Czym różni się quick detailer od wosku?

Czym różni się quick detailer od wosku?

wrz 6, 2019

Każdy marzy o tym, aby jego samochód wspaniale się prezentował, miał piękny lakier, który będzie wytrzymały. Oczywiście takie marzenia są jak najbardziej do spełnienia, w końcu na rynku wiele jest produktów, które utrwalają lakier samochodowy w taki sposób, że jest on wytrzymały na różnego rodzaju zarysowania i inne wypadki. Dwa najpopularniejsze produkty, które najczęściej są w tym celu używane to wosk samochodowy oraz buick detailer. Oba mają swoich zwolenników.

Oczywiście pytanie, które zawsze pada, brzmi: czym różnią się te dwa przedstawione produkty między sobą, skoro ich zadaniem jest właściwie to samo: utrwalenie lakieru. Prawda jest jednak taka, że pomiędzy tymi produktami są różnice. W naszym artykule dowiesz się, czym charakteryzuje się buick detailer, a czym wosk samochodowy. Dzięki temu będziesz w stanie wybrać odpowiedni produkt do lakieru w swoim samochodzie. Już nie będziesz musiał martwić się tym, że ciągła ekspozycja na niekorzystne czynniki także atmosferyczne skarze twój lakier na odpryski czy inne problemy!

Wosk – czym się charakteryzuje?

Jak już zapewne wiesz, za pomocą wosku możesz zabezpieczyć lakier samochodowy. Wosk, jako zabezpieczenie jest aplikowany dopiero wtedy, gdy cała reszta procesów jest zakończona – łącznie z myciem auta. Powierzchnia całego samochodu powinna być bowiem dobrze przygotowana i czysta. Im lepiej przygotujesz swój samochód na woskowanie, tym dłużej wosk pozostanie na lakierze. Naprawdę dobre produkty o wysokiej jakości potrafią chronić lakier nawet do kilku miesięcy! Przez cały ten czas nie będziesz się więc musiał obawiać o lakier przez cały ten czas.

Trzeba jednak mieć świadomość, że wosk powinien być aplikowany bardzo dokładnie i ostrożnie, tak by cały lakier był nim pokryty. Na szczęście efekty końcowe wynagradzają cały nakład pracy! Na szczęście po nałożeniu wosku, mycie samochodu stanie się znacznie prostsze, ponieważ będzie on gładki i śliski, a więc wszelkiego rodzaju zabrudzenia będą z niego z łatwością schodzić. Jak więc widać, wosk zdecydowanie jest wart użycia, co zatem z buick detailrem?

Charakterystyka quick detailera

Jeżeli chodzi o quick detailer, to działa on w podobny sposób jak wosk i jest nakładany na lakier także już po umyciu. Wszystko po to, by był jak najlepiej naklejony na lakier i by trzymał się jak najdłużej. Warto jednak wiedzieć, że woda pozostawia po sobie zacieki i niestety dzieje się tak także i na autach, aby je naprawić tak, by były niewidoczne, trzeba właśnie skorzystać z quick detailera. Taki produkt świetnie radzi sobie także z wypełnianiem drobnych zarysowań, które już powstały na lakierze.

wosk samochodowy

Wosk samochodowy dostępny na stronie fareclasklep.pl

To, co najbardziej różni quick detailer od wosku samochodowego to fakt, ze jego aplikacja jest naprawdę prosta. Najczęściej produkty typu quick detailer są sprzedawane w formie płynnej, w opakowaniu z rozpylaczem, dzięki czemu całość aplikacji jest szybka i trwa tylko chwilę. Nie trzeba poświęcać dużej ilości czasu na pokrycie nim całego lakieru tak, jak ma to miejsce w przypadku wosku.

Niemniej jednak na swoim samochodzie warto używać zarówno wosku, jak i quick detailera do poprawy niektórych detali, dzięki temu całokształt będzie prezentował się naprawdę pięknie, a lakier na twoim samochodzie zostanie zabezpieczony odpowiednio.

Dane firmy

 Lack Protect Wrocław
Kosmetyka Samochodowa

Adres: ul. Monte Cassino 16B, 51-681 Wrocław

Mail: info@lackprotect.pl

Telefon: +48 602 398 326 , +48 789 312 334

www: Lack Protect – Auto kosmetyka Wrocław