Jakie dodatkowe funkcje może mieć program do faktur?

Jakie dodatkowe funkcje może mieć program do faktur?

maj 18, 2022

Program do faktur online może być dzisiaj potężnym narzędziem, dzięki któremu skutecznie usprawnisz funkcjonowanie swojej firmy. Pojawia się jednak pytanie, w jaki dokładnie sposób można to zrobić? Jakie funkcje mają dostępne obecnie programy do faktur?

Dlaczego warto korzystać z programów do faktur?

Jest ku temu co najmniej kilka powodów, spośród których można wymienić m.in. bezpieczeństwo danych, choćby dzięki temu, że korespondencja z klientami i wysyłanie im faktur możliwe jest z poziomu oprogramowania. Wystawianie faktur jest też ogólnie kłopotliwe i czasochłonne, dlatego też jeśli prowadzisz dużą firmę i chcesz zaoszczędzić czas lub dopiero zaczynasz przygodę z własną działalnością i szukasz wsparcia, to program do faktur online jest właśnie dla Ciebie.

Program do faktur z oprogramowaniem CRM

Planowanie pracy działu sprzedaży może stać się dużo prostsze dzięki pomocy… oprogramowania do faktur. Jest tak dzięki wprowadzeniu funkcji kalendarza zadań, dającego możliwość rozdzielania projektów pomiędzy poszczególne osoby i monitorowania bieżących postępów w ich wykonywaniu.

Oprócz tak podstawowych możliwości dostępna jest także opcja analizy szans sprzedaży, określenie źródła pozyskanej szansy sprzedażowej, a także wygodne katalogowanie zgromadzonych danych i statuty określające stopień realizacji zadań. Tak jest m.in. w Melpe. Chcesz wiedzieć, co jeszcze możesz zyskać dzięki oprogramowaniu do faktur?

Jak programy do faktur ułatwiają wystawianie dokumentów?

Na wystawianiu faktury działalność firmy się niestety nie kończy. Potrzebne są obecnie opcje sprawdzające, czy klient otrzymał dokument, a także narzędzia umożliwiające sprawną windykację, gdy kontrahent się ociąga. Dodatkowo, aby uniknąć transakcji z nieuczciwymi lub niewypłacalnymi klientami, nowoczesne programy do faktur online umożliwiają wcześniejsze sprawdzenie potencjalnych klientów.

Dużym udogodnieniem jest również dostęp do aktualnej bazy GUS, dzięki czemu dane klienta do faktury mogą zostać wprowadzone automatycznie. Ponadto, oprogramowanie do faktur umożliwia wygodne katalogowanie gromadzonych dokumentów, a także przydzielanie dostępu do nich poszczególnym pracownikom zgodnie z pełnionymi przez nich obowiązkami.

Program do faktur online doskonale sprawdzi się również w firmach międzynarodowych, dlatego że umożliwia udokumentowanie transakcji przeprowadzanej w obcej walucie, a także zapewnia dostosowanie języka do potrzeb użytkownika.

Program do faktur online a ewidencja kosztów w firmie

Ewidencja kosztów w firmie musi być prowadzona w przejrzysty i prosty sposób, dlatego też warto rozważyć korzystanie z nowoczesnych oprogramowań. Programy do faktur umożliwiają wystawienie m.in. faktury kosztowej, zaliczkowej, faktury zakupu towarów lub zamówienia.

Ważną funkcją jest także możliwość tworzenia raportów o wyjątkowo przejrzystej strukturze, a także czytelnych zestawień kosztowych, dzięki czemu kontrolowanie wydatków firmy stanie się o wiele łatwiejsze.

Wygodna ewidencja rozrachunków z programami do faktur

Pilnowanie rozrachunków w przedsiębiorstwie może stać się dużo prostsze dzięki podzieleniu dokumentów na uregulowane i czekające na zapłatę. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość generowania maila przypominającego o zapłacie w formie automatycznej lub samodzielnie.

Aby pilnowanie terminów płatności było jeszcze prostsze, warto skorzystać z możliwości ustalenia terminu zapłaty indywidualnie dla każdego klienta, a także powiązania poszczególnych wpłat i wypłat z określonymi dokumentami.

Program do faktur online – narzędzie na miarę XXI wieku

Współcześnie prowadzenie firmy całkowicie różni się od sposobu, w jaki robiły to poprzednie pokolenia. Jest tak m.in. z uwagi na powszechny dostęp do urządzeń mobilnych, dzięki którym możemy monitorować już praktycznie każdy aspekt swojego życia. Aby nie być w tyle, nowoczesne programy do faktur również zapewniają taką możliwość.

Dzięki dostępnym aplikacjom masz dziś możliwość zapoznać się z aktualnym stanem finansów swojej firmy na smartfonie, tablecie lub laptopie z dowolnego miejsca na świecie. W znaczący sposób ułatwia to zarządzanie firmą zrzeszającą pracowników z różnych zakątków świata lub działalnością prowadzoną w formie w pełni zdalnej. Znając już najważniejsze zalety programów do faktur, zapewne nie przejdziesz obojętnie obok szansy na tak duże usprawnienie funkcjonowania swojego biznesu.