Dobre oferty pracy dla lekarzy – gdzie szukać?

Dobre oferty pracy dla lekarzy – gdzie szukać?

gru 12, 2017

Znalezienie oferty pracy dla lekarza to marzenie każdego absolwenta studiów medycznych. Polskie realia stawiają przed nimi wiele wyzwań i jeden niezwykle trudny wybór – zdecydować się na pracę w kraju, czy może wyjechać za granicę?

Obie wersje zdarzeń mają swoje wady i zalety, nie można więc mówić o jedynym słusznym rozwiązaniu. Można natomiast zastanowić się nad tym gdzie szukać najlepszych ofert pracy w służbie zdrowia i kto jest w stanie zapewnić Ci najlepsze warunki do pracy. Oczywiście poszukiwania takie nie należą do najłatwiejszych i zależnie od wybranego kraju mogą znacząco się od siebie różnić. Zastanówmy się zatem co właściwie oznacza stwierdzenie „dobra oferta pracy” i gdzie zacząć jej poszukiwania.

Dobra, znaczy dogodna

Poziom zadowolenia z pracy zależy w głównej mierze od jej wykonawcy, a więc w tym przypadku lekarza poszukującego nowego miejsca zatrudnienia. Jeśli osoba ta ma już za sobą pewne doświadczenie w zawodzie, jej definicja „dobrej” oferty może wiązać się z ogólnymi warunkami pracy, dobrymi zarobkami czy odpowiednią ilością godzin w etacie. Młody lekarz może natomiast szukać oferty „dobrej”, co w jego mniemaniu oznaczać będzie pracę na godziwym poziomie adekwatną do jego poziomu wykształcenia.

Oczywiście wszystkie grupy poszukują jak najlepszych warunków i zarobków, jednak przekładając swoje wymagania na realne umiejętności okazuje się, że to co dobre dla jednych, dla drugich okazuje się niewystarczające. Jedno jest pewne – najlepszą kopalnię dobrych ofert pracy stanowią agencje zatrudnienia.

To one dysponują największą bazą pracodawców gotowych zatrudnić lekarzy. To agencje zajmują się kompletowaniem dokumentów wraz z kandydatem i dopasowywaniem ofert do jego możliwości i umiejętności. Poszukiwania pracy na własną rękę opłacają się tylko wtedy, gdy poszukujemy zatrudnienia w konkretnej firmie. Portale internetowe zajmujące się anonsami w sprawie ofert pracy to niewątpliwie lepsze źródło informacji.

Przygotowanie psychicznie i merytorycznie

Poszukiwanie dobrej oferty pracy to również ogromna kwestia psychiczna. Poszukujący pracy lekarz musi doskonale znać swoje wady i zalety i potrafić ocenić swoją sytuację. Bez odpowiedniego przygotowania się do sprawy nie będziesz w stanie świadomie podjąć decyzji pod presją czasu, a właśnie tak działa duża część ofert pracy.

Znikające w błyskawicznym tempie ogłoszenia wymagają od Ciebie nie lada zręczności i umiejętności szybkiego działania. Jeśli liczysz na dobrą ofertę, po której nastąpi zatrudnienie, przygotuj swoje CV i wszystkie niezbędne dokumenty tak, by móc przedstawić je agencji lub bezpośrednio pracodawcy w najkrótszym możliwym czasie.

Przygotuj się też psychicznie na wszelkie możliwości wyjazdu i przedyskutuj z rodziną i samym sobą czy faktycznie jesteś na to gotowy bądź gotowa – wiele agencji zaoferuje lekarzom wyjazd za granicę, gdyż to tam znajduje się największe zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę. Co więcej, oferty z krajów skandynawskich są znacznie bardziej lukratywne i rozwojowe. Szukając dobrej oferty pracy i wystawiając się na zobaczenie ofert zza granicy przygotuj się, że niewiele ofert w kraju będzie w stanie im sprostać.

Portale, agencje, prasa

Dzięki postępowi technologicznemu jaki obserwujemy od dobrych kilkunastu lat, poszukiwanie pracy nie wiąże się już z bezpośrednim podchodzeniem do pracodawcy i proszeniem się o jakąkolwiek posadę bądź zupełnie odwrotnie – przyznawaniem jej z urzędu.

Dziś lekarze muszą sami zadbać o własne zatrudnienie, chwytając wszelkich okazji do znalezienia możliwie najlepszych ofert pracy.

W tym celu warto zwrócić się o pomoc do zajmujących się służbą zdrowia agencji zatrudnienia lub poszukać odpowiadających Ci ofert w europejskiej sieci ofert pracy EURES. Otrzymane dzięki nim odpowiedzi i wskazówki pomogą Ci w skutecznych poszukiwaniach idealnej oferty dopasowanej do Twoich potrzeb i umiejętności. Ostatecznym źródłem poszukiwań może stać się specjalistyczna prasa medyczna, w której mogą znaleźć się oferty z prywatnego sektora opieki zdrowotnej.

Nie istnieje jedna dobra oferta pracy – zależnie od tego, czego poszukujesz, każda z dostępnych może okazać się tą trafioną. Niewątpliwie jednak znacznie bardziej opłacalne są obecnie oferty w szpitalach poza granicami Polski. Jeśli wyprowadzka do innego kraju nie sprawi Ci problemu, to właśnie w ich kierunku należy spoglądać.


Zobacz również → http://www.paragona.com/pl/strona-glowna [oferty pracy w największym europejskim centrum rekrutacyjnym dla lekarzy]