Jakie tanie smartfony oferowane są na rynku?

Jakie tanie smartfony oferowane są na rynku?

wrz 17, 2015

Telefony komórkowe niemal całkowicie składają się obecnie z telefonów dotykowych, których znakomitą większość stanowią z kolei smartfony. Smartfony są – jak nazwa wskazuje – mądrymi telefonami. Znacząco wyprzedzają swoich starszych poprzedników pod względem wydajności, mocy oraz możliwości. To co jeszcze pięć lat temu mogło być nie do pomyślenia, dziś nie stanowi żadnego zaskoczenia i stało się standardem. O czym mowa? Chociażby współpraca ze smartwatchami lub standard połączenia internetowego LTE, dzięki któremu można uzyskać błyskawiczny dostęp do każdej witryny internetowej z poziomu waszego telefonu komórkowego.

Zakup nowego smartfona

Co mamy obecnie? Otóż obecnie rynek telefonów komórkowych, zwanych smartfonami jest już bardzo nasycony i obecnie niektórzy z nas są w posiadaniu kilku urządzeń, zmniejszył się również czas pomiędzy kupieniem jednego oraz następnego produktu, który w przypadku wielu osób został skrócony do zaledwie 12-18 miesięcy. Co jest tego powodem? Oczywiście nowe modele. Oczywistością jest iż większa ilość osób, która decyduje się na zakup nowego smartfona to osoby, posiadające umowę z jedną z sieci telefonicznych obsługiwanych w danym kraju. Operatorzy wręczają użytkownikom nowe telefony w zamian za lojalność oraz przedłużenie umowy.

Tanie smartfony

W przypadku tych, którzy preferują telefony na kartę, wymieniane są one rzadziej, aczkolwiek tutaj preferencje zakupowe bywają różne. Począwszy od najtańszych modeli w kwocie 350-400 złotych, przez średnią półkę (od 800 do 1000 zł) po drogie modele przekraczające nawet 2000 złotych. Czy warto zakupić taki telefon? To zależy czego wymagamy. Jeśli zależy nam na tym aby urządzenie było w pełni nowoczesne, z pewnością warto rozważyć taką możliwość, jednakże musimy mieć na uwadze, że już za mniej więcej rok producent naszego modelu wypuści na rynek kolejnego flagowca, zaś cena obecnego urządzenia spadnie mniej więcej o 50%. Oznacza to, że będziemy mogli kupić tak naprawdę wciąż nowoczesny telefon ale w znacznie mniejszej cenie.

Telefony w e-commerce

Ciekawą opcją są sklepy internetowe, które oferują tańsze modele telefonów, ale takie, które nieznacznie lub wcale nie odbiegają pod względem parametrów technicznych w stosunku do produktów flagowych takich marek jak Apple czy Samsung. Należy zauważyć, że liczba producentów smartfonów znacząco wzrosła w ciągu ostatnich lat i średnio ogarnięty konsument jest dziś w stanie wymienić przynajmniej 10 marek odpowiadających za smartfony. Dorzucić do tej listy z pewnością można całą masę marek z USA oraz Chin, które stawiają na wysoką sprzedaż, dając userom wysoką wydajność za relatywnie niskie pieniądze.