Jak się dobrze przygotować muzycznie do wesela?

Jak się dobrze przygotować muzycznie do wesela?

mar 3, 2016

Dla nikogo nie jest tajemnicą to, że ludzie bardzo lubią się bawić. Szczególnie Polakom przypadły do gustu wesela. Pewnie z tego względu, gdy narzeczeni informują, że nie planują robić tego typu imprezy zewsząd można usłyszeć głosy niezadowolenia. Każdy bowiem liczy na darmowe jedzenie i alkohol wraz z bardzo dobrą zabawą przy muzyce puszczanej przez DJ’a weselnego.

Czym musi się zająć DJ?

I tak zazwyczaj jest, że młodzi ulegają naciskom (najczęściej) rodziny i zabierają się za urządzanie wesela. Przed momentem zostało wspomniane, że wesele prowadzone jest przez DJ’a; stało się tak z tego względu, ponieważ to, że taka osoba na zabawie się znajdzie jest oczywiste. Prawdą jednak jest, że jest to moda ostatnich lat, kiedyś popularniejsze było korzystanie z zespołów muzycznych. Jak to teraz wygląda? Kiedy taki prezenter pojawia się na zabawie? Czy musi on towarzyszyć młodym podczas ślubu? Otóż nie. DJ na wesele przyjeżdża samodzielnie, zazwyczaj w sali jest przed wszystkimi. Musi bowiem przygotować sobie sprzęt, uporządkować utwory muzyczne i tak dalej. Poza tym jednym z jego zadań (zwłaszcza, że często pełni on także funkcję wodzireja) jest powitanie państwa młodych i gości.

Rozkręcenie dobrej zabawy to działka wodzireja

A potem oczywiście musi starać się jak najszybciej rozkręcić całą zabawę. Wszyscy zapewne zdają sobie sprawę, że to w jaki sposób uczestnicy wesela będą się bawić zależy w głównej mierze od weselnego didżeja. Jakby tak przysłuchać się komentarzom następnego dnia, to zdecydowana większość dotyczyłaby jedzenia oraz usłyszanych na zabawie utworów muzycznych takich jak marsz weselny zagrany przez akordeonistę. Jeśli były one źle dobrane, na pewno wesele w jakimś stopniu zostałoby skrytykowane. Chociaż dezaprobatę źle wytypowanej muzyki można zaobserwować podczas samej imprezy. Wyczytać ją można z pustego parkietu i trudu jakiego doznaje didżej przy próbie wyciągnięcia kogokolwiek do tańca. Aby uniknąć tego typu sytuacji dobrze byłoby, jeśli narzeczeni spotkają się z DJ’em przed weselem i przedstawią mu swoje upodobania muzyczne.

twój dj na wesele

Gdzie szukać dobrego DJ’a?

Dobry prezenter muzyczny na pewno weźmie to pod uwagę. Przed wyborem niezbyt uzdolnionego didżeja na wesele uchronić może sprawdzenie go w jakiejś naturalnej dla niego sytuacji. Młodzi mogą spróbować się dowiedzieć o miejscach, w których grywa i bez zapowiedzi postarać się tam pojawić. Ten brak zapowiedzi jest o tyle ważny, że będzie się świadkiem rzeczywistej i swobodnej pracy DJ’a, który nie będzie się starał na siłę pokazać z jak najlepszej strony. Jeśli takiej możliwości nie ma dobrze jest podjąć próbę poszukania w internecie informacji na temat osoby, która została upatrzona. W sieci naprawdę można zdobyć wiele cennych wiadomości. A co jeśli nie ma skąd zaczerpnąć wiedzy na temat interesującego DJ’a na wesele? Oczywiście na pewno nie należy wpadać w panikę. Warto po prostu mieć w takiej sytuacji w zanadrzu dodatkowo upatrzony jakiś zespół muzyczny (ich jest pod dostatkiem, dlatego osoby bardziej wybredne na pewno będą miały w czym przebierać). Od przybytku głowa nie boli, a posiadanie tego typu alternatywy może okazać się niezwykle cenna.