Futerały skrzypcowe – ochrona instrumentu

Futerały skrzypcowe – ochrona instrumentu

gru 19, 2017

Instrument, na którym uczymy się grać to nasz skarb. Często nauka rozpoczyna się już w młodym wieku. To rodzice mogą nas do tego zachęcić lub też sami mamy ochotę nauczyć się grać. Jak w niemal każdej dziedzinie mamy wiele możliwości. Wiele osób marzy by zostać gitarzystą lub perkusistą. Pośród wielu instrumentów są też skrzypce. Słuchanie ich szlachetnego dźwięku daje niezapomniane wrażenia.

By zachować doskonały dźwięk skrzypiec należy je właściwie przechowywać. Dzięki temu nie ulegną żadnym uszkodzeniom. Dlatego też warto zaopatrzyć się w dobrej, jakości futerał na skrzypce. Przy jego pomocy będziemy mieć pewność, że nasz skarb nie ulegnie zniszczeniu.

Z czego zrobione są futerały na skrzypce

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów futerałów na skrzypce. Wykonane są z różnych materiałów, dostępne są również w różnych przedziałach cenowych. Kupując musimy dokładnie przeanalizować, jakie zalety da nam wybrany przez nas model.

  1. Futerał piankowy. Ten rodzaj jest najbardziej popularny i zarazem najtańszy. Produkty tej klasy są lekkie, wyposażone w wytrzymałe zamknięcia oraz kilka kieszeni na nuty. Mamy dostęp do wersji prostokątnych lub profilowanych. Niektóre modele posiadają uchwyty na dwa smyczki. Nie są jednak dostatecznie odporne na uszkodzenia.Przewóz instrumentów - Broda Warszawa
  1. Futerały drewniane. Wykazują się zdecydowanie większą wytrzymałością, dzięki czemu lepiej chronią skrzypce przed uszkodzeniami. W niektórych modelach występuje, bardo wygodna wewnętrzna regulacja rozmiaru. Możemy dopasować futerał do wielkości instrumentu. Na zewnątrz pokryte są nylonową powłoką, która jest całkowicie wodoodporna. By nikt oprócz nas nie miał dostępu do skrzypiec, drewniane futerały posiadają również zamki szyfrowe. Dobrej, jakości modele również posiadają wewnętrzne wykończenia wykonane z miękkiego aksamitu. Na zewnątrz posiadają nóżki zapobiegające otarciom.
  1. Futerały wykonane z innych tworzyw. Jest to najczęściej ABS, pianka poliuretanowa lub Airex. Przede wszystkim wykazują dużą trwałość, są też bardzo lekkie. Doskonale sprawdzają podczas każdej podróży. Dają doskonałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi oraz uszkodzeniami. Ten rodzaj futerałów jest dość drogi, lecz z całą pewnością zadowoli najbardziej wybrednych klientów. Wpływa na to ich wytrzymałość oraz ciekawy design. Warto dodać, że jest to inwestycja na lata.

Futerał to nie wszystko

Futerał na skrzypce to bardzo potrzebna rzecz. Pomoże zachować instrument w doskonałym stanie. Nie należy jednak zapominać o przestrzeganiu pewnych zasad. Drewniane instrumenty wymagają zachowania ostrożności. Drewno musi być w dobrym stanie. Skrzypce narażone na skrajne temperatury mogą zacząć rozklejać się i pękać. Należy więc unikać nasłonecznionych miejsc oraz okolic gorącego kaloryfera. Nie powinniśmy pozostawiać instrumentu w samochodzie w upalny dzień by uniknąć katastrofalnych skutków.


Szukasz firmy, która przewiezie twój fortepian? Polecamy: http://transportfortepianow.pl/.