Impreza firmowa z okazji Halloween? Sprawdź, jak ją zorganizować!

Impreza firmowa z okazji Halloween? Sprawdź, jak ją zorganizować!

paź 26, 2021

Imprezy integracyjne w firmach to już stały punkt, sprzyjający rozluźnieniu atmosfery i zacieśnianiu więzi pomiędzy pracownikami. Czy macie już za sobą imprezę w stylu Halloween?

Jeśli nie, warto to zmienić. W poniższym tekście podpowiadamy, jak zorganizować taką imprezę, by wszyscy bawili się wprost świetnie.

Halloweenowa impreza firmowa – najważniejsze elementy

Wystrój

Bez względu na to, czy impreza odbędzie się w siedzibie firmy, czy też w wynajętej sali, konieczne jest stworzenie odpowiedniej oprawy dzięki dekoracjom. Klasyką są już wycięte w kształt twarzy dynie, lampiony z motywami fantazyjnie wygiętych drzew i czarownic na miotłach. Swoją drogą, czy pamiętasz jeszcze dawne miotełki z patyków? Jeśli tylko masz taką możliwość, załatw kilka i ustaw gdzieniegdzie w kącie. Popularnym pomysłem jest również pomalowanie części dekoracji farbą fluorescencyjną, dzięki czemu nawet po przygaszeniu świateł wciąż jest nastrojowo. 

Jedzenie

Bardziej od tego, co podasz, liczy się to, jak udekorujesz serwowane przekąski. Parówki – mumie, ciastka z buźką wampira, kuleczki z nóżkami pająka, kanapki frankensteina i wiele innych… Pomysłów może być wiele, a jeśli wśród personelu znajdują się szczególnie kreatywne osoby, to tym lepiej.

Przygotowywanie przekąsek na halloweenową imprezę we wspólnym gronie również może być fajną zabawą, jeśli jednak nie macie na to ochoty, możecie zawsze rozważyć wynajem cateringu.

Zabawy

Na dobrej imprezie nie może zabraknąć zabaw. Klasycznymi propozycjami są straszne opowieści, opowiadane przy zgaszonym świetle, maraton horrorów, a nawet… zabawa w chowanego po ciemku. Banalne? Spróbuj znaleźć kryjówkę w ciemnościach! Co więcej, spróbuj znaleźć innych bez pomocy światła! To, że wciągniecie się w zabawę, jest niemal pewne. Popularne są również L.A.R.P.Y, podczas których wcielacie się w różne role i łącząc grę z opowieścią, staracie się np. rozwikłać mroczną zagadkę lub przejąć cenny relikt od innych postaci. Możecie odgrywać np. postacie z Piratów z Karaibów lub z innego, dowolnie wybranego filmu.

Przebrania

Przebrania na Halloween to doskonały pomysł! Macie do wyboru: przebrać się za dowolnie wybraną postać lub wspólnie ustalić główny motyw. Gotowe kostiumy również mogą być podprowadzeniem do zabaw, jakie chcecie wprowadzić podczas imprezy. Kostiumy, stworzone samodzielnie lub kupione, wprowadzą niesamowity klimat do waszej imprezy… i będzie co uwieczniać.

Muzyka

Bez dobrej muzyki nie ma imprezy! Jednak playlista układana na imprezę halloweenową może nieco różnić się od tej granej przy innych okazjach – chodzi o to, że pomiędzy utwory można z powodzeniem wpleść przerywniki w postaci dziwnych odgłosów, skrzypienia, jęków, brzęczenia i innych rodem z horroru. Wyznaczcie osoby, które zajmą się układaniem playlisty, lub ustalcie ją wspólnie – np. każdy wybiera 10 lub więcej utworów, jakie składacie później w gotową całość. 

Gdzie najlepiej zorganizować taką imprezę firmową?

Niektórzy decydują się na zorganizowanie imprezy na terenie firmy, czując się na miejscu bardziej “u siebie”, oraz po to, by nieco zaoszczędzić. Nie zawsze jednak będzie to dobrym pomysłem. Przygotowanie przyjęcia w firmie wymaga większego nakładu przygotowań – chodzi m.in. o zabezpieczenie sprzętu i ważnych dokumentów przed zniszczeniem.

Aby uniknąć tego typu niedogodności, zachęcamy do wynajęcia przygotowanej już na zabawę sali. W przypadku takiej formy organizowania imprezy firmowej we Wrocławiu od razu zapewnić sobie możecie atrakcyjny catering, a także komfortowe pokoje dla gości przybywających z daleka. Będziecie mieli również pełną prywatność imprezy, dzięki czemu pobawicie się swobodnie w swoim gronie aż do białego rana!