Kabiny prysznicowe dla wymagających

Kabiny prysznicowe dla wymagających

lip 27, 2020

Prysznic to jedna z istotnych rzeczy, która wchodzi do małych przyjemności każdego człowieka. Daje szansę się uspokoić i na moment zapomnieć o problemach. Istotne jest by zadbać o odpowiednie funkcje kabiny natryskowej, dlatego że dzięki nim przyzwoicie zaczniemy oraz skończymy każdy dzień.

Słowo prysznic wywodzi się od nazwiska pochodzącego z ówczesnego Śląska Austriackiego a żyjącego w pierwszej poł. XIX wieku twórcy wodolecznictwa – Vincenza Priessnitza. Początkowo urządzenia, które zainstalowane są współcześnie w dzisiejszych formach w kabinach prysznicowych były jednym ze sposobów uzdrawiania pacjentów w domach kuracyjnych, jedynie za pomocą wody, bez współdziałania z lekarstwami lub ziołami. Pierwsze konstrukcje wyglądające jak dzisiejsze kabiny natryskowe wykształciły się jednak o wiele – bo w starożytnej Grecji.

Typowe prysznicowe kabiny składają się ze ścianek pomieszczenia kąpielowego, przesuwnych wejść szklanych lub zrobionych z odmiennych, sztucznych materiałów, brodzika z odpływem i specjalnego sitka, który ulokowana w słuchawce pozwala na rozbicie strugi wody prowadzonego z instalacji wodociągowej i przemienieniu go na drobne kropelki. Innymi komponentami, które powinny się tam znaleźć są uchwyty ułatwiające wejście do środka i z niego wyjść, jest to ważna, która może ułatwić kąpanie się osobom w podeszłym wieku albo o ograniczonym stopniu motoryki. Najnowocześniejsze kabiny natryskowe posiadają również montowane wodoodporne radia, które dodatkowo wprawiają w dobry osobę korzystającą z kabiny natryskowe. Najważniejszymi plusami kabiny natryskowej są:

  • komfort i tempo kąpieliold-pool-shower-3-1398448-m
  • intymność
  • zachowanie higieny na racjonalnym poziomie
  • możliwość zrelaksowania się i przyjemnego odświeżenia

Kabiny natryskowe to istotny, dlatego trzeba je dopasować je do swoich potrzeb, ich plusem jest możliwość kupna w różnych rozmiarach oraz o odmiennym stopniu wykończenia. Podczas gdy niektórzy wolą kabiny półokrągłe, które efektywnie wpasowują się w prawie każdą powierzchnię sanitarną, inni wyżej stawiają kabiny o podstawie kwadratowej, które są obszerniejsze.

Kabiny sanitarne

W miejscach publicznych oprócz kabin prysznicowych mamy do czynienia z kabinami sanitarnymi, które dodatkowo dbają o naszą prywatność i komfort podczas prysznica. Cechują się one wysoką trwałością ze względu na stały dostęp do wilgoci, która może w łatwy sposób zniszczyć mniej trwałe materiały. Tego typu kabiny montowane są głównie w centrach rekreacyjnych, szkolnych toaletach itp., by umożliwić korzystającym z prysznica maksymalny komfort użytkowania.


Jeśli szukasz odpowiednich dla Twojej firmy kabin sanitarnych wysokiej jakości zapoznaj się z ofertą Green Panel.