Dobry adwokat do rozwodu, jak go możemy znaleźć?

Dobry adwokat do rozwodu, jak go możemy znaleźć?

gru 20, 2018

Gdy mamy taką, a nie inną sytuację i jesteśmy przed rozprawą rozwodową powinniśmy przemyśleć czy skorzystać z profesjonalnego pełnomocnika. Większość osób na ten krok się decyduje. Sam wybór adwokata rozwodowego nie jest wyborem łatwym.

Przed wyborem profesjonalisty powinniśmy poznać dobrze rynek. Opinia byłego klienta tak samo jak w innych branżach jest najlepszą możliwą rekomendacją dla danego adwokata. Gdy takowego poszukujemy należy popytać wśród znajomych, którzy z takowych usług korzystali. Gdy dobrze oceniają pracę danego adwokata może i my skorzystamy z jego usług. Bo niby dlaczego nie? Należy jednak pamiętać, że polecenie adwokata jest tylko i wyłącznie wiarygodne jedynie od osoby, która bezpośrednio korzystała z jego usług. Musi to koniecznie być sprawa rozwodowa. Sprawa podatkowa czy sprawa karna zupełnie nas nie interesuje.

Prawo rodzinne

Rynek prawny opiera się obecnie na kancelariach, które są wyspecjalizowane. Na rynku z łatwością znajdziemy duże kancelarie, które specjalizują się w obsłudze przedsiębiorstw oraz spółek, wyspecjalizowanych adwokatów, którzy specjalizują się w sprawach rozwodowych oraz adwokatów specjalizujących się w sprawach karnych. Na rynku znajdziemy także kancelarie, które podejmują się każdego zlecenia. W takowej kancelarii z pewnością otrzymamy konkurencyjną cenę, jednak istnieje pewne ryzyko. Musimy obowiązkowo przeanalizować wszelkie kwalifikacje adwokatów, którzy pracują przy danej sprawie. Każde spotkanie z nowym adwokatem nie jest w żaden sposób wiążące. Także mamy możliwość zapoznania się z adwokatem i zdecydowanie czy jednak się na niego decydujemy.

Pierwszemu lepszemu swojej sprawy zlecać nie musimy, a także nawet nie powinniśmy. Jest to dosyć ważna sprawa, szczególnie gdy sprawa rozwodowa jest prowadzona z orzeczeniem o winie. Jednak nie poleca się także długiego poszukiwania adwokata. Takie długie poszukiwania wiążą się z ponoszeniem znacznych kosztów. Koszty te wynikają ze względu na to, że musimy uiszczać płatności za każdą pierwszą poradę. Warto szukać adwokatów, którzy oferują się jako specjaliści od spraw rozwodowych. To ważne by adwokat specjalizował się właśnie w rozwodach. Ma większą znajomość danej branży oraz także większe doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw – takiego adwokata możecie szukać tutaj: http://www.minkus.com.pl/sprawy-rozwodowe.html. Opinii o poszczególnych adwokatach można poszukać w Internecie. Jednak należy traktować te opinie z przymrużeniem oka.

Musimy wiedzieć, że konkurencja nie śpi. Znajdziemy jednak w Internecie kilka portali z dosyć wiarygodnymi opiniami o radcach prawnych, adwokatach czy notariuszach. Portale te są niezwykle przydatne dla każdej z osoby. O adwokatach możemy także poczytać na specjalizowanych prawniczych forach internetowych. Możliwości jest wiele należy jednak poświęcić tymże wyborom sporo czasu. Każda z decyzji wymaga zastanowienia. Nie może być podejmowana spontanicznie. Musimy mieć na nią odpowiedni czas. Każdego adwokata należy dokładnie sprawdzić by mieć pewność, że wybierzemy prawidłowo.