Dekoloryzacja i koloryzacja włosów przy użyciu profesjonalnych farb do włosów

Dekoloryzacja i koloryzacja włosów przy użyciu profesjonalnych farb do włosów

lip 22, 2020

Istnieje milion sposobów, dzięki którym każdy z nas może odmienić swoje włosy. Poprzez strzyżenie, cięcie, odpowiednią stylizację czy zmianę koloru możemy w znacznym stopniu ulepszyć nasz wygląd. Na rynku dostępnych jest wiele farb o różnym składzie i z własną specyficzną gamą kolorów, dlatego też właściwie dobrany ton może sprawić, że nadamy naszym włosom drugie życie. Nie zawsze jednak efekt końcowy nas zadowala i szukamy sposobu na powrót do wcześniejszej fryzury. Czy istnieją metody na realne spełnienie tego marzenia?

Czym jest dekoloryzacja? Kosmetyki fryzjerskie a włosy

W ostatnim czasie bardzo popularna jest dekoloryzacja, która polega na usunięciu efektów wcześniejszego farbowania fryzury. Aby ją przeprowadzić, trzeba nałożyć na suche włosy dekoloryzator, który po upływie około pół godziny należy dokładnie zmyć i głowę umyć szamponem.

Ale nie dajmy się zwieść pozorom, zabieg wcale nie jest prosty, a wręcz przeciwnie bardzo skomplikowany, więc w celu jego realizacji najlepiej się udać do profesjonalisty, który odpowiednio dobierze specyfik usuwający wcześniej nałożony kolor. Trzeba posiadać dużą wiedzę, aby uzyskać równomierny odcień na odbarwionych włosach. Nie ma nic gorszego niż wypłowiałe pasma o różnej intensywności zabarwienia.

Warto wspomnieć o tym, że bardzo często decydują się na nią panie, które chcą wrócić do swojego koloru włosów, gdyż obecnie naturalność jest w cenie. Poza tym, można ją z powodzeniem stosować, gdy pragniemy uzyskać jaśniejszą barwę włosów od obecnej. Natomiast zmiana koloru włosów na ciemniejszy po dekoloryzacji jest dużo poważniejsza i zwykle przebiega w co najmniej dwu etapach.

Kosmetyki fryzjerskie i dekoloryzacja

Oczywiście, trudniej jest usunąć efekty farby niż szamponu koloryzującego, poza tym nie zawsze kończy się to sukcesem, gdy próbujemy się pozbyć intensywnych, ciemnych barw jak czerń lub mocny brąz. W ich przypadku zaleca się koloryzację częściową, czyli zdjęcie koloru na całej długości włosów i na końcówkach.

Poza tym, trzeba pamiętać o tym, że nie można stosować jej za często, gdyż włosy stracą swój połysk  i w wyniku osłabienia będą się łamać. Dlatego zawsze trzeba się dobrze zastanowić nad zmianą koloru fryzury, abyśmy byli później z niego zadowoleni i nie trzeba było się go w szybkim czasie pozbywać.

Koloryzacja włosów – profesjonalne farby do włosów, czy kosmetyki naturalne?

Większość pań coraz częściej decyduje się na samodzielne przeprowadzenie koloryzacji włosów w domu. Od jakiegoś czasu ten zabieg jest bardzo prosty i nie wymaga pomocy osób trzecich dzięki zastosowaniu nowatorskich produktów do farbowania fryzury. Decydując się na koloryzację w domu warto jednak dobrze przemyśleć zakup kosmetyku, którego użyjemy w tym celu.

koloryzacja włosów

Profesjonalne farby do włosów w bezpieczny sposób zmienią kolor Twojej fryzury.

Profesjonalne farby do włosów

Jednym z bezpieczniejszych rozwiązań jest skorzystanie z profesjonalnej farby do włosów. Produkty takie często łączą w sobie zarówno cząsteczki pigmentowe (nadające kolor), jak i pielęgnujące, które chronią przed nadmiernym zniszczeniem struktury włosa. Typowe kosmetyki fryzjerskie do farbowania równomiernie pokrywają całą długość włosów, więc nie musimy się martwić o pozostawienie mało estetycznych pasemek poprzedniego koloru. Tego typu produkty potrafią jednak być droższe niż farby drogeryjne, jednak efekt końcowy na pewno jest wart swojej ceny.

Kosmetyki naturalne

Wiele osób obawia się jednak silnych detergentów, które mogą występować w farbach, dlatego też idealnym rozwiązaniem dla nich jest użycie kosmetyków naturalnych, znanych także jako farby roślinne. Produkty te są tak samo wygodne jak tradycyjne farby, jednak ich skład jest znacznie łagodniejszy – nie znajdziemy w nich amoniaku czy alkoholi.

Jak widać, farbowanie włosów może być proste, przyjemne i przynosić zadowalający efekt bez konieczności wizyty w salonie fryzjerskim, w którym nieraz trzeba spędzić nawet kilka godzin w długiej kolejce i słono zapłacić za zmianę koloru włosów.

W związku z tym, że koloryzacja oraz (zwłaszcza) dekoloryzacja włosów to zabiegi, które mogą mieć negatywny wpływ na fryzurę, gdyż ją osłabiają, niesamowitą rolę odgrywa właściwa pielęgnacja. W tym celu najlepiej stosować dobrej jakości maski i odżywki, które skutecznie regenerują włosy wyniszczone zbyt częstym ich farbowaniem.