Jak długo trwa profesjonalne sprzątanie po zmarłym?

Jak długo trwa profesjonalne sprzątanie po zmarłym?

wrz 6, 2021

Dezynfekcja domu po zgonie to wyjątkowo przykry, a przy tym trudny pod względem technicznym temat. Dlatego też tak ważne jest pozostawienie tej czynności dobrze przygotowanej ekipie sprzątającej. Osoby zamawiające usługę zastanawiają się nad wieloma kwestiami, przy czym jedną z nich jest to, jak długo może trwać sprzątanie po zmarłym? W poniższym artykule postaramy się udzielić odpowiedzi na to pytanie.

Jak długo może trwać sprzątanie?

Warto już na samym początku wyjaśnić sobie pewną kwestię: jest to czynność, której dokładne przeprowadzenie może zająć nawet 3 do 4 dni. Może to być też zadanie, z którym technicy uporają się w zaledwie jeden dzień.

Kolejną sprawą jest to, że trudno jest z góry powiedzieć dokładnie, jak będzie w danym przypadku. Jest tak dlatego, że na czas sprzątania po zgonie składają się liczne czynniki, jakie muszą być koniecznie wzięte pod uwagę.

Sprzątanie po zmarłym

Jak przyczyna śmierci przekłada się na czas sprzątania?

  • Jednym z czynników, jaki ma zasadniczy wpływ na czas trwania porządków, jest przyczyna śmierci. Najdłużej trwa sprzątanie po zabójstwach i samobójstwach. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest to, że są to sposoby pozbawiania życia, pozostawiające mnóstwo krwawych śladów.
  • Dużo czasu wymaga też sprzątanie po wypadkach (pożary, powodzie). Tutaj oprócz samego usunięcia śladów po zmarłym, dochodzi również gruntowne usuwanie skutków wypadku.
  • Najmniej czasu zajmuje sprzątanie po zgonach naturalnych. Na ogół brak tutaj drastycznych widoków (przy założeniu, że ciało znaleziono szybko), jakie pojawiają się w innych przypadkach. Głównym punktem, na jakim należy się skupić, jest likwidacja nieprzyjemnego odoru i toksyn, jakie zdążyły się wytworzyć od momentu śmierci, z czym technicy są w stanie uporać się już w ciągu kilku godzin.

Inne czynniki wpływające na cenę usługi

Oprócz przyczyny śmierci liczy się również szereg innych czynników, o jakich nie można zapominać, szacując czas niezbędny do przeprowadzenia usługi. Obejmują one:

  • stopień skażenia, wynikający m.in. ze stopnia rozkładu ciała i ilości płynów ustrojowych znajdujących się w pomieszczeniu
  • metraż skażonej powierzchni
  • ilość przedmiotów wymagających dezynfekcji
  • ilość śmieci do utylizacji
  • wybór technik stosowanych podczas dezynfekcji (zamgławianie, dezynfekcja, ozonowanie, mikrodyfuzja)
  • konieczność (lub jej brak) demontażu podłogi, kucia sufitów i ścian
  • sprzątanie innych pomieszczeń: korytarze, windy, klatki schodowe, miejsca zaniedbane

Jak ważne jest powierzenie sprzątania po zmarłym profesjonalnej ekipie?

Warto tutaj nadmienić, że sprzątanie po zmarłym wykonane przez profesjonalną firmę jest tak ważne z uwagi na brak skuteczności tradycyjnych środków czyszczących, stosowanych podczas sprzątania. Szczególnie dotyczy to modnych ostatnio środków ekologicznych, które bez wątpienia mają mnóstwo zalet, lecz bez wątpienia nie sprawdzą się w tym przypadku.

Sprzątanie po zmarłym

Po jakim czasie można korzystać z pomieszczeń?

Oprócz samego wykonania prac dezynfekcyjnych liczy się również czas po ich zakończeniu.

Dużo zależy od wybranych metod, lecz na ogół konieczne jest odczekanie 12 godzin, zanim korzystanie z oczyszczonych pomieszczeń i przedmiotów będzie znów możliwe.

Jest to czas niezbędny na ulotnienie się wszelkich pozostałości po środkach czyszczących, aby użytkowanie dezynfekowanych powierzchni znów było bezpieczne.

Czy pomieszczenie po dezynfekcji zawsze jest gotowe do użytkowania?

Kolejną sprawą jest konieczność wykonania prac remontowych. W przypadku bardziej inwazyjnego czyszczenia, wymuszającego m.in. zrywanie podłogi niezbędne jest poświęcenie dodatkowego czasu na odświeżenie mieszkania.

Komu warto powierzyć sprzątanie po zmarłym?

Profesjonalne firmy sprzątające po zmarłych dokładają wszelkich starań, by realizowane przez nich usługi były przeprowadzona możliwie jak najszybciej, przy czym warto podkreślić, że nie odbywa się to kosztem jakości. Do każdego zlecenia podchodzą z uwagą i szacunkiem, przy czym zależy im po prostu na tym, aby dopasować się do możliwości czasowych klienta, które w sytuacji nagłego zgonu i konieczności organizacji pogrzebu są często mocno ograniczone.

Potrzebujesz firmy, która zajmie się profesjonalnym sprzątaniem po pożarze? Skontaktuj się z firmą Vector.

Kontakt
Tel: +48 725 392 578
Mail: uslugi.sprzatajace@onet.pl
https://vector-uslugi.pl/
Usługi realizowane są na terenie całej Polski!