie się zanieczyszczeń mogących mieć negatywny wpływ na zdrowie i życie człowieka.

Jaki sprzęt używany jest podczas dezynfekcji?

Aby dezynfekcja została przeprowadzona prawidłowo niezbędne jest zastosowanie nie tylko odpowiednich środków, ale również profesjonalnego sprzętu. W zależności od tego, co dokładnie wymaga odkażenia stosuje się konkretne urządzenia. Firmy oferujące dezynfekcję zazwyczaj wykorzystują do pracy odpowiednie sprzęty tj.:

 •  zamgławiacz, 
 • generator ozonu, 
 • maszyny parowe, 
 • urządzenia z promieniowaniem UV.

Poza wyżej wymienionymi urządzeniami do odkażania używa się również wiele innych sprzętów i akcesoriów. Proces dezynfekcji znajduje swoje zastosowanie także w przypadku zanieczyszczeń chemicznych. Tutaj wykorzystuje się urządzenia, mające za zadanie pochłanianie niebezpiecznych mieszanin, czy tworzenie kurtyn wodnych zapobiegających rozprzestrzenianiu się skażenia.

Używanie profesjonalnych i sprawdzonych maszyn do dezynfekcji daje 100% gwarancji, jeżeli chodzi o jakość i skuteczność czyszczenia. Wszystkie urządzenia muszą spełniać określone normy nie tylko w przypadku sprzątania, ale także bezpieczeństwa pracowników wykonujących określone prace.

Jakie są koszty dezynfekcji na terenie Warszawy?

Korzystanie z oferty profesjonalnych firm świadczących usługi związane z dezynfekcją jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. Dzięki temu zyskamy gwarancję, że zarówno pomieszczenia, jak i powierzchnie będą idealnie czyste i bezpieczne dla otoczenia. Koszty dezynfekcji w Warszawie są zróżnicowane i zależą w dużej mierze od tego, w jakim stanie są zanieczyszczone pomieszczenia. Poza tym wpływ na cenę ma tutaj też konkretna firma, z której usług będziemy ostatecznie korzystać. W momencie szukania takiej firmy ważne jest, aby przestrzegała ona procedur określonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Jest to niezwykle istotne, ponieważ wtedy będziemy mieli pewność, że zostały usunięte nie tylko zanieczyszczenia widoczne gołym okiem, ale również te, które są dla nas niewidoczne.

Koszty dezynfekcji zaczynają się już od około 100 zł w przypadku usuwania robactwa i innych insektów, gdzie nakłady pracy są niewielkie. Należy jednak wiedzieć, że kwota ta może być znacznie wyższa, jeżeli chodzi o usuwanie różnego rodzaju zanieczyszczeń i skażeń. W tej sytuacji wydatki związane z dezynfekcją mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. W wielu przypadkach firmy przygotowują indywidualną wycenę dla swoich klientów, zwłaszcza gdy obszar zanieczyszczenia jest duży i wymaga znacznie więcej czasu i pracy. Dezynfekcja wbrew pozorom nie zawsze wiąże się z dużymi kosztami. Oczywiście zdarza się, że kwota ta może być wyższa, jednak korzyści płynące z przeprowadzenia dezynfekcji są dużo ważniejsze niż koszty.