Jak zredukować zmarszczki nieinwazyjną metodą?

Jak zredukować zmarszczki nieinwazyjną metodą?

lip 14, 2021

Zmarszczki kojarzone są z wyglądem charakterystycznym dla starszych osób. Jest to jednak błędne przeświadczenie. Tak naprawdę pierwsze bruzdy na twarzy oraz w okolicach szyi, mogą pojawić się już u osób w 25 roku życia. Są one efektem osłabienia włókien kolagenowych, do którego może prowadzić m.in.: palenie papierosów (tzw. zmarszczki palacza) oraz brak ochrony przed promieniami UV. Rodzajów jest wiele, a każdy z nich może prowadzić do obniżenia samooceny.

Dotyczy zarówno Pań, jak i Panów, którzy poszukują najlepszego rozwiązania dla zredukowania zmarszczek. Nieinwazyjne metody są najbardziej naturalnym sposobem, dzięki któremu unikniemy efektu maski. Którą z nich wybrać?

Usuwanie zmarszczek przy pomocy ultradźwięków

Medycyna estetyczna posiada szereg zabiegów, charakteryzujących się indywidualną specyfikacją. Pozwala to na szerokie zastosowanie do wymarzonych efektów, które pragnie osiągnąć Pacjent. Dla uzyskania młodego wyglądu cery, najlepszą metodą jest ultradźwiękowa redukcja zmarszczek. Jej głównym celem jest zwiększenie gęstości skóry, która już po pierwszym zabiegu staje się bardziej jędrna, a bruzdy znikają.

Przełomowa technologia została wykorzystana w innowacyjnych urządzeniach SofWave. Pozwala to na przeprowadzanie nieinwazyjnych zabiegów, chroniąc skórę przed niepożądanymi skutkami. Wiązki ultradźwiękowe, emitowane przez aparat, stymulują produkcję i przebudowę kolagenu, precyzyjnie trafiając w wybrane miejsce. Skuteczność zapewnia siedem wbudowanych, stałych przetworników, które pozwalają na swobodną kontrolę emitowanej wiązki.

Sam zabieg polega na synchronicznemu, równoległemu, wysłaniu energii o zwiększonej mocy. Jednorazowe przyłożenie trwa 5 sekund, na co składają się trzy fazy:

  • Pierwsza ma za zadanie schłodzenie danego miejsca, w celu uniknięcia podrażnienia.
  • Następnie impuls trafia w głąb skóry na ok. 1,5-2 mm. Wiązka ultradźwiękowa podgrzewa środkowe warstwy skóry właściwej, co dalej prowadzi do intensywnej przebudowy tkanki. Włókna kolagenowe obkurczają się, a także zostają pobudzone do powstania nowych.
  • Ostatni z serii ponownie schładza skórę, zwiększając komfort podczas zabiegu.

Każdy impuls precyzyjnie dociera do skóry właściwej, nie tworząc podrażnień naskórka. Nie występuje również uszkodzenie tkanki tłuszczowej. Pozwala to uniknąć stosowania w późniejszym czasie wypełniaczy, jak ma to miejsce w przypadku innych sposobów na zredukowanie zmarszczek.

sofwave

Pozbądź się zmarszczek i wygładź skórę z SofWave

Nieinwazyjna metoda redukcji zmarszczek z wykorzystaniem urządzenia SofWave, jest dla wszystkich, którzy poszukują natychmiastowego, spektakularnego efektu. Już po pierwszym zabiegu widoczne są zadowalające rezultaty. Dla ich przedłużenia zaleca się zastosowanie powtórzeń w dwóch seriach. Czas trwania każdej z nich wynosi zazwyczaj 30 minut, ale w niektórych przypadkach niezbędne będzie wydłużenie do 45 minut. Nadal nie jest to dużo, a już po wyjściu z gabinetu, Pacjent może powrócić do normalnego funkcjonowania.

Nie ma żadnych przeciwskazań, które wprowadzałaby niezbędną pomoc po zabiegu. Sama metoda, dzięki swojemu nieinwazyjnemu charakterowi, nie wnosi okresu rekonwalescencji. Ewentualnym skutkiem ubocznym, możliwym do pojawienia się, jest zaczerwienienie oraz niewielki obrzęk. Znikają już kilka godzin po zabiegu, ale jeżeli Pacjent czuje taką potrzebę, może nałożyć na twarz makijaż.

Zabieg przy użyciu aparatu SofWave, najczęściej używany jest, jak sposób na zredukowanie zmarszczek, wyrównanie bruzd oraz zniwelowanie wiotkości skóry. Możliwe jest jednak także przeprowadzenie terapii, mającej na celu poprawę kształtu i owalu twarzy. Wskazaniem do wykonania są fałdy nosowo-wargowe oraz tzw. chomiczki. Inną wadą, którą można zlikwidować przy pomocy ultradźwięków jest podwójny podbródek. Urządzenie pobudza produkcje kolagenu i elastyny, co pozwala na uzyskanie niezwykłych efektów.

Oprócz szerokiej możliwości zastosowania urządzenia, warto wspomnieć, ze jest on całkowicie bezpieczny dla każdego fototypu skóry, w tym również, gdy występuje opalenizna. Można także go używać w najbardziej delikatnych miejscach skóry, bez obaw o zwiększony dyskomfort, powstanie plam lub poparzeń. Korzystania nie trzeba ograniczać względem warunków atmosferycznych albo pory roku. Bez względu na to można spokojnie przeprowadzić zabieg. Działa to na korzyść Pacjentów, ale również lekarzy, którzy nie są zmuszeni do przeprowadzania selekcji lub ograniczenia swoich usług. Urządzenie SofWave przez cały rok pozwoli spełniać marzenia o cerze bez zmarszczek i bruzd. Zyskanie młodej cery staje się realne, dzięki zabiegom z jej wykorzystaniem.