Ile kosztuje rower miejski?

Ile kosztuje rower miejski?

sie 10, 2017

Przez pewnego rodzaju ‘rozstrzał’, jaki dość często można zauważyć, wybierając rower, dużo osób decyduje się na zakup rowerów droższych, będących wyprodukowanymi przez firmy z wyższej półki. Obecnie, wiele jest prosperujących firm, których specjalizacją jest właśnie produkcja rowerów.

Ze względu na tę wielość, możemy spodziewać się różnorodnych cen. Zakupywanie roweru ma też różne cele. Jedni decydują się na zakup roweru miejskiego, by po prostu mieć czym podróżować do pracy, która jest oddalona od miejsca zamieszkania. Duża jest jednak grupa ludzi, która zwraca uwagę na powody dla jakich dana grupa rowerów jest dość droga. Wiele jest znawców, których rower stanowi ulubiony pojazd. Dlatego też istotną rolą dla nich będzie odgrywać właśnie cena. Musi być ona uzasadniona.

Rowery z wyższej półki są bardziej wytrzymałe, lżejsze, posiadają większą ilość dodatków oraz są ładniejsze. Warto wiedzieć, że najniższa cena, jaką możemy zapłacić za rower miejski dobrej jakości, to około 400 złotych. Klasyczne rozwiązania są doskonałe dla osób, które cenią sobie wygodę, a rower stanowi ich ulubiony środek transportu.

Wygodne, lekkie i wyposażone we wszystkie wymagane dodatki rowery, stanowią częsty wybór ze względu na dość niską cenę. Jednak równie często zakupywane są rowery, których cena wynosi ponad tysiąc, dwa albo i nawet trzy tysiące złotych. Rowery takie posiadają dodatkowe hamulce tarczowe, które są idealne do jazdy po ruchliwym mieście. Droższe produkty wyposażone są również w lepsze napędy, hamulce czy piasty, dzięki którym możemy dowolnie zmieniać biegi. Na rynku dostępne są również rowery kosztujące ponad 5000 złotych. Cena taka jest jednak adekwatna do użytych materiałów, które umożliwiły wyprodukowanie roweru. Najczęściej rowery takie posiadają najlepszej klasy tworzywa, z których wytwarzane są wszelkie podstawowe i dodatkowe elementy wchodzące w skład roweru. Warto w takim przypadku poruszyć temat marki oraz jej znajomości prestiżu. Na wysokość ceny jednak składa się wiele czynników.

jak kupić rower miejski

Co może nakładać się na wysokość ceny?

Zakup wymarzonego roweru jest dla wielu osób wyzwaniem. Zwłaszcza, jeśli upatrzymy sobie rower z wyższej półki, którego koszt znacznie przekracza sumę 2000 złotych. Wysokość ceny nie jest jednak ustalana bezpodstawnie. Warto zwrócić uwagę na różne czynniki, które w sposób znaczny wpływają na wysokość ceny rowerów. Przede wszystkim, od ceny roweru miejskiego zależy to jakiej jest on firmy. Każda marka posiada swój własny sposób na produkowanie atrakcyjnych i praktycznych rowerów miejskich.

W przypadku ustalania ceny, należy wziąć pod uwagę tworzywa, jakich użyto do wyprodukowania roweru. Dodatkowo, istotna jest dostępność danego tworzywa. Wysokość ceny jest również uzależniona od prestiżu, jaki posiada marka. Rowery miejskie poza tym należą do najpopularniejszych – z tego też względu wszelkie nowo powstałe produkty są ulepszane o nowsze materiały oraz o znacznie lepsze i nowoczesne części.

Można więc z całkowitą pewnością stwierdzić, że ceny rowerów wcale nie są, jak wiele osób myśli, z kosmosu. Ich wysokość może znacznie wzrastać dzięki zastosowaniu lepszych technik, za pomocą których rowery miejskie lepiej się prezentują i są bardziej praktyczne. Poza tym, im lepsze i lżejsze tworzywa (np. aluminium zamiast metalowej ramy) są stosowane przy produkcji rowerów, tym lepiej będzie się go użytkować.


Postaw na sprawdzoną jakość i zamów rower miejski w PM Bike – szukaj rowerów marki Electra i LeGrand.