Dźwigi – kiedy się mogą przydać ich usługi?

Dźwigi – kiedy się mogą przydać ich usługi?

sty 1, 2020

W dzisiejszych czasach, wykonanie czynności związanych z elewacją, budową czy transportem, jest prostsze. Od wielu lat możemy bowiem korzystać z usług dźwigowych oraz wynajmu dźwigów. Maszyny takie posiadają firmy, które wypożyczają dźwigi na konkretną ilość czasu. Usługi tego typu są bardzo opłacalne – osoby prywatne nie posiadają podobnych maszyn – często zdarza się to również w przypadku firm budowlanych. Wynajem dźwigów lub korzystanie z usług dźwigowych, pozwala nam znacznie ograniczyć koszta.
Oprócz tego, do zalet korzystania z takich usług, zalicza się również szybkość i wygodę. Specjaliści zapewnią nam fachowe wykonanie zleceń. Przetransportowanie ciężkich mebli lub sprzętu RTV i AGD, jest niemożliwe, jeśli posiadamy tylko jeden zwykły samochód. Ich zadaniem jest załadunek sprzętów do pojazdu, zabezpieczenie ich, a następnie dostarczenie w określone miejsce w terminie.


Warto dodać, że w usługi dźwigowe wchodzą również inne czynności. W zależności od klienta, usługi dźwigowe oraz wynajem maszyn, mogą trwać krócej lub dłużej.

Firma dysponuje różnymi maszynami, wśród których znajdują się dźwigi HDS oraz żurawie. Są to specjalistyczne maszyny, dzięki którym wykonamy więcej prac. Z usług firmy korzysta wielu przedsiębiorców oraz osób prywatnych. Dziś, możemy zatrudnić operatora lub wynająć samą maszynę na terenie całego Dolnego Śląska. Firma mająca duży zasięg, dysponuje też różnorodnym sprzętem, który zawsze jest dostępny.

Kiedy warto korzystać z usług dźwigowych?

Oferta jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy nie posiadają własnych pojazdów, umożliwiających wykonanie poniższych czynności.

  • Załadunek i rozładunek,
  • Montaż i demontaż,
  • Transport elementów ciężkich i wielkogabarytowych,
  • Przewóz maszyn, urządzeń i kontenerów,
  • Instalowanie konstrukcji na wysokościach,
  • Indywidualne zlecenia od klientów

hds legnica

 

Z oferty firmy korzystają najczęściej ekipy budowlane lub montażowe. Maszyny budowlane te znajdują swoje zastosowanie na placach budowy lub w przypadku wyburzania domu na konkretnym terenie lub pojedynczej działce. Firmy budowlane lub podobne, mogą wykorzystać dźwig HDS lub żurawia do długich i wymagających prac. Są to np. budowa nowego centrum handlowego, ulicy czy świadczenie usług remontowych. Dźwigi mają za zadanie dostarczać na dany teren wszystkie potrzebne materiały, których nie można przewieźć w inny sposób ze względu na ich gabaryty i wagę.
Z usług dźwigowych korzystają również prywatni klienci. Ich zlecenia obejmują najczęściej transport mebli lub towarów budowlanych na nową działkę. Poza tym, częstą usługą, z jakiej korzystają, jest załadunek oraz rozładunek towaru.

Wynajem podnośników koszowych – dla kogo? Jak to się odbywa?

Wynajem podnośników koszowych to usługa, która obejmuje również zatrudnienie fachowca, którego zadaniem będzie sprawna obsługa podnośnika. Tylko osoby mające specjalne uprawnienia, mogą kierować dźwigiem. W przypadku klientów prywatnych, usługa jest więc poszerzona o działalność operatora. Firmy i ekipy budowlane, mogą pozwolić sobie na wynajem samej maszyny. Wśród pracowników bowiem, zazwyczaj są osoby mające uprawnienia na operowanie podnośnikiem.
Klienci prywatni w znacznej większości przypadków decydują się na wynajem podnośnika wraz z operatorem.

Jeżeli chodzi o termin wynajmowania podnośników koszowych – w przypadku ekip budowlanych, może być on dłuższy (kilka dni lub tygodni). Prace, jakie wiążą się z budowaniem, demontażem i stawianiem nowych elewacji, wymagają więcej czasu. Z kolei prywatni klienci korzystają z usług dźwigowych przez parę godzin, dzień lub najdłużej kilka dni.