Jak dobrać dekoracje do wystroju salonu?

Jak dobrać dekoracje do wystroju salonu?

gru 13, 2019

Pokój dzienny, który pełni wiele funkcji w codziennym użytkowaniu, wymaga zastosowania bardzo rozważnych form dekoracji. Dobrze by były to sposoby jak najbardziej reprezentatywne i jednocześnie nieprzytłaczające i niezabierające cennej przestrzeni. Współcześnie panujący styl skandynawski, loftowy oraz rustykalny oferują ciekawe rozwiązania, które starają się sprostać wszystkim tym wymaganiom. Na co warto zwrócić uwagę przy dekorowaniu swojego salonu?

Prosta estetyka

Współczesny design ceni funkcjonalny minimalizm. Oferowane formy dekoracji zachwycają wizualnie i jednocześnie minimalnie ingerują w przestrzeń. W zależności od gustu, można wybierać spośród ciekawych grafik, które dzięki nowoczesnej technologii cyfrowej nakłada się na różnego rodzaju faktury. Pięknie prezentuje się ściana wypełniona żywą, kontrastową fototapetą, ale może nie spodobać się osobie, która woli zdecydowanie mniej rzucające się w oczy rozwiązania.

Ku takim potrzebom wychodzi firma Polystone, która wykonuje oryginalne, ręcznie robione dekoracje z kruszywa naturalnego. Utrzymane w jednolitej, monochromatycznej stylistyce dekory, cechują się prostym, kubicznym kształtem i oryginalnym, bardzo wytrzymałym materiałem. Można je wykorzystać, budując ciekawe kompozycje geometryczne na pustej, monotonnej ścianie. Dekory są niewielkich rozmiarów i bardzo łatwe do samodzielnego montażu. Mogą ciekawie urozmaicić przestrzeń małego salonu, w którym umieszczenie grafiki byłoby zbyt przytłaczające lub ustawienie mebli nie pozwala na tego typu dekorację. Eleganckie, kamienne dekory można ułożyć w dowolne kompozycje kolorystyczne, w sposób wertykalny lub horyzontalny, wszystko zależy od inspiracji i kreatywności właściciela zdobionego wnętrza. Dla pragnących wyrazistego akcentu, doskonałym pomysłem będzie zestawienie czerwieni i czerni albo wykorzystanie innych intensywnych odcieni, które stanowią mocny, kontrastowy punkt, pożądany przez współczesnych stylistów, zajmujących się projektowaniem wnętrz. Ciekawą odmianą są kamienne dekory magnetyczne, do których można przyczepiać różnego rodzaju metalowe akcesoria czy nawet biżuterię. Z pewnością jest to oryginalne rozwiązanie, urozmaicające wystrój salonu, które może pozytywnie zaskoczyć gości.

dekoracje

Funkcjonalne i ozdobne przedmioty

Minęła epoka na przeładowane, pełne bibelotów półki i witryny szklane. Obecnie szuka się pomysłów jak uzupełnić pustą przestrzeń na szafce lub regale, aby jednocześnie nie zagracać salonu zbędnymi i kurzącymi się gadżetami. Doskonałym pomysłem może być zastosowanie kamiennego dekoru w formie wielowymiarowego diamentu, który posłuży za stojak na chociażby biżuterię. Materiał jest bardzo wygodny do utrzymania w czystości i może być funkcjonalnie wykorzystany. Również sam w sobie stanowi ciekawą formę dekoracji, która w bardzo dyskretny sposób uzupełni pustą przestrzeń. Jeśli jest się miłośnikiem roślin doniczkowych, można zamówić formy kamienne. Wyglądają bardzo elegancko, a jednocześnie spełniają swoją pierwotną funkcję. Łączenie żywej zieleni z naturalnie wyglądającym tworzywem jak kamień to bardzo modny akcent, wykorzystywany we współczesnej aranżacji wnętrz. Podobnym elementem mogą być kamienne podstawki pod kubek z gorącym napojem. Jeśli salon pełni również funkcję jadalnianą, na stole z pewnością przyda się tego typu praktyczny i jednocześnie estetyczny gadżet, szczególnie jeśli nie jest się zwolennikiem tradycyjnych obrusów. Aby zabezpieczyć blat przed wybrudzeniem oraz zniszczeniem, niezależnie czy jest wykonany z drewna, hartowanego szkła czy innego tworzywa sztucznego, tego typu podkładka kamienna doskonale spełni swoje zadanie.

Inspirujące i klimatyczne wnętrze

Nowoczesny design wspiera zarówno przedmioty pochodzenia hand made jak i chętnie korzysta z masowej produkcji. Połączenie indywidualizmu ze standaryzacją jest pożądanym chwytem wnętrzarskim. Mogą to być ciekawe i inspirujące hasła motywujące, w postaci grafik zamieszczonym w ramce i zawieszonych na ścianie. Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie trójwymiarowego, kamiennego napisu, który można ustawić na meblach albo półce. Może to być hasło, które inspiruje do pracy albo skłania do refleksji, jest interesujące i przyciąga wzrok, również dla przebywających w salonie gości. Współcześnie proponowane rozwiązania stylistyczne zarówno podkreślają indywidualny charakter i gust właściciela, jak i nie uciekają od sprawdzonych, modelowych wzorców. Jeśli lubi się przesiadywać w klimatycznie oświetlonym salonie, warto zaopatrzyć się w oryginalne, kamienne świeczniki. Utrzymane w klasycznych barwach stanowią elegancki i prosty sposób na urozmaicenie wnętrza oraz wprowadzenie relaksującej atmosfery. Warto rozważyć proponowane formy dekoracji oraz wybrać swój własny, ulubiony styl.