Czym jest hosting w chmurze?

Czym jest hosting w chmurze?

gru 16, 2015

Chmura hostingowa zapewnia usługi hostingowe dla stron internetowych na serwerach wirtualnych, które potrzebują zasobów obliczeniowych z rozbudowanych sieci bazowych fizycznych serwerów internetowych. Wynika z tego, że model użytkowy obliczeniowy w tym, jest dostępny jako usługa, a nie produkt, a zatem jest porównywalny z tradycyjnymi mediami, takimi jak elektryczność oraz gaz. Ogólnie mówiąc, klient może dopasować usługi pod siebie jeśli tego wymagają, w zależności od potrzeb swojej strony, płaci się tylko za to, czego w rzeczywistości się używa.

Jak opisać hosting w chmurze?

Istnieje to jako alternatywa dla hostingu stron internetowych na serwerach (zarówno wspólne jak i dedykowane serwery) i może być to uznane jako rozszerzenie koncepcji klastra hostingu, gdzie strony są hostowane na wielu serwerach. Chmura hostingowa jednak jest siecią serwerów, których zastosowanie jest ogromne, a dane często pobierane są z różnych centrów danych w różnych miejscach. Nowoczesne usługi hostingowe dostosowane do nowoczesnych potrzeb klientów, ot co.

Serwer hostingowy

Praktyczne przykłady cloud hostingu mogą podlegać zarówno infrastrukturze jako usłudze (IaaS) i platformie jako usłudze (PaaS) klasyfikacji. W ramach oferty klient jest IaaS tylko pod warunkiem, ze sprzętowa wirtualizacja zasobów, na których można instalować własne wybrane środowiska oprogramowania przed budowaniem ich aplikacji internetowych (takie opcje dostępne są na stronie hosting Ruby – oferującej np. hosting Ruby. W przypadku usługi PaaS klient również znajduje się w tym środowisku oprogramowania, na przykład, jako rozwiązanie stack (system operacyjny, obsługa baz danych, oprogramowanie serwera WWW i wsparcie programowania), na które mogą przejść bezpośrednio do instalacji i rozwijania ich aplikacji internetowych. Przedsiębiorcy z rozbudowaną infrastrukturą i doświadczonymi specjalistami IT mogą chcieć zdecydować się na bardziej konfigurowalny model IaaS ale inni wolą łatwość opcji PaaS.

Wirtualizowany hosting

Rozwojem koncepcji cloud hostingu dla klientów korporacyjnych jest wirtualne centrum danych (VDC). To oferuje wirtualizowaną sieć serwerów w chmurze, które mogą być używane do obsługi wszystkich operacji biznesu IT, w tym w jego własnych stronach internetowych.

Bardziej oczywiste przykłady cloud hostingu mogą wiązać się z użyciem modelu chmury publicznej – jest to hosting stron internetowych na serwerach wirtualnych zasobów, które zasysane są z tej samej puli, co inne publicznie dostępne serwery wirtualne i korzystają z tych samych publicznych sieci do transmisji danych; dane, które są fizycznie przechowywane na serwerach współdzielonych bazowych, które tworzą chmury zasobu. Te chmury publiczne będą zawierać pewne środki bezpieczeństwa w celu zapewnienia, że ​​dane są prywatne i nie wystarczają dla większości instalacji witryn. Jednakże w sytuacji gdy bezpieczeństwo i prywatność wynikają po prostu z troski, firmy mogą skręcić w kierunku cloud hostingu w prywatnych chmurach (jako alternatywa) – to chmury, które wykorzystują wyodrębnione zasobów (serwery, sieci itp.), czy znajduje się na miejscu lub z dostawcą takiego hostingu.