Jaką kostkę brukową położyć przed domem?

Jaką kostkę brukową położyć przed domem?

wrz 28, 2015

Każdy z nas, budując dom, dba nie tylko o aspekt praktyczny, ale również o jego estetykę. Nie ma w tym nic dziwnego. Przecież w tym miejscu mamy spędzać znaczną część swojego życia. Chcemy więc czuć się w nim dobrze, komfortowo. Zależy nam również, by nasi goście mieli pozytywne odczucia, widząc naszą posiadłość. Jest w tym zapewne odrobina próżności, ale lubimy widzieć podziw w ich oczach, słyszeć komplementy. Dlatego starannie dobieramy kolor ścian, drewno, z jakiego wykonamy podłogę, dopasowujemy drzwi, meble, dodatki. Poświęcamy na to wszystko mnóstwo czasu. Jednak pamiętajmy, że liczy się nie tylko to, co wewnątrz, w pomieszczeniach, ale także zewnętrzna część domu – ogród, trawnik, plac zabaw dla dzieci. Wbrew pozorom nie jest obojętne nawet, jaka kostka brukowa znajdzie się na naszym podjeździe. Jeden jej model może bardziej pasować do całokształtu, a inny mniej. Jeden może być aktualnie modny, popularny, a inny uważany za nieco „obciachowy”. Trzeba więc umieć wykazać się odrobiną gustu, smaku, by potrafić dobrać ten właściwy.

Wzory i motywy – czym wyróżnia się nowoczesna kostka?

Pamiętajmy, że zewnętrzna część domu to ta, którą widzi każdy przybysz jako pierwszą. A chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak bardzo pierwsze wrażenie jest istotne. Dlatego o ogród i podjazd naprawdę warto dość solidnie zadbać, przyłożyć się do jego urządzania. I nie liczy się tu tylko kostka brukowa, ale również całkiem sporo innych elementów. Jakich? Chociażby roślinność, trawnik, ewentualne sprzęty, takie jak stół, leżaki, huśtawki i zjeżdżalnie dla dzieci. To wszystko ma znaczenie. Każdy z tych przedmiotów powinien być zadbany, dopasowany do całości.

Kostka brukowa na Twoim podwórkuWiększość ludzi przepada za kwiatami, jednak nie robią one dobrego wrażenia, gdy nie są regularnie podlewane, nawożone, plewione. Lepiej nie mieć ich wcale niż mieć uschnięte i zarośnięte chwastami. Również stara kostka brukowa z czasem obrastana jest przez niepożądane rośliny. Pamiętajmy więc o ich regularnym usuwaniu. Wszelkie meble ogrodowe, sprzęty powinny natomiast być czyste i odmalowane. Niestety ze względu na warunki atmosferyczne niszczą się one znacznie szybciej niż te umiejscowione wewnątrz domu. Dlatego też potrzebują szczególnej troski, częstszego szorowania i doglądania. Nagrodą za to będzie piękny ogród, w którym będziemy mieli ochotę spędzić każde niedzielne popołudnie.