Jedzmy zdrową żywność!

Jedzmy zdrową żywność!

wrz 8, 2021

W nieco już odległych czasach kryzysu, gdy sklepowe półki świeciły pustkami, trudno było kupić jakąkolwiek żywność, wiele produktów było reglamentowanych, ludzie nie przykładali wielkiej wagi do tego, co jedzą, jakiej to jest jakości. Jedli, co udało im się akurat kupić. Teraz, na szczęście, mamy już inne, lepsze czasy, w sklepach mamy ogromny wybór produktów żywnościowych. Świadomość ludzi jest większa i w związku z tym zaczęliśmy zwracać większą uwagę na to, co jemy. Kto jest producentem żywności, z jakich terenów pochodzi. Zaczęliśmy przywiązywać wagę do składu produktów.

Zwróć uwagę na to co jesz

Coraz więcej ludzi zaczyna rezygnować z żywności wysoko przetworzonej i wybiera żywność ekologiczną. Zdrowa żywność to taka żywność, która jest wysokiej jakości. Uzyskuje się ją z produktów roślinnych lub zwierzęcych wytwarzanych w gospodarstwach ekologicznych. Gospodarstwa ekologiczne nie stosują nawozów sztucznych, dodatków żywnościowych, regulatorów wzrostu, oprysków, pestycydów. Żywność ekologiczna jest bezpieczna, zawiera naturalne witaminy, minerały i inne cenne składniki, jest bogata w substancje odżywcze. Taka żywność ma naturalny smak, bez sztucznych wzmacniaczy smaku czy aromatu. Nie może zawierać żadnych toksycznych substancji chemicznych, spulchniaczy ani konserwantów.

Warzywa i owoce ekologiczne zawierają znacznie więcej przeciwutleniaczy działających antyrakowo i opóźniających proces starzenia się. Kupując niektóre eko produkty, jak na przykład mleko czy wędliny, musimy pamiętać, że mają one krótszy okres przydatności do spożycia. Ale eko owoce i warzywa przeciwnie, mają dłuższy termin przydatności do spożycia niż pozostałe, dzięki wyższej zawartości witaminy C, która jest naturalnym konserwantem. Dlatego też ekologiczne truskawki po kilku dniach obeschną, ale nie zgniją.

Powstają specjalne sklepy ze zdrową żywnością. Żywność ekologiczną można także coraz częściej kupić w wielu supermarketach a także w internecie. Żywność ekologiczna jest czasem droższa od zwykłej żywności, ponieważ sposób jej otrzymywania jest nieco inny, czasem bardziej wymagający zarówno pod względem czasu, jak i środków. Szczególnie droga może być w stacjonarnych sklepach specjalistycznych, które dodatkowo narzucają jeszcze swoją marżę. Dlatego nie chcąc przepłacać za i tak drogie produkty ekologiczne to lepiej kupować je za pośrednictwem sklepu internetowego.

zdrowa żywność sklep online

Kupuj z głową i ciesz się zdrowiem

Chcąc znaleźć taki sklep wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszemy „zdrowa żywność sklep online” lub „producent zdrowa żywność” i znajdziemy wiele stron z ofertami zdrowej, ekologicznej żywności. Możemy wybrać interesujące nas produkty i zamówić dostawę do domu. Ceny produktów zakupionych w internetowych sklepach ze zdrową żywnością są zdecydowanie niższe od tych kupionych w sklepach stacjonarnych. Poza tym takie zakupy oszczędzają nasz czas, żeby je zrobić nie musimy wychodzić z domu. A zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć na jakieś przyjemności. Kupując zdrową, ekologiczną żywność trzeba uważać na podróbki nieuczciwych producentów. Ekologiczna żywność jest oznaczona zielonym listkiem, musi posiadać certyfikat. Przed przyznaniem producentowi certyfikatu, Główny Inspektor Handlowy sprawdza czy zachowane są wymagane standardy.