Jak wygląda zdalny serwis IT?

Jak wygląda zdalny serwis IT?

paź 26, 2020

Zdalny serwis IT to nowoczesna usługa, która funkcjonuje stosunkowo krótko na rynku w branży informatycznej. Tego typu rozwiązania pozwalają na szybkie rozwiązywanie problemów bez potrzeby wzywania pracownika firmy zewnętrznej świadczącej usługi IT do siedziby przedsiębiorstwa. Niemalże wszystkie prace związane z serwisem i obsługą oprogramowania mogą być wykonywane całkowicie zdalnie bez potrzeby osobistego kontaktu klienta z pracownikiem serwisu.

Zdalny serwis IT – co to takiego?

Jest to innowacja w branży informatycznej, dzięki której pojawiły się nowe możliwości w dziedzinie outsourcingu w IT. Zdalna współpraca w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważna, ponieważ przyczynia się do zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania się bakterii i kontaktów międzyludzkich. Dodatkowo zdalny serwis IT ma możliwość naprawiania usterek i neutralizacji problemów związanych z błędnym działaniem zainstalowanego oprogramowania czy sieci komputerowej. Dodatkowo istnieje możliwość zdalnej instalacji programów użytkowych oraz pomocy pracownikom, którzy mają jakikolwiek problem z komputerem.

Koszty związane z wykorzystaniem zdalnego serwisu rozpoczynają się praktycznie od 250 złotych w górę. Cena jest zależna od pakietu jaki wybierze klient, co przekłada się na zakres oferowanych usług. Oczywiście im więcej możliwości tym lepiej, jednak istnieją sytuacje, w których pełna obsługa serwisowa nie będzie konieczna. W przypadku dużych przedsiębiorstw, korporacji i zakładów produkcyjnych, których funkcjonowanie opiera się na nowoczesnych rozwiązaniach IT, nie warto szukać oszczędności w zakresie współpracy ze zdalnym serwisem.

Jakie narzędzia wykorzystywane są podczas zdalnego serwisu?

Do napraw zdalnych wykorzystuje się głównie oprogramowanie, które pozwala na kontakt pomiędzy klientem a serwisantem wraz ze szczegółowym opisem problemu. Często dochodzi do sytuacji, w której pracownik serwisu podłącza się pod komputer klienta i „naprawia” usterkę na jego oczach. Dzięki temu rozwiązywanie problemów stało się znacznie szybsze aniżeli dotychczasowe, tradycyjne rozwiązania.

Do zdalnego wsparcia wykorzystywane jest także dedykowane oprogramowanie, które pozwala na przesłanie zgłoszenia przez dowolną osobę.

Pracownicy serwisu po przyjęciu informacji od razu kontaktują się z odpowiednią osobą celem rozwiązania problemu.

W jakich przypadkach sprawdza się zdalny serwis IT?

Zdalna współpraca najczęściej wykorzystywana jest w celu instalacji bądź obsługi już istniejącego oprogramowania, które może wymagać konfiguracji dla użytkownika. Dobrym rozwiązaniem jest także podjęcie współpracy w zakresie analizy połączeń sieciowych oraz błędów w nich występujących. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zachowanie ciągłości działania systemu komputerowego w firmie przekłada się bezpośrednio na zyski. Przedsiębiorstwa produkcyjne, które posiadają szerokie zaplecze informatyczne również potrzebują profesjonalnej obsługi serwisowej, która w przypadku zdalnego działania będzie rozwiązaniem idealnym. Szybkość oraz czas reakcji jest niezwykle ważny, ponieważ każdy przestój wynikający z błędów w oprogramowaniu lub działaniu systemów komputerowych to strata pieniędzy dla przedsiębiorstwa.

Zdalny serwis IT

Czym może zająć się zdalny serwis?

Pracownicy serwisu oferującego tego typu usługi informatyczne we Wrocławiu są w stanie pomóc zarówno w instalacji jak i konfiguracji specjalistycznego oprogramowania. Zajmują się także analizą poprawności działania sieci komputerowej w firmie oraz zapobieganiem atakom hakerskim. Dodatkowo do usług serwisowych zostaje włączona pomoc w podłączaniu jak i konfiguracji peryferii komputerowych takich jak np. drukarki, skanery i inne urządzenia zewnętrzne. Idąc też z duchem czasu firmy informatyczne dają możliwość skorzystania z usługi konfiguracji aplikacji na urządzeniach mobilnych aby działały prawidłowo.

Zalety płynące ze współpracy z usługodawcami serwisu zdalnego.

Główną zaletą, która przejawia się już na początku rozpoczęcia współpracy ze zdalnym serwisem jest redukcja kosztów potrzebnych do neutralizowania usterek informatycznych. Dzięki wykorzystaniu usługi abonamentowej opłata pobierana jest raz na jakiś czas, a usługi zdalnego serwisu dostępne są przez cały opłacony okres bez ograniczeń nie wynikających z umowy. Warto także zwrócić uwagę na fakt lepszej przepustowości sieci komputerowej poprzez stałe jej monitorowanie oraz zwiększenie bezpieczeństwa przechowywanych plików na serwerach dzięki stałemu monitoringowi sieci. Zdalny serwis IT znacznie przyśpiesza procesy w firmie i pozwala szybko naprawiać występujące usterki przez co negowane są przestoje – a to zarazem przekłada się na większe zyski przedsiębiorców. Śmiało można stwierdzić, że zdalny serwis, który stale się rozwija to innowacyjne rozwiązanie, które jest jednym z lepszych obecnie dostępnych na rynku.