Jak na zakupy, to tylko do outletu – dlaczego?

Jak na zakupy, to tylko do outletu – dlaczego?

lis 18, 2019

Każdy łowca wyprzedaży i promocji doskonale wie czym są outlety! To tam przez cały rok można kupować markowe ubrania w promocyjnych cenach.

Z badań wynika, że każdego roku coraz więcej Polaków decyduje się na zakupy w outlecie. Nie wszyscy jednak są ich wielkimi zwolennikami – niektórzy nadal wolą tradycyjne galerie handlowe i wątpią w uczciwość outletów. Czy tego typu obawy są słuszne? Dlaczego zakupy w outlecie naprawdę się opłacają?

Asortyment outletów

Tak się składa, że w większości outletów w Polsce można aktualnie kupić zarówno ubrania i dodatki ze starszych, jak i tych obecnych kolekcji. Dzięki temu asortyment jest bardzo szeroki, a dodatkowo tego typu sklepy troszczą się o jak najlepszą obsługę klienta i szeroki wybór produktów i rozmiarów.

Outlet to nie sklep z odzieżą używaną, a ubrania w nim sprzedawane muszą być nowe i nieuszkodzone. Drobne uszkodzenia i zabrudzenia niestety zdarzają się wszędzie, zarówno tym w zwykłej galerii handlowej, jak i omawianym outlecie. Bardzo często to po prostu wynik nieodpowiednio przymierzenia produktu. Dlatego też w trakcie zakupów, bez względu na to, gdzie się je robi, najlepiej dokładnie sprawdzić ubranie, które nas interesuje, a jeśli zauważymy, że coś jest nie tak, po prostu zgłoś to odpowiednim osobom w sklepie.

Co warto kupować w outlecie?

Zdecydowanie polecamy inwestować w produkty bazowe, gdyż niskim kosztem możemy upolować produkt najwyższej jakości. Wełniany płaszcz, skórzana ramoneska czy też torba to często inwestycja wiele lat, tak więc dobrze jest kupić takie, które są wysokiej jakości. W zwykłym sklepie oznacza to niestety duży wydatek, dlatego tego typu produkty warto szukać właśnie w outletach, które w swoim asortymencie mają odzież i dodatki z zeszłorocznych, a nawet wcześniejszych sezonów. W tym przypadku to naprawdę nic strasznego, ponieważ wiele marek te podstawowe elementy garderoby szyje właśnie tak, by ich wzory przez długi czas były na czasie. Można więc kupić coś wysokiej jakości, na co w tradycyjnym sklepie nie byłoby nas stać. To jednak wcale nie oznacza, że znajdują się w outletach jedynie klasyczne fasony, każdy znajdzie tam coś zgodnego ze swoim stylem.

co warto kupić w outlecie

Szczególnie szeroki asortyment oferuje Silesia Outlet w Gliwicach.

Ceny ubrań w Outlecie

Zazwyczaj w Outletach na metkach są umieszczone aktualne ceny i te pierwotne. Zazwyczaj taka obniżka wynosi minimum 30% często jest to nawet rabat 70%! Wiele outletów kontroluje uczciwość poszczególnych sklepów i sprawdza, czy zaznaczone ceny “przed” są zgodne z prawdą.

Oczywiście w outlecie jest taniej, ale dla wielu może być nadal drogo. Jeżeli planujemy kupić produkt luksusowej marki musimy się liczyć z tym, że nawet po obniżce ta cena nadal może być dla nas za wysoka.

Produkty znanych marek

Przyjęło się, że jeśli chcemy kupić ubrania znanych, światowych marek taniej, to trzeba polować na  nie za granicą. Oferta tych położonych w okolicach Berlina czy Londynu rzeczywiście jest bardzo szeroka, ale i w polskich outletach znajdziemy wiele ciekawych marek i nie powinniśmy narzekać na niski wybór. Powszechne są produkty takich marek jak Aldo, Adidas, Guess, Levi’s, Mango, Simple, Solar, Mexx, United Colors of Benetton, Próchnik czy Timberland.

Dla kobiet i mężczyzn

Asortyment outletów jest skierowany zarówno dla pań jak i panów. Oczywiście jak wszędzie, to panie częściej odwiedzają tego typu sklepy dlatego też oferta jest skierowana głównie dla nich, jednak ta dysproporcja nie jest aż tak wielka. Panowie też lubią polować na okazje, szukają produktów wysokiej jakości w przystępnej cenie.