Efektywna obsługa klienta – zainwestuj w boksy kasowe

Efektywna obsługa klienta – zainwestuj w boksy kasowe

wrz 10, 2020

Profesjonalna obsługa ma ogromny wpływ na funkcjonowanie i rozwój sklepu oraz przywiązanie klientów do określonej marki. Na ten sukces składa się wiele czynników, nie tylko zadowolenie klienta z profesjonalnej, sprawnej i miłej obsługi, ale również zaaranżowanie wnętrza w taki sposób, by urządzenia znajdujące się w sklepie umożliwiały optymalne i funkcjonalne wykorzystanie jego przestrzeni ku zadowoleniu zarówno pracowników, jak i klientów. Ułatwiają i optymalizują pracę niezbędne przy aranżacji sklepu meble, takie jak: regały metalowe, regały na alkohol, pieczywo, warzywa, lady chłodnicze, krajalnice i boksy kasowe.

Boksy kasowe podstawą efektywnej obsługi klienta

Jednym z elementów wyposażenia sklepu, który jest niezbędny do efektywnej, sprawnej obsługi klientów są boksy kasowe. Profesjonalne boksy kasowe służą optymalizacji pracy sprzedażowej. Ważne jest, aby wśród wielu ofert tego typu produktów wybrać wyrób niezawodny, który będzie inwestycją na lata i ułatwi sprawną obsługę klientów. Warto wybrać boksy odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. W związku z tym trzeba na rynku ofert wielu tego typu produktów wybrać takie, które zostały pomalowane proszkowo, dzięki czemu są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, czy zabrudzenia. Asortyment boksów kasowych jest szeroki.

Jak można modyfikować boksy kasowe?

Firmy oferują stanowiska, przy których możliwa jest modyfikacja długości boksów i ich koloru, oklejenia wybraną grafiką oraz wyposażenia w poszczególne elementy dodatkowe. Na rynku dostępne są zarówno boksy kasowe z taśmą, jak i bez niej, a także stanowiska z osłoną wykonaną z pleksi lub bez takiej osłony. Dodatkowymi elementami wyposażenia boksów kasowych są także uchwyty do monitora i klawiatury, bramki przy kasowe, tabliczki na towary impulsowe, wykończenie blachą dekoracyjną ze stali nierdzewnej, obudowy do skanera oraz tandemowy wariant boksów kasowych.

Idealne boksy kasowe do każdego sklepu zapewnia firma Gondola

Jak wybrać boks kasowy?

Wybierając boks kasowy należy przede wszystkim wziąć pod uwagę wielkość i lokalizację sklepu oraz natężenie ruchu klientów, a także wielkość koszyka zakupów. Właśnie te czynniki powinny mieć decydujący wpływ na wybór rodzaju oraz wyposażenia tego typu produktów. Ogromna rolę ma tutaj również wielkość komory na towary, a także wolne miejsce wewnątrz boksu i ewentualne półki, które usprawnią pracę pracownikowi przy kasie. Nie bez znaczenia pozostaje także możliwość wyboru sposobu przesuwania taśmy za pomocą włącznika nożnego lub fotokomórki. Jeśli inwestor wybierze nieodpowiedni produkt, nie spełniający zasad ergonomii i  nie odpowiadający na potrzeby sklepu i jego klientów, spowoduje dyskomfort pracy pracowników i niezadowolenie klientów ze złej obsługi.

Specyfika działania boksów kasowych

Boksy kasowe dzielą się na produkty z taśmą przesuwną lub bez niej, wąska lub szeroką komorą zrzutową. Długość taśmy może być różna od  1 metra 80 centymetrów poprzez 2,64 m do 2,96 m. Ceny tego typu produktów wahają się od 2000 do 14000 złotych. Cena uzależniona jest od wielkości boksu i jego wyposażenia, a najwyższą cenę mają rozwiązania tandemowe. W małych sklepach sprawdzą się boksy z krótką taśmą lub bez niej. Natomiast duże sklepy muszą być zaopatrzone w długie transportery i szerokie komory na towary z możliwością ustawienia tandemów.

Zalety boksów kasowych

Zaletą boksów kasowych jest przede wszystkim komfort kupowania. Wypakowany na taśmę towar, nawet najcięższy sam transportuje się do kasjera. Towar następnego klienta może pojawić się na taśmie oddzielony od produktów poprzedniego klienta za pomocą pałeczki, co usprawnia pracę pracownikowi sklepu, a klientowi pozwala spokojnie spakować zakupiony towar. Dzięki boksom kasowym zakupy mogą stać się przyjemnością, przebiegać szybko i bez problemów.

Komfort kupowania zapewnią profesjonalne boksy kasowe, dlatego warto zainwestować w odpowiednie wyposażenie sklepu.