Fotografia ślubna – pamiątka na całe życie

Fotografia ślubna – pamiątka na całe życie

gru 21, 2018

Jak wiadomo zdjęcia ślubne są oglądane przez naprawdę wiele osób. Najważniejszymi z nich jesteśmy my czyli Para Młoda. Mają się przede wszystkim podobać nam. Każda Młoda Para chce by ich ślub był wyjątkowo. By tak też się stało muszą zadbać o każdy najmniejszy detal ze szczegółami. Na organizację ślubu należy poświęcić masę czasu oraz także niestety pieniędzy. Wszystkie usługi są bardzo kosztowne, co w niektórych sytuacjach może nas zniechęcać.

Nie oszczędzajmy na wyborze dobrego fotografa ślubnego

Nie warto jednak na ślubie szukać oszczędności, już na pewno nie na fotografii ślubnej, która będzie dla nas pamiątką na całe życie i w zasadzie oprócz wspomnień jedyną pamiątką. By fotografia ślubna była na wysokim poziomie i byśmy mogli się nią chwalić przed kim tylko zapragniemy musimy rozpatrywać ją w dwóch aspektach. Po pierwsze dokładnie sam moment, w którym wykonywane są zdjęcia jest dla nas bardzo ważny, a po drugie zdjęcia, w które będziemy mogli zerknąć kiedy będziemy chcieli mają się nam podobać i być przyjemne dla oka. Wybór idealnego fotografa ślubnego, który wykona fotografię ślubną jest bardzo trudny. Powyższe kryteria, niejasne cenniki, duży wybór fotografów oraz ograniczony budżet nam w tym nie pomagają. Sprawiają wręcz, że wybór jest jeszcze trudniejszy. Chyba każdej Parze Młodej przeszło choć raz przez myśl, że może robieniem zdjęć zamiast fotografa ślubnego zajmie się ktoś z rodziny.

ślubna fotografia

W ten sposób udało by się nam zaoszczędzić trochę pieniędzy. Większość par na całe szczęście odchodzi od tego pomysłu. Każdy z gości przyszedł na wesele by się bawić. Nie powinniśmy traktować kuzynów, wujków czy ciocie jako swoich fotografów. Oni także chcą tańczyć, jeść, pić czy brać udział w zabawach, a nie koniecznie latać po restauracji z dwiema torbami. Pamiętać należy także, że fotograf zawody, profesjonalista pozwoli nam na zdjęcia w zupełnie innej jakości. Ich jakość będzie zdecydowanie wyższa od zdjęć robionych przez kogoś mniej doświadczonego z rodziny. Od fotografa zawodowego otrzymamy nie tylko płytę CD z obrobionymi zdjęciami, ale także albumy czy odbitki.

Wiele osób zbyt późno zaczyna szukać swojego fotografa i co za tym idzie może trafić na dobrego fotografa, ale będzie on już miał termin zajęty. Dlatego warto dokonać selekcji oraz samej rezerwacji zdecydowanie wcześniej. U najlepszych fotografów zajmujących się fotografią ślubną preferowana rezerwacja terminu opiewa na dwa lata wstecz przed planową imprezą. Jest tak jednak w przypadku fotografów bardzo dobrych. Termin rezerwacji fotografa średnio trwa pół roku przed datą ślubu. Jednak nie zawsze fotografowie, którzy mają długie terminy są tego warci. Mogą to także być fotografowie tani, którzy także przyciągają swoją ofertą.

Fotograf z polecenia to gwarancja udanej fotografii ślubnej. Należy jednak mieć świadomość, że każda z par ma inne gusta, preferencje oraz oczekiwania. Dobry fotograf powinien być różnorodny i spełnić każdy zamysł Młodej Pary. Z reguły cenniki fotografów są bardzo niejasne. Nic z nich nie wiemy. Ich rozpiętość cenowa także jest spora. Ceny wahają się od 700 złotych do nawet 7000 złotych wszystko zależy od kilku czynników. Te czynniki to: ilość godzin pracy fotografa, czy będzie obsługiwał nas jeden czy dwoje fotografów, czy zdjęcia otrzymamy na CD w rozdzielczość oryginalnej, ile z tych zdjęć zostanie obrobionych do samego wydruku, ile otrzymamy odbitek oraz ile dostaniemy albumów.