Ile kosztuje odpluskwianie?

Ile kosztuje odpluskwianie?

paź 30, 2020

Pluskwy domowe są niezwykle uciążliwym i trudnym przypadkiem robactwa, jakie może pojawić się w domu, powodując uciążliwe ugryzienia. Jako owady żywiące się krwią człowieka, pluskwy domowe zawsze będą żerowały w okolicy łózek, a także dywanów, kanap i mebli. Ich pozbycie się może być wyjątkowo trudne, bo wiele osób nie zauważa pluskiew do momentu pojawienia się znacznej ilości ugryzień na ciele. Samo zwalczanie dużej liczby małych, ukrywających się owadów również nie należy do najłatwiejszych. Profesjonalne metody odpluskwiania są w praktyce jedyną całkowicie sprawdzoną metodą z gwarancją skuteczności działania. Ile kosztuje taka usługa, kiedy należy ją wykonać i dlaczego trzeba pozbyć się pluskiew z domu możliwie jak najszybciej?

Kiedy pluskwa pojawia się w domu?

Powodem pojawienia się pluskwy w domu jest najczęściej przyniesienie owadów albo ich jajek z innego miejsca, np. podczas powrotu z hotelu, zakupu używanych mebli, wizyty w kinie czy przemieszczania się komunikacją zbiorową. W każdym przypadku owady lub ich jajka mogą dostać się na ubrania, do bagaży czy na podeszwy butów, razem z nimi trafić do domu, a tu zagnieździć się w miejscu z łatwym dostępem do żywicieli, jakimi są dla nich ludzie. Pluskwy nie biorą się z brudu, a ich pojawienie się wcale nie jest związane z brakiem higieny u właścicieli mieszkania. Często problem pojawia się z czystego przypadku, choć prawdą jest że regularne i dokładne sprzątanie pozwala szybciej zauważyć problem i podjąć działania w celu likwidacji pluskwy.

Jednym z częstych błędów podejmowanych przez właścicieli mieszkań, w których pojawiły się pluskwy, jest próba ich samodzielnego usunięcia (często skuteczna) i wiara, że owady już nie powrócą. Trudno jednak, nawet przy bardzo dokładnym sprzątaniu, nie pominąć jajeczek czy owadów zagnieżdżonych w szparach w meblach, panelach podłogowych czy szczelinach w ścianie. Warto dodać też, że owady mogą swobodnie przemieszczać się np. po całym bloku mieszkalnym, więc jeśli pojawiły się w jednym z lokali, prawdopodobne jest że pojawią się także u sąsiadów.

Czy pluskwy domowe są groźne?

O ile samo pojawienie się robactwa jest nieprzyjemne i nikt nie chce, by w nocy chodziły po nim robaki, zdarza się wiele przypadków w których problem jest ignorowany, a procedura odpluskwiania mieszkania odkładana na zbyt długo. Nie jest to jednak zbyt dobry pomysł – pluskwa żywi się krwią człowieka, w związku z czym może roznosić różnego rodzaju wirusy i bakterie chorobotwórcze, w tym wirusa WZW typu B.

Nie ma co prawda bezpośrednich dowodów na to jak często i jakie choroby mogą być przenoszone przez pluskwę domową, ale pewne jest że już sam fakt ugryzienia przez owada jest na tyle nieprzyjemny i uciążliwy, że powinniśmy pozbywać się ich z domu jak najszybciej.

Jak wyglądają ugryzienia pluskwy?

Aby odgadnąć, czy w domu pojawiła się pluskwa, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na pojawiające się ugryzienia na ciele. Owady atakują najczęściej w nocy, w łóżku, pozostawiając na ciele ślady w postaci kilku punktowych ugryzień ustawionych w linii. Rzadko zdarza się, że ugryzienie jest pojedyncze. Reakcja na ukąszenie może być różna w zależności od osoby – choć u niektórych pojawią się jedynie małe punkciki w miejscu ukąszenia, inni mogą mieć znacznie większą reakcję alergiczną. W większości przypadków ugryzienia swędzą i pojawiają się na najbardziej odsłoniętych częściach skóry – na brzuchu, szyi, ramionach, barkach, a rzadziej na nogach i stopach.

Chcąc przyjrzeć się problemowi pluskiew w domu warto polegać nie tylko na samych ukąszeniach, ale też na innych śladach po obecności owadów. Ich gniazda znajdują się najczęściej w szwach i zapięciach materaców, zagłówkach łóżek, szczelinach mebli i innych ciasnych, ciemnych punktach w okolicach łóżka czy foteli. Widząc martwe owady, ich łuski lub odchody – małe kuleczki będące w istocie zaschniętą krwią, należy jak najdokładniej sprawdzić cały obszar w poszukiwaniu gniazda.

Czy pluskwy domowej można się trwale pozbyć?

Istnieje wiele sposobów na dezynsekcję pluskwy, ale te domowe nie są zazwyczaj całkowicie skuteczne i niosą wysokie ryzyko powrócenia inwazji owadów po pewnym okresie. Aby pozbyć się ich na stałe należy przede wszystkim zlokalizować i usunąć wszystkie gniazda owadów, dokładnie wyprać i wyczyścić łóżka i wszystkie zakamarki, w których mogły się zagnieździć oraz przeprowadzić profesjonalne odpluskwianie, które przyniesie najlepsze efekty. Cena takiej usługi zwykle zależy od skali zlecenia i ewentualnej konieczności powtórzenia procedury. 

Umów się na indywidualną wycenę odpluskwiania i pozbądź się problemu raz na zawsze. Zapoznaj się z ofertą firmy Vector, zajmującą się tępieniem pluskiew w Łodzi i wybierz sprawdzone rozwiązanie.

WWW: https://vector-uslugi.pl/
Telefon: 725 392 578
E-mail: uslugi.sprzatajace@onet.pl
Adres: Orzechowa 9/3, 94-205 Łódź (realizujemy działania również na terenie całej Polski)