Ile kosztują usługi hydrauliczne?

Ile kosztują usługi hydrauliczne?

kw. 9, 2020

Od wielu lat, usługi hydrauliczne są nieodłączne przy budowie domów, osiedli czy gmachów. Instalacja hydrauliczna, rurociągi i wodociągi muszą znajdować się w każdym domu. Zamontowanie ich nie jest rzeczą prostą – najczęściej wszelkie podobne projekty charakteryzują się skomplikowanym zbiorem zadań. Hydraulicy, najczęściej doświadczeni, są w stanie wykonać najtrudniejsze montaże. Konieczne jest więc zatrudnienie najlepszej ekipy hydraulików, by możliwe było uzyskanie odpowiedniej jakości rurociągów. Przede wszystkim, zastanawiając się nad kosztem tego typu usług, warto sobie zadać najpierw pytanie, czego tak naprawdę potrzebujemy. Jest to pierwszy i kluczowy krok do omówienia naszej sprawy z grupą specjalistów. Warto wiedzieć, że ceny znacznie różnią się od siebie – dużo zależy od firmy, miejsca oraz typu usługi.

Koszt usług hydraulicznych jest niemały – warto jednak zwrócić uwagę na to, ekipa specjalistów korzysta ze swoich narzędzi i czy sama dostarcza wszelkie potrzebne materiały. Jeśli tak, koszt za te usługi zapewne będzie o wiele większy. Trzeba również uwzględnić fakt, iż prace hydrauliczne mające zapewnić nam szybki i łatwy dostęp do wody i instalacji sanitarnych, są pracami fizycznymi. Koszt takich usług jest więc wysoki ze względu na typ prac.

Pogotowie hydrauliczne wyceniane jest indywidualnie, cena jest zależna od pory oraz zakresu usług hydraulicznych.

Istotne jest również to, gdzie dany typ prac się odbywa. W każdym mieście i ogólnie w województwie, możemy spodziewać się zupełnie innych cen. Od czego jeszcze mogą być uzależnione koszta? Otóż, niezmiernie ważne są takie kryteria jak:

  • Jakość stosowanych materiałów podczas montażu, naprawy lub remontu,
  • Typ i specyfika remontowanego pomieszczenia,
  • Rodzaj i poziom skomplikowania konstrukcji.

Dodatkowo mogą liczyć się takie elementy jak wielkość danego budynku i instalacji. Ważne jest jednak, by pamiętać, że hydraulicy zajmują się nie tylko montowaniem rur i instalacji tylko w domach. Przede wszystkim, ich zadaniem jest instalowanie kanalizacji.

Hydraulik - ZOTO Warszawa

Cennik usług hydraulicznych

Warto choć trochę przybliżyć ceny, jakie należy znać, w momencie gdy przygotowujemy się do nawiązania współpracy z zespołem hydraulików. Na sam początek warto wziąć pod uwagę ceny domowych usług.

Montaż toalety posiadającej zbiornik – od 70 do 120 złotych,
Montaż kabin prysznicowych – od 200 do 400 złotych,
Montaż bidetów – między 50 a 150 zł,
Montaż wanny – od 100 do 200 złotych,
Montaż zlewu – cena waha się około 50-100 złotych.

Przechodząc do większych instalacji, warto skupić się nie tylko na cenach, ale i na czasie, w jakim proponowane jest wykonanie danej czynności.

Montaż tradycyjnego ogrzewania centralnego – między 80 a 100zł za m2,
Dokonanie montażu centralnego ogrzewania podłogowego– od 80 do 120 złotych za m2,
Instalacja kanalizacji wodnej (wodno-kanalizacyjnej) – 370 – 430 złotych za m2,
Likwidacja punktu hydraulicznego – od 80 do 120 złotych za m2.

Tak więc ceny są bardzo zróżnicowane i nie zawsze na cenę składają więc wymienione wyżej kryteria. W dzisiejszych czasach, każdy z nas ma okazję skorzystać z usług doświadczonych hydraulików i całych grup, którzy szybko i sprawnie wykonają każde powierzone im zadanie. Koszta jakie należy uiścić w zamian za wykonanie pracy w sposób staranny, są adekwatne do typu prac. Dlatego też warto jest odpowiednio długi i intensywnie poszukiwać dobrego zespołu hydraulików, którzy mogą pochwalić się nienaganną opinią wśród dawnych i stałych klientów.