Jak długo trwa kompleksowa dezynfekcja pomieszczeń

Jak długo trwa kompleksowa dezynfekcja pomieszczeń

kw. 20, 2021

Pomimo utrzymywania porządków w wielu mieszkaniach pojawiają się nieproszeni goście, którzy nie tylko psują komfort spędzania czasu w domowym zaciszu, ale również przenoszą choroby i bakterie. Wbrew pozorom trudno jest samodzielnie sobie z nimi poradzić poprzez zastosowanie środków dostępnych w supermarketach. Kompleksowa dezynfekcja pozwoli na pozbycie się zarówno szkodników, owadów domowych, jak i pleśni czy bakterii z każdego mieszkania.

Zamawiając usługę dezynfekcji wiele osób zastanawia się nad jej kosztem, ale również nad czasem, który będą musieli spędzić poza domem. Nic w tym dziwnego, ponieważ w większości przypadków na czas dezynfekcji domownicy ani zwierzęta nie mogą pozostać w domu ze względu na własne bezpieczeństwo. Jak długo zatem trwa kompleksowa dezynfekcja pomieszczeń w domu? Z czym należy się liczyć zamawiając usługę dezynfekcji lub dezynsekcji?

Profesjonalna pomoc specjalistów

Dezynfekcja oraz dezynsekcja jest niezwykle potrzebna w momencie, kiedy w naszym domu pojawią się nieproszone owady. Biegające po blatach owady domowe, robaki pojawiające się w szafkach kuchennych czy rozrastająca się pleśń na ścianach sprawiają, ze w takim mieszkaniu nikt nie ma ochoty przebywać. Dodatkowo choroby, które są przenoszone przez owady domowe, a także nierzadko reakcje alergiczne wywołane przez ugryzienia doprowadziły do tego, że coraz więcej osób decyduje się na usługę dezynfekcji całego mieszkania. Dezynfekcja przeprowadzona przez profesjonalną, a jednocześnie certyfikowaną firmę to najskuteczniejszy sposób na trwałe pozbycie się problemu.

Kompleksowa dezynfekcja pomieszczeń polega przede wszystkim na usuwaniu oraz tępieniu wszelkiego rodzaju robaków, pluskiew, prusaków czy much. Problemem w domach jest również obecność mrówek faraonek, karaluchów czy moli spożywczych i ubraniowych. Niekiedy w starym budownictwie mieszkańcy walczą również z pozostałością pleśni na ścianach, co bezpośrednio zagraża zdrowiu i bezpieczeństwu mieszkańców.

Decydując się na kompleksową dezynfekcję możliwe jest skuteczne pozbycie się problemu. Profesjonalna firma, a także zatrudnieni w niej specjaliści zajmujący się na co dzień usuwaniem szkodników oraz pleśni, a także oczyszczających wnętrza przed szkodliwymi bakteriami oraz wirusami, doskonale sprawdzą się w dezynfekcji mieszkań, domów oraz pomieszczeń biurowych.

Dezynfekcja Warszawa

Dezynfekcja a wykorzystywane metody

Czas dezynfekcji oraz dezynsekcji jest uzależniony przede wszystkim od wykorzystywanej metody, która jest dopasowana do rozległości problemu, a także możliwości profesjonalistów. Niekiedy obecność szkodników jest na tyle problematyczna, że konieczne jest zastosowanie metod dezynfekcji bardziej czasochłonnych, oznaczających nawet kilkudniowe, kompleksowe oczyszczanie mieszkania.

Obecnie certyfikowane firmy, zajmujące się dezynfekcją mieszkań dysponują specjalistycznym sprzętem, który pozwala na wykorzystywanie wielu metod zwalczania szkodników w domu. Do najskuteczniejszych metod należą:

  1. Oprysk specjalistycznymi środkami chemicznymi z atestem.
  2. Zastosowanie generatora zimnej mgły ULV-Airfog.
  3. Użycie suchej pary wodnej w technologii Hot Foog, czyli metody termicznej.
  4. Zwalczanie pluskiew metodą wymrażania, która jest w zupełności bezpieczna dla osób przebywających w pomieszczeniach.
  5. Wykorzystanie sprzętu maszynowego na gorąco z efektem Airofog 3.

Sposób dezynfekcji oraz dezynsekcji mieszkania jest dobierany indywidualnie do potrzeb pomieszczenia, a ustalany jest podczas pierwszej wizyty przez specjalistę.

Dezynfekcja Warszawa
Szukasz firmy, która zajmuje się przeprowadzaniem dezynfekcji w Warszawie? Skorzystaj z usług firmy Vector – polecanych przez nas specjalistów

Jak długo trwa dezynfekcja mieszkania?

Dezynfekcja mieszkania jest również zależna od rodzaju problemu, z którym mierzy się klient. Niekiedy mieszkania są bardzo zaniedbane, a owady domowe i robaki zalęgły się we wszystkich możliwych kątach i trudnodostępnych miejscach. Rozległość problemu będzie wiązała się bezpośrednio z czasem, jaki musi poświęcić specjalista na dobranie odpowiedniej metody zwalczania szkodników, a także czasu trwania dezynfekcji, aby faktycznie przyniosła ona pożądany efekt.

Nie bez znaczenia ma również wielkość całego mieszkania, która wpłynie bezpośrednio na czas dezynfekcji metodą ozonowania, zamrażania czy zastosowania zimnej mgły.

Z racji tego, że większość metod dezynfekcji pomieszczeń jest szkodliwa dla ludzi i zwierząt, mieszkanie będzie potrzebowało od kilku do kilkunastu godzin do tego, aby pozostałości dezynfekcji zniknęły.

Czas dezynfekcji jest kwestią, która powinna zostać ustalona przez specjalistów profesjonalnej firmy podczas wywiadu i oględzin miejsca, w którym pojawił się problem. Kompleksowa dezynfekcja opiera się na doborze konkretnej metody dezynfekcji, pozwalającej na zwalczanie szkodników, pleśni, grzybów i wirusów na wszystkich powierzchniach.