Dlaczego cukierki reklamowe wciąż są modne?

Dlaczego cukierki reklamowe wciąż są modne?

kw. 9, 2020

Stosowanie słodyczy w marketingu to bez wątpienia strzał w dziesiątkę. Dlaczego tak jest? Gdy firmy rozpoczęły rozdawanie gadżetów reklamowych zarówno swoim klientom, jak i partnerom biznesowym, należało myśleć o ich odpowiednim dobraniu do grupy docelowej – to, co podarujemy dzieciom, nie sprawdzi się dla osób starszych. Uniwersalne stają się tutaj słodycze reklamowe, którym nie odmówi prawie nikt. A jak najlepiej wykorzystać ich potencjał?

Przewaga słodyczy reklamowych nad innymi gadżetami

Przewaga jest bardzo znacząca. Jak już to zostało wspomniane, na słodycze skusi się niemal każdy. Do wyboru są cukierki, lizaki, bombonierki, czekolady… pamiętajmy jednak, że o ile zawartość jest raczej uniwersalna, o tyle lepiej jest zastanowić się nad odpowiednim projektem opakowania, bo te już dopasowujemy do grupy docelowej. Dzieci ucieszą się z wesołych ludzików i barwnych opakowań, młodzież będzie cenić sobie ciekawe połączenia kolorów, dorośli zwrócą uwagę na elegancję wykonania.

Bądź jednak na bieżąco w trendach żywieniowych. Obecnie wzrasta zainteresowanie zdrowym stylem życia i odchodzenie od sztucznych składników w produktach, a zatem dobrze jest zadbać o to, by i Twoje słodycze były nieco lepsze od tych ze sklepowych półek. Słodycze z logo, wyprodukowane tylko z naturalnych składników będą strzałem w dziesiątkę. Wyjątkowy smak, prosty skład i interesujące nadruki to słodki klucz do sukcesu.

Jak słodycze budują relacje z klientami?

Często, gdy odwiedza Cię ktoś z rodziny lub znajomych, szykujesz przynajmniej drobny poczęstunek. I o ile goście nie zawsze skuszą się na obiad, o tyle niemal zawsze chętnie sięgają po wystawione na stół ciastka lub cukierki. Przekąski uprzyjemniają spotkanie, a słodki smak pomaga w przypomnieniu sobie beztroskiego dzieciństwa. Tak, słodycze mają moc ocieplania relacji.

marketing a upominki

Czy gdy kupujesz prezent bliskiej osobie, nie dodajesz kilku cukierków albo czekolady? Pomyśl teraz o swoich klientach. Oni w Ciebie inwestują swoją uwagą, czasem i pieniędzmi. I chociaż w biznesie chodzi głównie o obracanie tymi ostatnimi, to zapamiętaj, że pieniądze zawsze można odzyskać, lecz czasu nigdy. Czemu o tym mowa? Doceniaj to, że klient zgodził się na spotkanie akurat z Tobą, zamiast pójść do konkurencji. Niech drobny upominek, wręczony na koniec spotkania, będzie podziękowaniem za poświęcony czas. A przynajmniej postaw na stole miseczkę z firmowymi cukierkami. Pomoże to w ociepleniu wizerunku firmy. Małe gesty mają wielką moc.

Słodycze reklamowe jako podziękowanie

Na pewno nie uszło Twojej uwadze to, że gdy bierzesz udział w rodzinnej imprezie, lub służbowej konferencji, to na koniec czasem dostajesz upominek. Zależnie od charakteru spotkania, są to kawałki ciast w pojemniku, lub elegancka torebka z drobnymi gadżetami… i nierzadko, z odrobiną słodkości. I teraz przypomnij sobie przynajmniej jedno spotkanie, na którego koniec nie dostajesz nic. Które zapamiętasz lepiej? Odpowiedź nasuwa się sama. Dlatego nigdy nie zapominaj o tym, jak wiele możesz osiągnąć, wręczając uczestnikom spotkania choćby drobny upominek. Pamiętaj także o miłej atmosferze podczas wręczania, w przeciwnym przypadku prezent odniesie skutek odwrotny do zamierzonego.
Odpowiednio zaprojektowane opakowanie reklamowych cukierków i innych słodyczy bez problemu zapisze Twoją firmę w pamięci konsumentów. A gdy będą oni potrzebowali określonej usługi, przyjdą do Ciebie z pewnością, wiedząc, że tam będą potraktowani w życzliwy, wyjątkowy sposób.