Gdzie znaleźć wymarzoną suknię ślubną?

Gdzie znaleźć wymarzoną suknię ślubną?

sie 25, 2016

Ślub jest niewątpliwie jednym z ważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Szczególnie kobiety wyobrażają sobie dzień ślubu odkąd są bardzo małe. Nie da się ukryć, że suknia ślubna jest jednym z ważniejszych elementów tego dnia, ponieważ to ona nadaje pannie młodej tego wyjątkowego wyglądu.

W jaki sposób podejść do zakupów sukni ślubnej?

Właściwie ile panien młodych tyle podejść do tematu zakupu sukni ślubnej. Ale nie da się ukryć, że jest kilka zasad jak nie dać się zwariować podczas tego zakupu. Po pierwsze pamiętajmy o naszym budżecie. Ustalając go sobie z góry i pilnując naszych pieniędzy nie musimy obawiać się, że wydamy na zakupach sukni ślubnej więcej pieniędzy niż faktycznie posiadamy. Zasada jest prosta – jeżeli chce kupić suknię za  4 tysiące to nie mierzę tych za 5 tysięcy. W wielu przypadkach bowiem takie mierzenie kończy się „zakochaniem” i już żadna z tańszych sukien – czyli tych, które mieszczą się w naszym budżecie – się nie podoba.

Mierzę i mierzę i co dalej?

suknie ślubneKolejną istotną kwestią jest mierzenie sukni ślubnych. Oczywiście każda panna młoda, która idzie do salonu doskonale wie jakie suknie jej się podobają. Wtedy chce mierzyć tylko takie, licząc na to, że jej figura będzie się w danym fasonie prezentować korzystnie. To ogromna pułapka i lepiej nie dać się w nią złapać! Przykład? Znajoma bardzo nie lubiła sukien rybek, wydawały jej się nieodpowiednie na ślub. Upierała się przy modelu empire, ale w każdym wygląda jak kolumna – bardzo niekorzystnie. W końcu zrezygnowana zmierzyła inne modele… Ostatecznie kupiła rybkę i w dniu ślubu wyglądała niezwykle atrakcyjnie!

Nowa czy używana?

Wiele panien młodych wzdryga się na myśl o zakupie używanej sukni. Prawdopodobnie niepotrzebnie, bo przecież taka suknia jest prana i czyszczona, zatem naprawdę nie będzie po niej widać tego, że  była używana. Zresztą, prawda jest taka że używanie sukni ślubnej jest dość mało inwazyjne. Dla wszystkich, którym na sercu leży ograniczenie wydatków na weselu, wiele radości sprawi na pewno informacja o istnieniu komisów i możliwość wypożyczenia sukni ślubnych. Jeżeli zaś zdecydowanie zależy nam na tym, aby suknia fizycznie była nasza to warto wybrać suknię używaną. Są one niesamowicie tanie – ich cena nie przekracza tysiąca złotych, co stanowi max 30% ceny nowej sukni. A zatem warto zastanowić się nad zakupem sukni używanej i oszczędzić sporo ślubnych funduszy.