Jakie dostępne są metody leczenia alkoholizmu?

Jakie dostępne są metody leczenia alkoholizmu?

wrz 6, 2021

Alkoholizm jest chorobą, która może dotknąć osobę zamożną jak i tą biedniejszą, Tą z marginesu społecznego a także tą, która ma wysoki status społeczny, zarówno kobietę jak i mężczyznę. Ta cecha alkoholizmu sprawia, że możemy nawet nie wiedzieć, że nasz znajomy zmaga się z tym problemem. Początkowe stadium uzależnienia wiele chorych dobrze ukrywa. Jednak później problem ten staje się nie do ukrycia, gdyż uzależnienie wpływa na pogorszenie zarówno jakości pracy jak i relacji z otoczeniem.

Dopóki uzależniony nie będzie w stanie spojrzeć prawdzie w oczy i nie zauważy, że potrzebuje pomocy to stosowanie nawet najbardziej efektywnych metod leczenia alkoholizmu zda się na nic. Podstawą do skutecznego leczenia jest wola uzależnionego. Nie można zmusić nikogo do podjęcia terapii.

Istnieje wiele sposobów walki z uzależnieniem alkoholowym. Chorzy często uczęszczają na terapie i spotkania z terapeutą, który wskazuje i uświadamia ich jak działa uzależnienie i jak nad nim zapanować. Porzucenie alkoholu bywa łatwiejsze także dzięki wsparciu różnych wspólnot takich jak np AA.

Inną metodą po którą sięga wielu pacjentów borykających się z nałogiem alkoholowym jest leczenie alkoholizmu za pomocą esperalu. Esperal jest tabletką, która poprzez wywołanie nie przyjemnych dolegliwości otrzymuję uzależnionego z dala od alkoholu i wzbudza w nim awersję do tej substancji. Esperal z disulfiram jest najczęściej stosowany w postaci wszywki alkoholowej Warszawa.

Decydując się na terapię i leczenie alkoholizmu warto korzystać ze sprawdzonych klinik.